Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Super Junior

#31
Super junior, a fost prima trupa pe care am ascultato. Si atunci m-am hotarit sa renunt la j-rock si sa ascult k-pop. Sunt cam multicei in trupe, nici acum nu le tin minte numele sau fetele ( = )) ) Am invatat dansul bonamana asta a fost al doilea (ma mai incurcam pe la sfarsit) si Sorry,sorry (am cam uitat dansul ) Chiar pretuiesc momentul cand am aflat de ei (multumesc dya-chan) Pentru ca acum nu mai aflam de Dbsk si chipesul, adorabilul, ce cu sarmul lui ma dat pe spate. Adica hero. Revenind la S.J chiar sunt tare cool in toate cuvintele de lauda.
Melodia Rockkugo, e atat de haioasa. Sunt si amuzanti (trupa), draguti... Iar in melodia Don't Don arata atat de fenomenal. "Bad boy" apetisanti si sexy. M-a dat pe spate melodia : X : X
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#32
Bun, azi dis de dimineata m-am trezit si m-am pus la pc sa ma uit la cat e music bank. Nu conteaza asta foarte tare, intru pe allkpop si de ce dau eu ... de " Professional critics rank the ‘Top 5 Best and Worst Idols’ " . Bun zic sa-l citesc, eram 100% sigura ca SuJu e la top 5 best, pe cand ... poc e fix invers >.< .

Va dau articolul sa-l cititi .



http://www.allkpop.com/2010/09/professio...orst-idols



Parerea mea este ca acel tip chair nu a vazut bine deloc ce a scris 22 . E o chestie total nefondata, chiar si la faza cu CN blue 22 nu mi se pare ca ii copiaza pe cei la FT Island, ce daca ei sunt mai de mult in industria muzicii ? Cn blue au fanii lor si Ft Island fanii lor. Alta problema ... SNSD, nu ca am avut ceva cu ele [ acum o am ] ce naiba cauta ele pe locul 2 ? Fara suparare fani SNSD, doar 2 - 3 dintre ele sunt bune la live, restu varza. Si in plus ... ele sunt cele cu picioarele facute-n photoshop nu SuJu -_-' .
Criticul sa stiti ca e un barbat, deci se vede de ce e snsd pe acolo -_-' .


En fin, sper sa va dati cu parerea ^.^



Edit : mersi, alysu 21
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#33
Bun sa incep:

Citat:Alta chestie ... DBSK in koreea este o legenda, nu inteleg de ce este in Top 5 worst idols >.<


cred k ai citit gresit e pe locul 5 la best idols 21

Si, da si pe mine m-a socat faptul ca suju e la worst idols, dar intr-un fel ma asteptam... dc? 106 pai desi sunt formatia nr 2 fav, ii admir mult, dar cred ca unii dintre ei [nu dau nume -.-"] sunt ceva mai increzuti... [fanelor nu ma injurati va rog eu... dar daca o faceti macar nu o scrieti tineti-o pt voi ^^] desi nu vroiam sa fie in worst idols T___T

CN Blue, ce pot zice... 22 mah, or avea ei melodii in jap, mel in coreeana dar vad ca tot nu sunt apreciati fiindca e o formatie stil banda, ca si formatiile jap...

ZE:A tac, la fel si cu H.O.T, insa trec la Rain -.-" nici la el nu ma asteptam, dar uite ca e... o fi el actor, arata magnific dar vad ca nu e placul criticului 22 asta e >.>"

La best idols credeam ca DBSK vor fi pe 1, dar se pare ca Boa conduce... Big Bang era si normal sa fie, dar pe doi -.-" nu trei... si SNSD apar deodata cu cateva mel in jap si pac domina lumea... sunt formatia mea pref dar totusi -.-" iar de S.E.S n-am auzit si nici nu ma intere XD

