Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Strawberry Panic!

#11
welll am vizionat jumate din anime, sau chiar mai putin nu stiu, dar imi place grafica. Este bine facuta [parerea mea] si imi place cooana sonora mai ales. Imi place mult cum incepe, desii am urmarit episoadele undeva unde claritatea nu era chiar buna, deci a trebuit sa caut alt site de vizionare >.> acela parca era in reluare.
Oarecum, nagiza, spre deoasebire de shizuma este super copilaroasa si foarte vesele, spre deosebire de shizuma, aceasta fiind un personaj complex, sobru si cu capul pe umeri. In schimb nagisa cam o da in gropi, fiind mai inocenta si mai activa.
Oricum, mi-a placut cum artistul a conturat sentimentele personajelor si actiunile lor.
Animeul este bun in sine, cu un site bun puteti sa le vizionati online. Eu le-am vizionat online, numai ca site-ul era cam...expirat sa zic si claritatea era cam aiurea.
-

#12
Olala ! Ador acest anime 21 ! Mi s'a parut pur si simplu grozav ! Cred ca este singurul anime yuri la care m'am uitat , dar mi'a placut mult de tot . Parca 26 de episoade a avut..as fi vrut mai multe sincer, nu am satur de acest anime .
Idee desi nu este prea originala , e interesanta . Grafica si coloana sonora mi'au placut la nebunie, iar personajele..olala ! Sunt pur si simplu minunate ! Mai ales Shizuma, e superba si'mi place personalitatea ei. La fel si celelalte fete, sunt toate foarte frumoase . In concluzie Strawberry Panic e foarte bun, chiar de nota 10+ si merita vizionat. 3
Don't deny our r2Ï€.
[Imagine: ri935j.png]




#13
L'am terminat de vizionat de curand si a ajuns brusc in topuri.
E un anime ce mi'a lasat o impresie foarte buna din multe puncte de vedere. Pot spune ca am stat cu sufletul la gura la unele episoade.
Totusi, actiunea incepe cu adevarat pe la episodul 15-16 zic eu. Desigur, si in precedentele au avut loc multe lucruri, insa de acolo mi se pare a fi mai piperata, in primul rand din cauza dezvaluirii trecutului lui Shizuma, ce sincer mi s'a parut una dintre cele mai originale idei, ci nu ca si trecut in sine, ci desfasurarea relatiei dintre cele doua si momentul cand ele au devenit Etoile.
M'a atras firea lui Etoile si nu ma asteptam sa fie atat de vesela in episodul mentionat mai sus.Era chiar total diferita!Desi tindea spre o oarecare seriozitatea, avea ceva naiv in ea, imatur.
Ultimul episod m'a impresionat asa cum n'a facut'o niciun anime pana acum. In sfarsit un adevarat ending, in care intr'adevar simti ca s'a sfarsit si te bucuri de el.
Momentul cand Tamao a impins'o pe Nagisa catre Etoile, intrarea lui Shizuma si directitudinea sa, ah, ce sa mai zic :X
M'am bucurat cand am vazut ca Hikari si Amane au castigat acea preselectie si totusi m'am intristat observand'o pe Tamao, desi era fericita pentru Nagisa.
Ah si Yaya-chan, cum am putu sa o uit tocmai pe ea! Vocea sa, corul, au dat un punct in plus animeului, ceva angelic!
Al doilea opening mi'a placut foarte mult, insa endingurile m'au camd ezamagit >.>
Anyway, cred ca merita laude din plin animeul!^^

#14
Trec si pe aici, mai in graba, dar voiam neaparat sa-mi spun parerea si despre un yuri [defapt singurul pe care-l vazusem pana azi...ba nu ca ala a fost doar shoujo-ai, deci singurul21] In primul si in primul rand m-am apucat de el doar fiindca eram curioasa cum decurg lucrurile intr-un anime yuri si ceea ce am aflat e ca la un moment dat actiunea devenea cam "boring", adica sincera sa fiu chiar nu exista suspans uneori ceea ce nu "da bine" intr-un anime. Partea cu relatiile de dragoste dintre cele 2 cupluri [eu doar de doua imi amintesc,cel putin 2 erau importante...sper ca asa era] mi s-au parut exagerate. Inca de la inceput cand s-au cunoscut, tipele alea au inceput sa se indragosteasca, iar acum sa fim sinceri, e mai greu sa te indragostesti de o fata decat de un baiat, asta in cazul in care esti fata, cel putin eu asa gandesc. Adica nu exista acea atractie fizica inca de prima data, chiar si daca ai fi pe invers...[asta ca sa ma leg putin de caracterul personajelor]. Grafica chiar mi-a palcut, erau bine desenate fetele si iti cam dadeai seama care din ele era cea care juca rolul "barbatului" in relatie21...pe langa asta chiar erau dragute.
A avut si o parte mai lacrimogena anime-ul si anume aceea in care Nagisa se duce in casa de vacanta a lui Shizuma [wow am tinut minte numele4]...dar si trecutul lui Etoile, asta m-a impresionat oarecum. Asa pe ansamblu mi-a placut anime-ul, bine nu la fel de mult ca un yaoi, care este mult mai reusit dupa parerea mea, cel putin unele din ele, insa si yuri-ul asta e destul de bun, chiar de nota 10 [tinand cont de faptul ca e yuri]. Poate ca nu am avut cu ce sa-l compar, dar m-am referit la secventele yuri din hentai-uri care sunt chiar gretoase unele, incomparabile cu felul in care se desfasoare Strawberry Panic unde mai mult se tine cont de partea emotionala a personajelor, decat de"actul" in sine.
[Imagine: 2rqzqjc.jpg]

