Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Svear's Fails

#11
Deci, vad k nu a comentat nimeni, asa k o fac eu:

Dragutz, insa nu imi place brushul [dk e brush] de pe fundal, textul cam departe de personaj, si cam simplu. Incearca macar sa adaugi niste efecte, ceva gradient map sau stiu si eu 106 dk nu stii cum sa le faci, jus ask ^^ [aici, pe mess, anywere] Border nu ai, si e prea simplu 39 oricum, dragutz, deci merge.

Altceva, nu mai stiu, si astept altele. ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#12
San`q de comm Alysu hug
Asa, me is back, dupa un soi de absenta...Sa va mai "bucur" ochii cu niste chestiute facut prin PS :]


[Imagine: 2r6ck8k.png]
[Imagine: 2zxqauh.png]
[Imagine: 2iu7s5l.png]
[Imagine: 214th3.png] [Imagine: 2yuhdmf.jpg]

Un soi de wallpaper
KyuMin.

#13
Asa, sa te imbucur si eu cu niste critici ^^

1 - textul, nashpa =.= alta culoare n-ai avut? si efecte pauza...
2 - asta place, in special fontul O.o il ador [ce font e?] chiar imi place, great job 4
3 - e miiic >.< dc le faci asa mici? si efecte pauza... uite acum fac putin off topic... pe lucrarea ta, am incercat niste efecte - http://i383.photobucket.com/albums/oo274...uew36m.png - nu iti fur lucrarea, doar iti arat ce pot face niste efecte, chiar si pe o poza simpla, fara brushuri si alte prostii ^^, iar acum revenind, textul 39 cred k e bine pus si nu ar fi stricat putintel sharpen
4 - hmm 39 mi se pare mie, sau poza era cam mica, si ai facut-o mai mare si din cauza asta nu se vede asa de bn? >.< oricum, imi place k incepi sa folosesti mozaicul, incearca niste tutoriale cu el sa vezi ce miracole face xD iar fontul textului nu se prea potriveste 39
5 - o da, asta e putin mai bun 39 oarecum, are asa o parte ce te atrage xD si imi place fontul folosit, e perfect

Wallpaperul - sa nu imi zici k e rusul ala? =.= fac exceptie, ma gandesc k nu e el si ma holbez la brushuri - imi plac, imi plac enorm cum le-ai folosit, excelent job, insa si aici niste efecte xD

Astept altele noi, si good luck.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#14
Eu chiar am un topic p'aici O.o .
Mă rog, treaba e că astă vară eu pierdut PS şi acum...o săptămână pus mâna pe el din nou. Faza e că am cam uitat 95% din ceea ce ştiam [nu că ştiam prea multe înainte] dar totuşi...Oricum sunt încă în stadiul de începătoare [cel puţin lucrările mele aşa arată]. Anyway, sper să fie ceva de capul chestiilor ăstora :]

1. [Imagine: 23kr7tf.png]
Mărimile sunt dezastruoase şi calitatea lasă de dorit...rău de tot.
2. [Imagine: 155hyix.png]
3. [Imagine: 2ppn7f5.png]
4. [Imagine: oi94lk.png]
Asta a fost prima care am făcut-o după ce am redescoperit PhotoShopul. Cred că se observă...
5. [Imagine: kdrjf8.png]
Şi aici am reuşit să distrug freza...
6. [Imagine: 2dir7m1.png]
7. [Imagine: 2jfelmu.png]

Avatare: [Imagine: 330egl4.png] [Imagine: nci7uf.png] [Imagine: rk6fls.png] [Imagine: rll6dl.png]

Zbye :]
KyuMin.

#15
Euuu~

Cum spuneai şi tu mărimile nu sunt prea grozave, cel puţin la primele două, ţi-am mai spus că poţi foloseşti Smudge Tool când lăţimea unei imagini e prea mică, cred că ai uitat cum să îl foloseşte ne ? Ştiu că ţi-am arătat, în rest, e cam simpluţ . . . puteai să mai pui câte ceva, totuşi ai grija cum le pui D:

Mărimile de la sig-ul cu Minnie sunt şi mai şi ca primul sig O.O Hmm . . . Mi se pare mie sau ai dat cu blur peste delfinul ăla din spate şi peste insulita aia cu palmieri ? : )) Oricum, nu ai poziţionat prea bine personajul, puteai sa o ridici mai sus pe Minnie chiar dacă îi mai tăiai puţin din fundă, mai benoclează-te şi tu la alte topic-uri cu gfx-uri de aici, vei observa că la majoritatea sig-urilor capul personajelor este puţin scos din sig, nu mult, dar contează. În rest, ce-aş putea spue despre acest sig ? E cam simpluţ, ah, şi nu te mai semna cu acelaşi font pe care l-ai folosit şi la text, arată ciudat plus că iese puţin cam mult în evidenţă mai ales că semnătura nu trebuie să iasă prea mult în evidenţă, cât mai discretă posibil. ( :

