Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Svear's Fails

#1
Hello XD
Ok, stiu ca titlul nu atrage persoane sa se uite pe acest theard, dar acesta este adevarul, care nu il pot nega, ceea ce am reusit eu sa fac jucandu-ma in PS sunt niste rateuri...In orice caz, imi doresc ceva critici si sfaturi fiindca sunt constienta ca sunt habarnista in domeniu si vreau sa devin mai buna.

Nu sunt decat doua sig-uri...de facut am facut mai multe, dar sincer nu indraznesc sa le arat. In orice caz, sper totusi ca sunt bune de ceva [desi stiu ca nu sunt]

[Imagine: 2sbn2bp.png]
[Imagine: t03vo9.png]

Asta e, pentru acest post...O sa revin cu alte gfx-uri si poate voi reusi sa fac si vreun avatar doua data viitoare :3
Zbye :3
KyuMin.

#2
Daca sunt printre primele tale sig-uri este foarte bine. Crede-ma, primele mele 'opere de arta' au fost ... groaznice, in adevaratul sens al cuvantului =.=
So, e bine de stiut ca incerci toate efectele photoshop-ului pe care le gasesti, mie mi-a luat ceva timp sa le vad *laughs*.
N-am ce sa comentez, imi place ca nu sunt mii de culori imbinate pe acolo, ci pur si simplu e o armonie.
Ai putea sa te uiti la cateva tutoriale pe youtube, ca sa si vezi unde si sum sunt toate alea alea... xD Daca nu, pm me si iti voi da eu un site de pe care, sunt sigura, ca vei invata foarte multe^^
In rest, ce pot sa spun. Ideea este sa exersezi pana reusesti sa imbini toate elementele intr-un mod cat mai armonios.
Well, good luck dear :3

#3
Iti multumesc enorm pentru site si ma bucur ca nu sunt chiar asa catastrofale lucrarile mele.
Eu ce sa zic...Am revenit pe aici cu o lucrare noua [desi am mai multe nu postez decat una...restul au iesit...bleah -.-]

[Imagine: iz8byx.jpg] - ce pot sa spun, daca eram mai atenta cu brush`urile putea sa iasa mult mai bine...si nici contrastul dintre personaj si restul sig-ului nu prea imi place [damn, eu observ toate greselile abia acum >.>]

[Imagine: 2rqnjn6.png]
KyuMin.

#4
Etto, what can I say... nu doar brushurile, contrasturile ti-au iesit cam prost >< probleme ar fi urmatoarele - nu ai ales bine ori personajul, ori fundalul, zici k in spate e furtuna si ea nici macar nu merge acolo... desi nu e furtuna, insa doar zic... atunci nu stiu, mi se pare sau ai redimensionat renderul? stii la ce ma refer, nu ma pun acum sa explic... 39 iar sig-ul e prea mic 22 nu l-ai putut lungi putin, macar un pic? in fine, in concluzie, renderul nu se potriveste intr-un nici un caz cu fundalul.

Atat, si astept si alte lucrari ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Hm, primele siguri sunt cam întunecate, mai lucrează la luminozitate şi contrast. Par cam şterse culorile, iar pentru a le mări contrastul joacă-te pe la Mach Color, dar nu exagera că după arde ochii. E important să dai o strălucire culorilor, pentru a le pune în evidenţă şi asta e valabil şi pentu stock, pentru a fi deosebit mai bine. Nu mai folosi texte mari, care mai rău ies foarte mult în evidenţă, e bine să scoţi stockul în evidenţă mai mult.

Potriveşte totuşi mai binişor culorile şi încearcă poate nişte tutoriale dacă te ajută şi poţi mai bine să exersezi aşa, dar dacă nu, poţi să încerci nişte brush-uri noi. Le găseşti şi pe google, pe anumite site-uri eu aşa caut în general.
Try new fonts
-

#6
Thank You de pareri si critici Lynn si Alysu.
Intre timp eu am mai facut cate ceva...Sper ca e ceva mai bun decat ultimul...

[Imagine: 2608rib.png]
[Imagine: 30jsp08.png]
KyuMin.

#7
Here I am xD

E bun 39 insa am impresia ca ceva nu era render, si ma refer la personaj... in cazul acesta cand vrei sa lucrezi cu o imagine, si nu o ai render, atunci ori o faci tu, ori faci astfel incat sa se potriveasca restul imaginilor/texturilor/etc. Aici ai pus acea textura, si cred k ai sters partea ce acoperea personajul cu soft brush, si dupa cum vezi arata rau. Ai mai putea sa pui layerul pe soft light/sau restul, sau sa stergi partea ce acopera mai perfect cu hard round brush. Alegerea e a ta, depinde cum arata mai bine. A da, textul e enorm de mare, si parca ai vrut sa umpli sigul cu el, deci pe viitor fa-l mai mic, si mai aproape de personaj, si nu intr-o mie de parti, doar una. Avatarul e la fel, si aici textul e mare, trb ceva mai mic, dar pe viitor sa stii.

Oricum, e mai bun ca ultimul, si astept si alte lucrari. Btw, cat de mult stai la o lucrare?
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#8
Multumesc pentru sfaturi si critici Alysu hug Si despre cat stau la o lucrare...Pai asta depinde despre ce e vorba. Cel mai mult imi ia sa lucrez dupa tutoriale, fiindca sunt multe efecte si chestiic are nu le stiu si stau sa la gasesc. La cea cu Otani am lucrat vreo 45 de minute, sau asa ceva.
Anyway, am revenit cu un set...Nu stiu cat e de bun...Am incercat ceva mai altfel decat ceea ce am facut pana acum. Eu voieam niste culori mai stralucitoare, dar nu am reusit sa le fac. In orice caz, sper sa va placa 4

[Imagine: 2qdspw4.png]
[Imagine: 116ud6u.png]

Ei bine, la asta am stat sa frec brush-urile alea mai bine de o ora jumate' :]
KyuMin.

#9
Deci, 39 e bine, stai destul la un sig, eu de ex stau cel putin o ora jumate >.< depinde cat de usor e... dar sa revin. Imi place sigul 39 insa daca nu era imaginea asa de "stralucitoare" imi placea mai mult... mdah, stai sa te chinui cu brushurile 39 cu ele ar trb sa lucrezi mai usor, dar sa zicem, imaginea [acum am obs] e redimensionata la sig, banuiesc ca dk o lasa-i mai mica ramanea gol, insa sa stii k poti sa inlocuiesti golul ala, iar dk nu stii just ask ^^ I'll help. A da, inainte sa inchei, sa stii k nu strica o bordura pe acolo, arata mai bn.

Am ramas fara idei, deci astept si alte lucrari ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#10
Weee...Thanks de comentariu Alysu hug Ma bucur ca a fost ceva mai bun sig-ul 4
SI multumesc mult Rx pentru ca m-ai ajutat hug...Dupa cum ti-am spus nu as fi invatat singura atatea lucruri nici pana in 2012 :]
Asa, am mai facut un set...Ca de obicei, doar unul, facut printre caiete de chimie ^^ [trebuie sa imi maresc media 21]. Anyway, sper sa fie destul de bun, chiar daca e doar unul and so on ^^

[Imagine: 213hjf4.png]
[Imagine: 2ik48ky.png]

Zbye XD
KyuMin.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Epic Fails . xD Axel . 6 4.637 13-01-2013, 04:26 PM
Ultimul răspuns: Daria v2


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)