Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sunteti paranoici?

#21
Eu sunt paranoic,noapte cand ma duc la baie sau nu mai am apa in camera aprind televizorul iar apoi deschid ochii ducandu-ma sa aprind becul(dar nu ma uit pe geam) deoarece mi-l imaginez pe tipul care sa aruncat de pe bloc.(stau la 10).Sa nu aud de furnici ca fac ca toti draci le urasc, nu suport acele ciudatenii deoarece cred eu ca ele sunt rele . Dar cel mai mare dusman al meu ,cel pe care nu-l suport este paianjanul am o teama de el incat pana nu-l fac praf sa nu se ma icunoasca nimica din el nu ma las.
[center][Imagine: formylovelupiiableguti.png]


[Imagine: cefataare2text2.png]


[Imagine: supercelputinmieimiplacy.png][/center]

#22
Oh da..paranoia zboara in jurul meu.Sunt paranoica in mai multe feluri..sunt sigura ca Sunrise comploteaza impotriva mea omorand personajele mele favorite..sunt sigura ca vecinu meu chinez e traficant de droguri sau ceva si am mereu senzatia pe strada ca cnv ma urmareste si sunt prea precauta....sunt si cam superstitioasa..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#23
paranoica???????????hmmmmm nu mi-e frica de insecte(bine doar de rame sau viermi,dar cred ca orice fata e speriata de aceste insecte dezgustatoare), eu si intunericul suntem prieteni buni ,nu pot sa dorm daca este aprinsa vreo lumina dar si cu soarele sunt prietena buna .Totusi ,orice om are frica de Dumnezeu ,dar am si eu una mai .....ciudata:imi e frica de artificii .Imi place cand le vad la televizor,dar sa le aud nu!!!!ma sperie foarte tare si nu suport acest lucru mai ales de anul nou cand ceilalti stau toti afara eu stau in casa si ma uit pe geam cu castile pe urechi .
[Imagine: gfxd.png]


#24
paranoica? hmm...nu se stie niciodata...dar este un obicei care ma face sa ma cred ciudata...
cand plec afara si nu este nimeni acasa, logic ca trebuie eu sa incui usa, dar am eu o teama ciudata..cand incui usa si cobor un etaj, parca imi vine in minte intrebarea: am incuiat usa? si desigur ca urc inapoi sa verific...dar am inceput sa ma dezobisnuiesc sa fac asat, dar nu complet 4
sper sa scap de obiceiul asta...ma enerveaza -_-"

#25
Eu sunt paranoica de cand ma stiu...noaptea imi las lampa aprinsa in camera iar daca tata o stinge inainte ca eu sa adorm mi se pare ca aud tot felul de zgomote prin camera.Se mai intampla uneori ca dan sa mai stea in bar dupa inchidere ca sa mai stranga de pe acolo si din obisnuinta lasa becul aprins la terasa si tot am impresia ca el l-a stins de fapt si ca cineva a intrat in bar si l-a aprins din nou...asa ca ma trezesc si merg la el noaptea sa-l intreb daca a stins becul la terasa(normal ca uneori mai face misto si zice ca l-a stins)
I'm Kira.

#26
Nu sunt prea paranoica, pentru ca de obicei sunt o fire calma 39
Singura exceptie e in noptile cand nu pot sa adorm si orice zgomot aud mi se pare ca e la noi in casa 21. Indiferent daca e la vecini sau la noi, eu am impresia ca e cineva care umbla prin casa. Intr-o noapte am fost convinsa ca batea cinva la noi la usa si tot incerca sa o deschida 21. Dar, pana la urma nu e decat imaginatia mea care se plictiseste pe intuneric.
De goange mi-e frica, recunosc. Singura exceptie sunt fluturii si gargaritele care imi plac si tantari si mustele care ma enerveaza. In rest sa nu vad ceva mic cu o groaza de picioare ca disper.
Intr-o zi eram la ora de sport si jucam volei. A iesit mingea din teren, ma duc eu dupa minge si cand ma intorc vad o goanga care venea exact spre mine. Eu tip si ma feresc de ea. Dar, un coleg a vazut ca m-am speriat, a luat goanga si a inceput sa fuga cu ea dupa mine. Nu m-a lasat in pace pana cand n-am strigat la el ca in viata mea nu ii mai spun ceva la fizica daca nu ma lasa in pace -_-'


(11-04-2009, 02:01 PM)BlueAngel A scris: paranoica???????????hmmmmm nu mi-e frica de insecte(bine doar de rame sau viermi,dar cred ca orice fata e speriata de aceste insecte dezgustatoare)
Crede-ma dupa ce esti nevoita la ora de biologie sa faci disectie pe o rama ramai pasiva cand le vezi pe strada 21
[Imagine: elegance1.png]
Arigatou Luinil hug


#27
Eu sunt paranoica intr-un singur lucru : tigarile.
De exemplu, dupa ce fumez o tigara, sau trag macar un fum, mestec guma, mananc, imi dau mainile n-spe mii de chestii si tot mi se pare ca miros.
Sau cand sunt in localuri in care persista fumul de tigara, pe tot drumul inspre casa imi scutur hainele si gasesc motive, care mai de care mai stupide, pt care hainele mele miros a fum.
Bine, mie nu mi se parea ca sunt paranoica, pana ce niste amici au strigat la mine : "paranoicoooo!"...
So what ? Mai bine paarnoica decat sa fiu prinsa.... [/b]din nou[/].

#28
Daca sa fi paranoic include frica de gandaci de orice tip...sau aproape, atunci sunt. Ideea e ca nu pot sa-i sufar, cand ii vad ma iau toate cele, desi stiu ca nu-mi pot face nimic, nu pot sa ma abtin. Cel mai rau mi-e groaza de paianjeni si gandacii aia mari si scarbosi de bucatarie. Cea mai groaznica experienta a fost la tara, era 3-4 noaptea si stateam afara si era sezonul in care sunt gandacii aia imensi, nu stiu cum se numesc, dar sunt ingrozitori si mi-a cazut unul de pe gard pe mine, doamne am simtit ca mor, cred ca am trezit juma' de sat tipand sa-l dea cineva jos21. Sau cand eram la bunica mea si am vrut sa-mi fac dus si am vazut o libarca si la fel am inceput sa tip, iar cand eram mica, ca sa ma culce, ma minteau ca vine omida dupa mine22. Acum nu am nimic cu omizile, dar cu toate celelalte am: )).
Poate sunt paranoica si pentru ca mi se pare ca asa cum imi merge lunea imi va merge toata saptamana, dar mereu mi s-a adeverit chestia asta asa ca nu pot sa nu cred in ea. Stiu ca poate e doar in mintea mea, insa daca nu merge ceva bine, am pe cine da vina [si ziua de azi a fost groaznica, cel putin o parte din ea]
De intuneric nu mi-e frica, ador intunericul, in sensul ca daca nu am intuneric 100% nu pot dormi, asta poate fi si un dezavantaj. Dar nu intotdeauna a fost asa, cand eram mai mica imi era frica sa stau singura in intuneric aveam impresia ca ar putea fi "ala cu coarne" pe undeva22. Si de caini, vai ce frica imi era, vad ca in ultimul timp m-am mai potolit cu frica asta, desi nu definitiv. In fine, or mai fi si altele, nu-mi mai vine nimic in minte acum.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  1 Decembrie-Mandri ca sunteti romani? Mitzuke. 16 9.712 10-07-2009, 01:59 PM
Ultimul răspuns: Coyote Stark


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)