Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sweeney Todd-The demon barber of Fleet Street

#11
L-am devorat . [ eu acum mă întreb de ce nu am lăsat o părere ] J ca întodeauna foarte tare. Omul ăsta nu încetează să mă impresioneze. Filmul a fost mai mult decat ok şi sincer nici nu mă aşteptam la altceva. Toate acele scene sangeroase au încălzit acţiunea. A fost pe placul meu. Acum serios în ce film a jucat Depp şi era fail ? [ atat el cat şi producţia ]
-

#12
Ah Sweeney Todd-The demon barber of Fleet Street- al doilea film in care am avut placerea sa il vad pe Depp si pe Helena Bonham Carter jucand impreuna si a fost cu adevarat surprinzator cat de bine se potrivesc. I mean, mi se par genul de oameni atat de nepotriviti in orice context, si totodata potriviti in oricare. Plus ca Helena, datorita excentrismului ei mi se pare ca un echivalent feminin al lui Johnny.
Nici nu am de gand sa ma iau de Burton, pentru ca de fiecare data cand lucreaza cu Depp, iasa un masterpiece.
Ce m-a frapat putin, nu stiu daca in modul acela pozitiv- nu ma asteptam sa fie "atat" de musical. Mi s-a parut amuzant, desi nu stiu cat de potrivit pentru film in genere sau pentru actori. A dat un aer de originalitate, insa...si o sa ma multumesc sa pun ... pentru ca, desi nu sunt un fan al musicalurilor nu vreau sa aduc nici un fel de remarca negativa.
So yeah, per total, desi nu ma asteptam la inceput sa imi placa extrem de mult ca plot, ci doar datorita actorilor, a fost un adevarat deliciu!
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#13
Am urmarit si eu filmul asta, mai demult, bineinteles, datorita lui Johnny Depp.
Am vazut o prezentare la tv si mi s-a parut interesanta povestea.
Faza cu placintele mi s-a parut un pic cam... gretoasa lol. Desi mie nu mi se face greata asa usor. Cat despre film in sine, mi s-a parut captivant, si am fost curios in primul rand daca Sweeney isi va duce razbunarea la bun sfarsit, si mai ales cum. xD
[Imagine: baru.png]
We touch I feel a rush, we clutch it isn't much
But it's enough to make me wonder whats in store for us
It's lust, it's torturous, you must be a sorceress
'Cause you just, did the impossible, gained my trust
Don't play games it'll be dangerous if you fu*k me over
'Cause if I get burnt imma show you what it's like to hurt
'Cause I been treated like dirt before you
And love is "evol", spell it backwards I'll show you

Nobody knows me I'm cold walk down this road all alone
It's no one's fault but my own, it's the path I've chosen to go


Don't click! Dangerous!



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Green Street Hooligans Andrei. 1 2.581 14-01-2012, 12:37 PM
Ultimul răspuns: Bullet


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)