* Just...Stay Bizarre *


[Imagine: 28qqdxz.jpg] ♥ [Imagine: 2wf645h.jpg] ♥ [Imagine: 51f0xu.jpg]

"Putina mea experienta de viata m-a invatat ca nimeni nu e stapan pe nimic, totul este o iluzie. [...] Cine a pierdut o data un lucru pe care il socotea garantat invata pana la urma ca nimic nu-i apartine." - "Unsprezece minute" - Paulo Coelho

[center][Imagine: jigapt.jpg][/center]

#15
Eu una nu sunt fana genului yuri , deoarece nu ma impresioneaza cu nimic xD Adic nu vad nimic romantic in el sau ceva interesant cum se intampla in yoai . Dar Srawberry Panic mi s-a parut un yuri destul de reusit , nu destul cat sa fie printre preferatele mele acest anime , dar totusi mi se pare cel mai bine realizat . Povestea foarte draguta , te face curios cu fiecare secunda ce trece , iar personajele sunt incredibile . Imi place mult de Nagisa , este o fata foarte draguta , imi place totul la ea , din orice punct de vedere . Eh nu prea imi plac scenele yuri , dar cele din acest anime mi-au captat atentia intr-un fel xD Grafica este foarte reusita , ar merita nota 10 . Eh nu stiu exact ce sa cred despre acest anime , cam boring , probabil din cauza ca este yuri , dar oricum este cel mai bun yuri din cate au existat vreodata ^^ .

Don't try to be perfect . Just be yourself .

#16
Am vazut toate episoadele si pot spune ca mi-a placut, cei drept unele episoade au fost cam plictisitoare si de duzina. In schimb ideea mi s-a parut interesanta fiind primul anime yuri pe kre l-am vazut. Mi-a placut in mod special si grafica [ personajele aratau chiar foarte bine].
Ca si caracter cred ca cele mai interesante au fost a lui Tamao si Shizuma. Nagisa mi s-a parut ceva mai comun... Dintre toate personajele cred ca cel mai mult as preferao pe albastrica...
Oricum, in general pot spune ca este un anime bun... Nu regret ca m-am uitat la el. 4.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#17
Strawberry panic,da m-am uitat din curiozitate dar curiozitatea m-a facut sa vreau sa vad cum se termina si l-am vazut pana la capat.Desi eu sunt fana yaoi mai mult.Yuri nu prea ma inteseaza asa mult.

Plotul
Destul de interesant dar si putin banal in sensul ca puteam paria ce se poate intampla si nu prea imi place treaba asta uneori.pana la urma asta e parerea mea.N-am multe de zis.Personajele sunt kawaii si cam obsedate de personajul principal care chiar e cute dar personal Tamao mi se pare mai frumoasa.Aa da era sa uit =]] inteleg ca e yuri dar totusi sa nu fie nici un baiat in anime TT.TT a fost cam aiurea imi aminteste de un yaoi Sukisho unde acolo nu exista nici o fata si era cam trist.

Grafica
Merge,am vazut si mai buna dar oricum imi place.

Ost-ul hm..imi plac temele sunt ok, openingurile si endingurile mi-au placut foarte mult.

Ce sa mai zic..referitor la cupluri..se potrivesc,cred ca sunt bine alese.Am observat si triunghiuri amoroase si mi-a placut ideea.

In general mi-a placut dar m-a si plictisit la un momendat mi s-a parut tras de par dar merge.Totusi i-as da nota 8.
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#18
Am vazut tot anime'ul si mi'a placut foarte mult , insa mi s'a parut teribil de deprimant 17
A mai observat cineva ca toate fetele de acolo "se intampla" sa fie lesbi? 8
E ciudat dar imi place ideea Smile

#19
Am vazut toata seria si pot spune ca e un anime superb!Desii nu sunt chiar o fana inraita yuri,acest anime imi place mult!Povestea este chiar foarte trista dar interesanta si frumoasa,o poveste de dragoste care se sfarseste destul de tragic..anyway grafica e foarte buna si la fel si coloana sonora
[Imagine: Untitled-1.png]

#20
Am vazut toata seria si pot spune ca m-a fermecat cea ce nu prea se intampla fiindca nu prea imi place yuri.Chiar imi place cuplul Nagisa si Shizuma.Chiar m-am intristat de trista istorie pe care o ascundea Shizuma.Cel mai mult imi place Nagisa si comportamentul ei.Este un anime bun si merita citita de fanii yuri.Zuppy04
Merita 10/10Zuppy04
[Imagine: Anime-signature-redone.jpg]
[Imagine: 43272185_764421.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)