Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Supernova

#1
SUPERNOVA
Genuri: Acţiune,Fantasy,Romance,Straight Relathionships,+13,twincest .[momentan,at least]
Stadiu: ÃŽn dezvoltare,heh.
Personaje:Nu extraordinar de multe[ştiu cum e să te pierzi printre ele],dar fiecare are rolul său important in cursul poveştii.
Capitole: Număr nelimitat momentan.
Postare: Vineri,Sâmbătă sau Duminică.
Explicaţia titlului : Personajul principal se numeşte Nova dar nu, nu e ceva gen Superman sau Supergirl.Nova poate fi catalogată drept un personaj luminos,’stelar’ şi energetic, de aici provenind numele Supernova.
PROLOG
“-Demoni.Nu asta suntem toţi? Suntem născuţi cu un singur scop: acela de a reuşi să supravieţuim cât mai mult pe Pământ, cu orice preţ.
-Aici greşeşti,”regină”! Fiecare îşi alege scopul, nimeni nu ne dictează nimic.Tu ai reuşit să ajungi aici doar după ce ai omorât milioane de fiinţe şi ai renunţat la tot ce aveai.Pentru ce?se chinuii ea sa ajungă mai aproape de femeia care îi întunecase viaţa.Se întinse înspre sabie şi apoi se trase cu cealalta mână pe covorul pătat de sângele atâţior oameni.
-Pentru propriul meu scop.Dar tu?
Nova îşi încleştă pumnul drept şi îşi ridică privirea.
-Eu eliberez sute de planete din strânsoarea ta!
-Şi cu ce preţ?Ai omorât şi tu la rândul tău multe fiinţe, ai pierdut persoane dragi de-a lungul călătoriei tale şi mai grav de atât…Nimeni nu ştie dacă să te mai creadă sau nu.
Un râs oribil şi răguşit,sleit de puteri, se auzi în încăperea în care doar cele doua femei mai erau.Bătăile inimii Rebelei erau accelerate iar respiraţia, îngreunată.Ele două nu semănau.Nu trebuiau să semene,NU PUTEAU SĂ SEMENE!
-Nu e nimic, draga mea.Totul are un preţ, iar preţul meu e viaţa fiecăruia.Suntem demoni, fiinţe ce îşi urmează ţinta fără să se oprească.


Demoni..oare doar atât?”

Un ţipăt ascuţit se auzii şi apoi o bufnitură, ca şi cum cineva ar fi scăpat dinadins un teanc extaordinar de mare format doar din metal.Un bărbat inalt şi tânăr se uita in jos în timp ce îşi aranja monoclul.Sau mai exact pe jos, pentru că sursa zgomotului era o tânăra cam neobişnuită şi foarte tânăra pentru ‘slujba’ pe care o avea.
-Iar ai adormit, Nevon.Nu înţeleg cum de Regina are o încredere aşa de mare în tine.Câteodată am impresia că o să te aliezi pur şi simplu cu Rebelii şi o să ne ataci,fură ultimele cuvinte ale brunetului înainte de a se indepărta.Sunetele produse de el izbiră pereţii camerei şi o loviră pe Nova in scăfârlie.Oare…Nu, nu era posibil.
-Pentru ultima oara!Ma cheamă Nova!! ţipă ea din toate puterile.Dar cel care o batjocorise era plecat de mult iar ea..ea era încă făcută grămadă pe jos.
“-Drace,trebuie sa duc iar sabia la fierar.De când s-a scos metalul nth de pe piaţă…”

O sabie.Oare ce însemna ea pentru o persoană obişnuită?Era oare un obiect de ornament?Sau poate una din cele mai de temut arme?Sau poate doar o jucărie..o jucărie în imensul spaţiu.Fata încetă să mai contempleze la cea de-a 8a minune a lumii şi îşi reimagină coşmarul.Nu înţelegea prea bine ce se întâmplase dar rănile de pe corpul ei păreau încă reale.

Nova îşi scoase casca armurii şi o puse lângă, lăsându-şi capul pe spate şi încercând să privească cărţile din biblioteca apropiată cu susul in jos.Părul moale şi alb se răsfiră încet pe covorul cu broderii scumpe iar penele naturale din creştetul capului începură să se mişte ritmic.Picioarele i se balansau pe o melodie anume, ştiută doar de ea, într-un anumit context cu o anumită persoană.Gândul acela o făcu să îşi ridice capul şi să se îmbujoreze mai rău ca un trandafir proaspăt.
-Nevon,am o misiune pentru tine.
-La naiba, Tek, ma cheamă Nova!
-Da, dar Nevon sună mai bine.

Tânăra refuză să mai găsească alte argumente.Tak era unul din superiorii ei şi probabil cel mai apropiat de ea din Regat.Acesta o învăţa diferite trucuri şi magiile extrem de comune, nepermiţându-şi să o înveţe lucrurile complicate, chiar daca era din Consiliu.
-Ce pot face pentru tine?
-Trebuie sa mergi în oraş şi să îmi aduci asta.
Tak îi intinse lui Nova un bileţel pe care scria un nume ciudat şi lung.Fata se uită la el după care îşi puse mâna în şold.
-Asta este marea ta misiune?
-Da.Ai ceva împotrivă?
-Nu,nu,nu..doar că..ştii tu…Ai putea să trimiţi orice servitor să cumpere Triminohefastucelulioză de pseudochenorol.
-Sigur.Dar la fel de sigur este şi faptul ca ei nu ar ştii să o citească.Acum fugi până nu te electrocutez, cap-de-paiaţă.

