Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Surrounded

#1
Surrounded

Capitolul 1.
O ciudatenie...

Nu sunt o persona la fel ca oricare alta,sunt fata ciudata a clasei,ciudata care asculta rock,care isi varsa lacrimile numai in muzica,care sufera de singuratate si nu vorbeste cu nimeni inafara de prietena ei Mia,o fata satena,cu simtul umorului,care niciodata nu mi-a zis ca s-a saturat de mine si de felul meu de a fi,niciodata nu mi-a criticat gusturile mele ciudate in muzica si in vestimentatie,ce pot zice sunt o ciudatenie a lumii urbane.

‘Sarah,Sarah ,ai auzit o sa avem un coleg nou din America,si ghici cine e?Varul meu de care ti-am povestit!’spune Mia plina de entuziasm.O inteleg deoarece il iubea mult pe varul sau pe care il chema Dion,daca nu ma insel;mda si creca va intrebati cum o singuratica poate sa aiba o prietena asa de zambareata si fericita;ei bine pe mine Mia ma face sa zambesc mereu,iar dupa cum v-ati dat seama numele meu este Sarah. Urat nume,nu?Parintii mei dragi,care m-au dat in grija bunicilor,locuind intr-o vila gigantica cu trei etaje,care pentru mine nu e deloc interesanta,si s-a dus fiecare cu treaba lui.Tata cu afacerile lui in lume,iar mama cu actoria ei in Japonia,si m-au lasat aici singura in Anglia,fara nimeni care sa ma iubesca asa cum ar putea-o face singuri.Ei au hotarat sa imi de-a acest nume,care dupa parerea lor ‘’Sarah,, inseamna speranta;daaa numai a speranta arat eu pentru ceilalti!

‘Foarte interesant!’ii raspund eu Miei,cu jumate de gura,putin enervate ca m-a distras din concentrarea mea pentru muzica ciudata pe care o ascultam.Mereu m-a sfatuit sa ma duc la un casting pentru tinerele
talente,dar eu mereu am refuzat fiind prea timida pentru asta.

Iar esti morocanoasa?’spuse Mia cu o fata exasperate care ma facu’ sa zambesc instantaneau.

‘Nu sunt morocanoasa,nu sunt deoarece nu ma intereseaza!’ii raspund eu,dar dabea dupa ce am zis am observant ca Mia s-a intristat.

‘Oh,fii serioasa,cu parul asta brunet al tau,si ochii astia albastrii ca strafundurile ocenului si comportamentul tau atipic,sigur iti v-a cadea la picioare!’exclama acesta cu mult entuziasm in voce,dar eu nu imi doream asta,nu am nevoie de vreo pacoste in plus.

‘Buna ziua,copii!’spuse o voce a unei femei in jurul varstei de patruzeci de ani,care incerca sa acopere zgomotul facut de copii care se grabeau disperati sa se aseze in bancile lor.

‘Dupa cum a-ti observant aveti un coleg nou!’acesta era pusti in jurul varstei de optsprezece ani,cu un par roscat ca baza focului si rasfirat rebel pe cap,iar niste ochi pe care ii vazusem undeva,ii mai vazusem ,la mine.Ochii aceia exprimau goliciune,ca si a-i mei,goliciune si tristete,pe care o puteam observa si dintr-un avion.

Pozele:

Sarah:[Imagine: Cookie.jpg]

Mia:[Imagine: anime_girl_1.jpg]

Dion:[Imagine: alexander.jpg]

Sper sa va placa,comentati,NU SPAMATI!

#2
fic nou!sa vedem ce avem pe aici...mai bine pune pauza dupa semnele de punctoatie , se vede mai bine. descriere...ai...dialogul nu e sec ...in fine..ideea e draguta m astept nextul.
Ja' & hai mai repede cu continuarea

#3
Dion e sexy....*whaaat..i had to say it..can't control myself..
incep cu partea proasta:

ai cateva greseli de exprimare.. 'creca'...

'Parintii mei dragi,care m-au dat in grija bunicilor,locuind intr-o vila gigantica cu trei etaje,care pentru mine nu e deloc interesanta,si s-a dus fiecare cu treaba lui.Tata cu afacerile lui in lume,iar mama cu actoria ei in Japonia,si m-au lasat aici singura in Anglia,fara nimeni care sa ma iubesca asa cum ar putea-o face singuri.Ei au hotarat sa imi de-a acest nume,care dupa parerea lor ‘’Sarah,, inseamna speranta;daaa numai a speranta arat eu pentru ceilalti!'

ai grija cu prop..daca sunt prea lungi te pierzi si uiti care e subiectul..read carefully the first paragraph dea se scrie legat..nu dezlegat ..si nu cred ca merge...dupa eu au hotarat sa-mi dea acest nume,care dupa parerea lor Sarah inseamna...nu suna bn...

