Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SuG

#1
eu personal m'am mirat cand am vazut ca nu exista nici un topic despre SuG, avand in vedere cat de populari sunt la momentul de fata atat in Japonia cat si peste hotare, asa ca voi deschide eu unul, ca doar sunt si eu fana xD

[Imagine: 1200155518_sug_1095B15D.gif]
Membrii SuG provin din periferia orasului Tokyo, sunt impreuna din 2006 si'si numesc sound'ul "Heavy Positive Rock". Trupa se incadreaza in subgenul Oshare Kei, un subgen al curentului Visual Kei, textele lor raspandind speranta si un feeling pozitiv ^^ Este formata din 5 membri:
ahem da, deci SuG intra in top'ul formatiilor mele favorite, definitely<3 x3 sunt atat de adorabili si hyperactivi, mereu reusesc sa ma binedispuna ^o^ iar takeru e..38 face gropitzee!4 cum sa nu ti se lipeasca de suflet? >3<
okai, so back on topic.. >3> cateva din melodiile mele pref ar fi;
I Love Scream Party
Scheat [+ eng subs, cuz the lyrics=<3]
Life♥2Die [cautati si versurile in engl, asta m'a facut sa ma indragostesc de mel @ w @ ]
Vi Vi Vi [love the message<3]

aand some random fun reasons why we looveee SuG =D
Takeru's 'One Decilitre of Tears' [EPIC WIN! roflmao. SHOUSUKEEEEE! XD]
Best SuG moments =D
Making of 'Butterfly BoY' part 1 [ce fetze face Takeru..cu jacheta..omg..PRICELESS hahhaha XD]

hehe, so in principiu, spuneti ce va place la SuG, care din baieti e preferatu vostru, melodiile favorite, etc etc xD SPREAD THE LOVEE<33 ^o^ =D
:bye:
[center]雅-MIYAVI- is my SUPERHERO♥
[Imagine: 95386.png]

•How high can you fly with broken wings..?•

[Imagine: hurt-11.jpg]
[Imagine: medium_94587.png][/center]

#2
*raises her hands*
Fana SuG aiciiii <3 .
Deci omaga , ii iubesc pe tipii astia <3 . Sunt atat de geniali si sound-ul lor e atat de unic siii .. sunt atat de draguuuutiii ;''3 .
Am un an si ceva de cand sunt fana SuG . Stiu ca la premierea de anul trecut ascultam in prostie Crimson Soda , Love Scream Party si Cherish *parca* .
Imi place la nebunie cum canta . Pot spune ca sunt obsedata @_@'' de melodiile lor . Butterfly Boy , Cherish , Alterna , ViViVi , Scheat , Life 2 die , Five starz . Mai ales in Five starz cand incep toti sa se vocalizeze . Masato e atat de cuuute ;3 . Are asa o voce adorabiiila . Si Shinpei e kawaiii <33 . Dintii aia sunt atat de O.o' si cazatura aia ..
Takeru e preferatul meu ;''3 . E atat de plin de viata si de dragut si de ah , perfect ? Faza cu jacketo a fost prea taaare <3 .
Ma uit ca obsedata la make-of-urile alea cand sunt in toane proaste si mor de ras . Sunt prea idioti sa nu razi , rlly . Stiu ca intr-un concert , Takeru isi dadea cu palma-n cap O.o'' . Am ramas O.o'' . Cred ca i se deranjase casca , dar era .. atat de tont si de cuute <3 .
Si Shinpei deseneaza genial O.o' . Mereu cand intru pe blogul lui sau ce e ma crucesc cand vad ce poa' sa deseneze . E prea taare <3 .
Masato mi se pare prea cuute . E asa mai .. Miic si draguuut si scuumpii . Am specificat ca are o voce adorabila <3 ? O , da .
Si si si am uitat sa spun despre tatuajul fluturas kawaii al lui Takeru . E prea genial tatuajul alaa <3 .

#3
Nu sunt multe commenturi dar hai sa vin si eu cu unul .

Nu am un membru preferat . . . bine . . . poate mint putin . Mi se pare o sumpete de baiat Takeru . E atat de sexy si hot .
Cand ascultam trupa ma simteam in alta lume . Ma binedispunea si ma facea mult mai hiperactiva decat sunt eu de obicei . Nu am ascultat multe melodii de la ei din cauza ca am aflat mai pe la sfarsit cand m - am lasat de J - rock . Dar I Love Scream Party a fost melodia care chiar ma facea sa zambesc pana la urechi . Chiar merita sa fie vorbiti [ de bine ] si pe acest forum . Mi se pare o formatie de succes . Toti membri sunt foarte draguti si par foarte imaturi . Stilul lor este . . . unic ? Parerea mea . Chiar daca eu sunt cu genul ghotic ador stilul lor colorat si parca te indeamna sa te lasi cumprisa in jocul divin al versurilor cantate de asa voci minunate .
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#4
Takeru e kawai rau! :X
eu am auzit prima data 39 galaxyz si m-am indragostit de Takeru, apoi de piesa... si intr-un final si de trupa xD
nu is asa de cunoscuti la noi, si nu inteleg de ce 46
piesa mea preferata de la ei e Cherish, cred ca as putea asculta-o o zii intreaga xD !
basistul trupei, nu mai stiu cum il cheama xD, e o scumpete! pur si simplu il iubesc (dar nu stiu cum il cheama -_-" shame on me)

so SuG rulles! <33
[Imagine: 2r571mv.jpg]
Ali. xD

#5
Doamne cum pot fi uni baieti atat de dragutzi.....asa dci sa revenim la trupa nu la ei.Nu canta chiar genul meu de melodi insa sunt destul de frumoase adica le mai fredonez (sau mormai) cand le ascult.
Vocea vocalului este destul de faina si este tare amuzant cand face cate o fata deaia adorabila

#6
Au melodii de melodii , dar nu stiu din ce cauza nu`mi place decat una singura . Eh nu sunt mare fana , dar ador stiul lor vestimentar si model in care sunt facu`ti la par xD Au videoclipuri reusite 15 SI prefertaul meu este Takeru 15 E asa kawaiii :X

#7
Pai , preferatul meu este Takeru . Este asa de dragut . De fapt , adevarul este ca toti sunt draguti si au melodii foarte bune . Sunt foarte originali si au mult talent . Pur si simplu ii ador . Ador stilul lor . Melodiile mele preferate ar fi : Butterfly Boy , Love Scream Party , Dot , PINK Masquerade si Five Starz . Sunt fenomenali si ii ador mult !

#8
Takeru are cel mai tare zambet din lume, imi place enorm. Si e atat de dulce, omg.
Au niste piese dragute, nu pot sa zic ca sunt in limba dupa trupa, dar oricum sunt cute.
Piesa mea favorita e Butterfly Boy. Si lookul nou e superb, nu ma asteptam.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)