Zâmbetul lui o făcu pe Nova să schiţeze şi ea unul, nefiind încă prea fericită de aşa zisa misiune.Dar...aşa ar fi putut sa îl vadă şi pe el.El...doar la gândul lui tânăra exploda de fericire şi apoi se recompunea părticică cu părticică în timp ce iepuraşi şi inimoare zburdau pe lângă ea.
“-Dar desigur..Nu va avea timp pentru mine.Va fi probabil ocupat cu noile modele de MPSD-uri* sau poate cu braţele bionice sau poate cu acele role cu viteză dublată sau..”
Nova deja îşi imagina atelierul lui.Fusese acolo de atât de multe ori încât ţi-l putea descrie şi în somn.Era o clădire ascunsă sub pământ dar era foarte mare, atât de mare încât acela devenise sediul Rebelilor în scurt timp.
„-Câteodată mă întreb daca merg acolo pentru el sau pentru maşinăriile lui.” râse pişicher tânăra în timp ce se aşeza pe scaunul din piele a uneia din navetele Reginei, ce aveau ca scop numai transportarea persoanelor din Regat înspre oraş.

Suntem doar demoni..?

MPSD- Masini Proiectate Să Distrugă [lame name,I know :’D]

So yes,I wanted to be kewl and post a fic too 8D
Nu, de fapt m-a pocnit inspiratia si pentru ca sunt big fan a chestiilor fantasy SI pentru ca am visat practic asta [am visat si ca m-a rapit un vampir but that's not going to be made into a fic e.e'] am decis sa scriu.OFC, primul capitol e scris intr-o ora and it's rushed si nu stiu daca intelegeti ceva daar~ maine sau ceva de genul vine primul character sheet a.k.a aflati mai multe detalii despre Nova :3
Accept orice fel de critica,thank you very much~
Any spam post willl be anihilated,yesyesyes.

Don't throw tomatoes,mkay?<3
LOLNOPE

#2
As I promised...LOL,nu stiu cine o sa se oboseasca sa citeasca tot dar meh.. :'D BTW,LA GENURI S-A ADAUGAT SI UN PROBABIL TWINCEST
<3
Anul 2083 –Inevitabilul s-a petrecut şi anume cel de-al treilea război mondial.Pământul, devenit în scurt timp o paragină trebuia să îşi adune resursele şi să încerce să supravieţuiască.După multă suferinţă, Guvernul decide să îşi pună în aplicare planul şi anume călătoria în spaţiu.După ce atâta timp s-a crezut că nu există viaţă pe alte planete, Thanos a şters toate dubiile.Locuitorii planetei arătau mai mult decât uman, întruchipau frumuseţea.Deşi aceştia s-au arătat entuziasmaţi să ne ajute planeta, Pământenii s-au întors împotriva lor, eradicând aproape orice urma a Thanosienilor de pe Pământ.Singura descendentă a rasei pe Pământ este Nova, acum in vârstă de 23 de ani.Crescută de tatăl lui Tak, undeva la marginea oraşului Saler şi protejată mereu de oameni, aceasta a reuşit cu greu să îşi mascheze adevărata identitate.

[Imagine: 2v9d8n6.png]



Nume: Nova
Vârstă: 23 de ani.
Specie: Thanosian
Data de naÅŸtere : 3 aprilie
Blood type : 0-
Unde trăieşte : Aripa de vest a castelului,cunoscută şi ca Secţiunea Specială a Armatei.
Înălţime : 1,68 m.
Greutate : 60,44 kg.
Personalitate: Energică şi foarte încăpăţânată.Crează legături rapid.
Tehnici de luptă : Niciuna în general.E ca un cameleon când vine vorba de luptă;îşi alege stilul după cel al oponentului.
Arme: Sabia în principal şi alte maşinării random
Părinţi : Decedaţi
Partener : Quin
Prieteni: Tak,Rebelii,Părintele Gon
Inamici: Lerú,Regina[later on],Elysia şi Eyron
Trăsături specifice: Lucrurile care ar putea-o da de gol pe Nova sunt micuţele pene din creştetul capului care uneori îi dau de gol sentimentele;părul mult prea lung şi alb şi semnul din naştere din palma dreaptă.
Scurt istoric : În timp ce oamenii erau în război cu Thanosienii, Nova ajunge în custodia lui Cian ce avea la rândul său un copil de 4 ani.Acesta o îngrijeşte ca pe propriul său copil, încercând din greu să îi ascundă adevărata identitate.Aceasta se mută împreună cu Tak la vârsta de 16 ani în oraşul Reginei,locul unde era amplasat şi cel mai de temut loc din lume dar şi cel mai râvnit.Tak îşi dorea să intre în consiliul magicienilor şi astfel să aibe şi o poziţie înaltă în cadrul Regatului.Nova voia doar să înveţe să mânuiască spada, trezindu-se astfel undeva în rang-urile superioare.[Nimeni nu ştie exact cum de Nova a ajuns acolo, dar se zvoneşte că aceasta s-a întâlnit cu Regina, femeia care nu îşi arată niciodată chipul, şi aceasta i-a descoperit adevarata identitate.Nevrând să fie descoperită şi de alţii, Nova a trebuit să meargă cu ea, în ciuda faptului că cel ce îi acaparase inima era un Rebel.]
LOLNOPE




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)