Yaoi fan ? ; )) Oricum, nu-mi place. Încearcă să foloseşti imagini cu calitate mai bună pe viitor şi nu mai bagă negru pe background
încearcă să lucrezi pe imagine aşa cum este ea, vei învăţa să foloseşti şi efectele Photoshop-ului cu ocazia asta, când faci background-ul negru dai pur şi simplu cu un Soft Brush pe deasupra şi apoi bagi c4ds, în schimb dacă îl laşi aşa . . . mă rog, ai prins ideea. :]] Şi mai ai de lucrat la text, mai şti ceva de Blending obs ? Lol, zici că ai avut vreun accident şi ţi-ai pierdut memoria. =]]

Cea cu Ayumi chiar îmi place, deşi e simplă arată bine :] Aici chiar se potriveşte font-ul folosit, totuşi, foloseşte-l mai rar, devine deja plictisitor să îl vezi în mai toate sig-urile tale, apoi, mi se pare că ţi-am spus faza cu privirea personajului ne ? Hai că ţi-am spus, şti tu, dacă personajul se uită în partea stângă îl pui în partea dreaptă, şi invers. :]]

Ce ai făcut aici nu-mi place, aceeasi chestie cu background-ul, doar că aici l-ai făcut albastru şi nu negru. Şi iar ai folosit font-ul ăla, Doamne, mai lasă-l :]] apoi, ce ai scris tu acolo nu e prea grozav, şi nu are nici o legătură cu imaginea, "So Cute" e mai mult părerea ta despre imagine şi nu prea merge, mai bine puneai numele tipului sau numele unei melodi cântate de el, sau dacă e actor puteai scrie numele unui film în care joacă. 106

Next, ăsta îmi place, mai puţin texul, ţi-am mai spus D: puteai să îl pui sus în dreapta şi poate cu alt font 39 Bineînţeles, şi aici mai puteai pune câte ceva, clipping mask şi multe altele, să nu mai zic de semnătură că am spus destule mai sus, zic eu. :]]]]]

Şi ultimul, aici nu se potriveşte deloc background-ul cu personajele, totuşi, puteai să pui câte ceva şi peste cei doi, aşa ei arată ca şi cum ar fi scoşi din sig adică . . . ca şi cum ai fi făcut prima oară background-ul, fără să îi pui pe cei doi, ai zis că-i gata şi apoi i-ai băgat pe ăia doi, presupunând că ar fi un render, dar nbu este. :]] Şi aici textul e o părere despre cei doi totuşi îmi place poziţionarea şi font-ul, deşi culorile nu prea merg, alb-negru când restul sig-ului e un micuţ curcubeu ? Puteai să faci tot sig-ul alb-negru, ar fi dat bine, new layer apoi pui un brush negru peste tot sig-ul şi apoi îl pui pe Color.

Şiii, ce sunt cu mărimile alea la avatare ? Încearcă şi tu 100x100 sau 110x110 :]

Succes în continuare.
[Imagine: 9qh35v.jpg]

#16
Poza cu Jjong e foarte cute . De fapt , spre comparație cu ale mele , toate sunt drăguțe .
Cea cu Key oppa și JongHyun oppa e fooooooooooooarte cute !
:X O ador ! Mai avem de lucrat amândouă 21 24
Trebuie să le urmăm sfaturile specialiștilor 8 . Pe care eu una îi ador 4 .
Baftă , și la mai multe !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#17
Kyaaaa thanks de comentarii :] Merci de sfaturi şi critici şi păreri.
Acuuum, ăsta este un sig la care prima dată am stat in jur de o ora jumate, pe urmă l-am luat din nou la mână şi am frecat vreo două ore până să mă prind cum se face a doua 'variantă' şi a ieşit ce a ieşit...
[Imagine: 33li7ag.png]
[Imagine: 10zpcvb.png] - şiii acum mi se pare că trebuia să reglez şi contrastul sau să fac ceva cu lumina aia...

Avatar: [Imagine: rc4mlt.png] - cam mult sharpen cred 39
KyuMin.

#18
Heeeeeey people :]
It's been a since I were here last time...Enfin, am revenit cu nişte chestiuni făcut mai demult sau mai recente pe care îndrăznesc să le numesc sig'uri ^^'
[sunt puse la întâmplare, fără o ordine or something]
1. [Imagine: kyusig.png]
2. [Imagine: 23463951.png]
3. [Imagine: yunhos.png]
4. [Imagine: angelumma.png]
5. [Imagine: jongsig.png]
6. [Imagine: shiki2.png] - asta nu-i prea fericită

Avatare: [Imagine: fisho.png] [Imagine: sungminav.png] [Imagine: f1av.png] [Imagine: yunhoa.png] [Imagine: jongav.png] [Imagine: thingav.png] [Imagine: mthing.png]

Şiiiii, ăsta voia sa fie un banner cu dimensiuni puse complet la nimereală şi nu prea reuşit.
Thing.
KyuMin.

#19
Hi people :]

1. [Imagine: 51104763.png]
2. [Imagine: kyuminthing.png]
3. [Imagine: 83980090.png]
4. [Imagine: 73500088.png]
5. [Imagine: 68770334.png]

Erm...cred ca le-am pus în ordinea în care le-am făcut...totuşi, nu sunt sigură.
A, da şi chestiuţa asta ar cam vrea să fie un wallpaper.
Click.

Byez :]
KyuMin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Epic Fails . xD Axel . 6 4.603 13-01-2013, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)