Asa, si inca odata, fanelor nu ma injurati... dar asta e 106 dar pacat pt unele formatii ca sunt la worst si altele ca sunt la best...
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#34
(17-09-2010, 10:58 AM)A.W.W A scris: Fara suparare fani SNSD, doar 2 - 3 dintre ele sunt bune la live, restu varza. Si in plus ... ele sunt cele cu picioarele facute-n photoshop nu SuJu -_-' .
De acord,adica Taeyeun si SeoHyun mi se par cu voce,restul canta cam slab,dar la popularitate da sunt unde trebuie.
Si sincer nu cred ca picioarele lor sunt foarte photoshopate se vede in video-uri cum sunt,adica subtiri, am vazut mai multe si din live-uri.Articoulul cu picioarele lor e cam aiurea, una din poze era phototshopata prost cu picioarele lor mai mici ( cum ar trebui sa fie)dar erau disproportionat ce a editat ala.
Snsd au inceput sa aibe o imagine cam buna,intrecandu-le pe Wonder Girls care ele sunt mai veterane si mai bune la cantat.
Eu una am discutat cu niste coreeni din zona si mi-au zis ce le place ,si printre alea au fost Snsd..eu una prefer F(x) ca trupa feminina.
Iar la baieti Suju & Ft Island(cel mai mult) dar ascult si altele.
Si cred ca Suju ar trebui sa fie in top 5 la best..
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#35
Prima trupa pe care am ascultat-o a fost SuJu.Am dat pe YouTube de ''Super Junior Adonis Camp''.Am fost curioasa [ca de obicei .___.] si am dat CLICK 21 .Prima oara m-am indragostit de KangIn...apoi Eeteuk.Mai nou este...Wookie [RyeoWook]el e prea cute...prea copilaros si atat de...sexy anytime ;x...si emotiv.
My fav pairings from SuJu are: SungMin and Wookie,KangIn and LeeTeuk,HeeChul and HanGeng[HanKyung]...
Prima melodie pe care am ascultat-o a fost Sorry Sorry...uhmmm am invatat si dansul...[impreuna cu Deea hug ],dupa am invatat Bonamana...
Deci vreau sa spun ca melodiile astea doua chiar m-au dat pe spate.In Bonamana sunt toti foarte seeeeeeexy mai ales LeeTeuk ;x [:X cand nu e el Sexy?4]
Chiar imi pare rau pentru KangIn,HanGeng si KiBum [mai ales pentru HanGeng22 ]
Imi aduc aminte ca am vazut un videoclip despre ei...debutul si toate alea,si au spus si de accidentele de masina,si ca erau sa se desparta si povestile lor...Atunci am plans o noapte intreaga...nu ma puteam opri.Dimineata aveam ochii ceva in genul: O.O umflati de la atata plans...

Dabea astept urmatorul album!
Super Junior FIGHTING!!!


MimiÅŸor@ edit.
Te-aş ruga să nu mai scri cu culori întregul post.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#36
Wow. Sunt eu fană snsd dar ele nu au ce căuta pe locul doi. Să fim serioși. Sunt ele draguțe, arată bine. Dar nu cântă mai bine decât SuJu. Asta să fie clar pentru toată lumea. Clar? Iar ei ce caută la worst 5 pe locul 4? Nu au ce căuta acolo. Ăla care a făcut top-ul nu se pricepe deloc la muzică. Și eu cred că âla care a făcut top-ul e un bărbat și nah poate e gelos pe SuJu.
Așa și acum revenind la SuJu. Trupa asta e bestială. O ador, o iubesc. Sunt prea tari. Se mișcă bine și au și voce. Dansează atât de perfect ?! O_O. Și da unii chiar sunt încrezuți. S ecred prea tari. Dar ceilalți sunt destul de okei. ^^
[Imagine: lolololoqh.jpg]

#37
Happy B-day SuJu oppas ^____^
Deja sunt 5 ani de cand au debutat pentru prima data 8.
Sunt asa fericita 8 ca am dat de ei 105 fara ei cred ca viata mea ar fi un maaare balon negru 21.

Click me
e un site unde s-au postat scrisor de la fiecare tara ^.^ Romania este deasemenea acolo 8. M-am bucurat foarte tare de lucrul acesta :o.

Happy b-day again SuJu ^____^ !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End













#38
Omo, 5 years~ ! Happy b-day.
Sper ca Super Junior să fie împreună mereu, fericiţi, să cânte în continuare şi să fie alături unul de altul. E.L.Fs will always love you. Super Junior Hwaiting !
Prom15e to 13elive. 사랑해~
[Imagine: 212ctp4.gif]
'Cause you are so beautiful
Nal sumsuiga haneun ne ibseul saranghandanmal oh
'Cause you are so beautiful
Nae geoteman meomulreo(keudae namanui).





















#39
Oh my babys they grow up T^T
5 year hug Happy B-day i hope they will not disband like other bands after 5 years >.>
Happy B-day !
Super Junior~~
Oh And I am so Happy Because of that Letter ^^
.I dont need anyone in my life who does not want to be there.
.Sometimes i cant , sometimes i dont want to , and sometimes i dont even try.
.I am nostalgic , cinical and lonely , so i may hurt you.

#40
OMO!!
5 ani !
Happy B-day :3 . Sa fiti alaturi unul de altul, tineti-o tot asa, sa fiti fericiti, si, cum a spus si Nemo, sa nu va despartiti ca celelalte trupe dupa 5 ani.
Forever E.L.F , FIGHTING !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)