'ai' se scrie legat..nu dezlegat de asemenea

partea buna: ai intrat head on in plot..e si bn..dar ai grija..ce e prea rapid strica si nu avem timp sa cunoastem bn personajele..ma fac curioasa ochii lui Dion..hehehe..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#4
Un fic nou!
Deci ma bucur foarte mult ca ai facut un alt fic, si crede-ma ca am citit toate ficurile tale si imi plac foarte mult. Bravo!
Descriere - ai avut ceea ce imi place foarte mult
Naratiune - de asemenea ai avut
Dialog - nu a fost sec, dar am o intrebare: de ce nu scri cu linie de dialog?
Greseli nu ai avut multe si din cat am citit doar trei ma gasit
instantaneau - instantaneu
dabea - dabea nu prea suna bine, era mai bine abia sau altceva
o fata satena - aici ori e fata, ori e sateana?
Atat am gasit si felicitari pentru ca te descuri foarte bine!
Astept nextu' cat mai repede si abia astept sa vad ce va face Sarah cu tipul acela Dion
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]


#5
OK miss....sa vedem ce ai aici.Mai intai critica,si apoi lauda ;) :
1- "Tata cu afacerile lui in lume,iar mama cu actoria ei in Japonia,si m-au lasat aici singura in Anglia,fara nimeni care sa ma iubesca asa cum ar putea-o face singuri." cred ca voiai sa spui ...cu actoria in Japonia,lasandu-ma ..." pt ca si-ul ala nu are ce cauta.

2-enervate-enervata

3-exasperate-exasperata

4-facu’ se scrie fara apostrof

5-a-ti-ati

6-observant-observat

7-descrierea personajelor s.a. nu prea e.

8-ai grija de descriere ca au cam luat-o hingherii


Acum laude&incurajari:
1-imi place mult titlul(bineinteles,si ceea ce inseamna)
2-imi plac pozele cu personajele
3-imi place atitudinea&viata lui Sarah
4-ma bucur ca din primul capitol al ficului nu se subintelege ceea ce urmeaza pt ca daca era asa,era un fic plictisitor,dar nu e
5-imi place ideea si antiteza dintre cele doua personaje: Sarah-dark&shy girl, pe cand Mia-happy&dreamy girl.

Cam atat.Imi place,ai inceput in forta ficul,continua la fel ;)
Gambate sys and hurry up with the next chap :*
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#6
Imi place foarte mult! Ideea este chiar interesanta si originala.
Greseli de tastare ai avut cateva, dar le-au mentionat ceilalti inaintea mea.
Dupa cum am mai spus imni place foarte mult si deabea astept continuarea.
Soo...Gambate and spor la scris!!!:bye:

#7
Deci, sa incep cu greselile :

putin enervate - evervata , poate, pentru ca era vorba doar despre Sarah aici
exasperate - exasperata , cred ca asa ar trebui sa fie ><"

Asa, ar mai fi unele greseli.Cu exprimarea stai destul de bine dar acel 'creca' nu mi-a placut deloc, sincer, nu suna bine! Acest cuvant se foloseste pe strada @___@ nu intr-un fic, carte, poveste.. etc.
Mi-a placut faptul ca e la persoana intai.Ai grabit putin acctiunea si ar fi fost mai bine daca aveai mai multa descriere si faceai capitolul mai mare.
Dar sa sti ca ideea mi-a placut si cum am mai zis expriamarea ta e buna, dar intotdeuna e loc de mai bine.
Btw, personajele sunt dragute, mai ales Dion, e foarte sexy !
Deabea astept continuarea pt ca pare un fic interesant.Succes la scris in continuare ^^.Ja ne!
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#8
Oo!Fic nou!
Rautatea mea care se afla la nivelul 1 te felicita!
Imi place mult fic-ul tau.Imi place ideea si chestia cu fata cu tendinte emo am intalnit-o dar nu foarte des.
Mi-ar palcea daca ai avea capitolele putin mai mare si... si sa pui nextu' mai repede!
S-au zis greselile mai sus asa k nu le mei zic:D
Sper sa pui continuasrea reepe de
Gambatte!
[Imagine: chibi_1799.gif]
, chibi-ul lui miss_sakura_uchiha
[font=Tahoma]

'Cause I luw my two susy ....:::SasuSaku:::...., and ^^"Bubbles"^^ And my family is too big^^ (only girlz) Sunt mandra rau mey voi, am o moomy cea mai tare.^^ Yes, you Mitzuke-chan

http://media.photobucket.com/image/hitsu...22.jpg?o=3

[Imagine: Toshiro-Hitsugaya.jpg]
^
|
[b]He is mine!*MINE*''Cuz I can't have Deidara (he's Akatsuna Lynn's) and I have Sasuke I decide to have and this anime hot boy^^


Ha, ha, hi, hi, ha, ha, ho!
Why I like Sasuke-kun?It's simple!He is so hot, the most beautiful, powerful, clever and again is the most beautiful^^
He is mine and you can't do anything^^

I say again and the last time: Hitsugaya-kun si MINE!!! ONLY MINE!!! GET IT?


#9
Stiuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu.....am intarziat foarte mult dar am fost foarte ocupata...acum capitolul:

Capitolul 2:

Blestemul ochilor si ceva comedie...

S-a sunat,iar eu sunt pe drum spre casa bunicilor dar mintea mea zbura la ochii lui Dion,erau demonic de frumosi,iar pe fata si comportamentul lui se cunostea ca nu vorbea cu orice persoana dar mite cu orice fata.Astazi a rupt inima la majoritatea fetelor din clasa cu exceptia mea si a Miei.La scoala a stat imbufnat mereu sau a vorbit cu Mia,dar in ora de romana l-am prins se uita intens la mine,se uita cu privirea aceea demonica,iar ca sa fiu sincera pe mine m-a cam dat gata.Ochii aia ma fac sa tremur,tot ce mi-a placut la el sunt ochii,nu ma intereseaza ca are corp de atlet si e frumos de ti se inmoaie picioarele,doar ochii,ochii aia.

‘Sarah,ce ai facut la scoala?ma intreaba bunica mea,pe care o iubesc mai mult ca orice.

‘Mbine...’raspund eu fara entuziasm

‘Parintii tai ar dori sa te vada,si o sa vina saptamana viitoare aici!’spuse bunca sfioasa fiind atenta la ce reactie o sa am la auzul acestor cuvinte

‘S-au gandit si eu dupa un an sa vina sa ma vada?'Nici macar de ziua mea cand am implinit 18 ani nu au venit,mie de ce mi-ar pasa de ei,daca pe ei nu ii intereseaza persoana mea si sentimentele mele?ii spun eu bunicii, mai degraba urland si plangand;bine nu va intrebati cum de eu pot plange,stiu ca ma credeti o papusa plina de goliciune,dar am si eu sentimentele mele iar acest subiect este un punct foarte sensibil si delicat pentru mine.

Bunica mea nu mai zicea nimic,doar a venit la mine si m-a pupat pe frunte in semn ca toate vor trece.Acesta este o femeie cu sufletul mare,micuta ca statura ,iar ochii ii are la fel de albastii ca-i mei,eu pe ea o mostenisem,iar dupa mortea bunicului meu numai ea mi-a ramas de iubit.Dupa ce i-am cerut scuze in privinta comportamentului meu foarte prostesc ,m-am dus in camera mea unde am dat drumul la muzica mea favorita,rock-ul,am vorbit cu tatal meu(iar asta se intampla foarte rar,deoarece pentru mine nu reprezinta decat niste oameni in care pot avea incredere dar nu pot sa impartasec prea multa dragoste fata de ei) ca sa imi cumpere 2 bilete la un concert al trupei Bullet For My Valentine pe care eu cel putin ii iubeam,ceva normal pentru ciudatenia clasei,iar toti ziceau ca sunt o adunatura de schimonozite ambulante care dau din cap pe scena,dar asta e problema lor,mie imi plac.

Beep,Beep,Beep

‘Alo?’intreb eu fara a stii cine este

‘Saraaaaah,oh nu e Mia,vrei sa vii in seara asta la concertul trupei Linkin Park?’intreaba ea cu mult entuziasm

‘Aloha,am mai fost de 5 ori la concertele lor,si de cand iti place tie Linkin Park?’o intreb eu plictisita,ca de obicei

‘De cand ciudata mea prietena asculta,si de cand vreau sa o scot din casa ca daca mai sta mult acolo o sa se prafuiasca de tot!’ imi raspunse acesta printre hohotele de ras.’

‘Ha,Ha,Ha ce amuzant!exclam eu destul de nervoasa ca face glume proaste pe seama mea

‘Deci vi?intreba ea,sau mai bine zis urla ea.

‘Mbine...’

Dupa ce imi explica cu multe detalii plictisitoare unde trebuie sa ne intalnim,am inceput sa inot in marea de haine din dressing ca sa gasesc o tinuta potrivita.Dupa vreo un sfert de ora gasisem o imbracaminte mai rock,bine-nteles si niste accesorii ,dupa care am plecat.

In drum spre locul unde trebuia sa ma intalnesc cu Mia,am mers numai cu capul aplecat inspre pamant,avand privirea fixa iar in urechi urla muzica mea.Deodata m-am lovit de cineva,si inainte de a vedea cine este ma pregatisem sa ii ard o injuratura zdavana,dar cand am ridicat capul am dat de ochii lui.

#10
Ce fic! ce fic!
Extraordinar... bravo!
Greseli de tastare nu am vazut si am fost cam atenta... deci greseli de tastare nu ai avut :D
Naratiunea- bun imi place
Dialogul- nu e sec si imi place
Descriere- la fel
Astept nextul cat mai repede posibil
:bye:
In the naked light of day
Even great scientific minds,
Can not resist the seduction of immorality
But, when darkness falls,
Beasts of science
Well rise to seek revenge
The choise is yours
What do you want to do?

[Imagine: kcz2wi.jpg]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)