Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stranger here!

#1
Faimosul "N'seara!". M-am inscris de curand pe site (nici o juma de ora nu trecut4) si ca orice user nou imi postez venirea. Ma intitulez: Lorena (sau Lorraine dupa nick). Nu prea imi place sa fiu noua ca nu cunosc mai pe nimeni . si ma bag in discutii asa deodata dar asta e acuma. Va obisnuiti. De ce m-am inscris tocmai pe acest forum? Pur si simplu si poate ca si din lipsa de ocupatie dar si pentru ca mi-a placut cum este organizat fata de alte forumuri pe care le-am vizionat. Imi plac animeurile destul de mult si mai ales sa discut in legatura cu ele. Imi place deasemenea sa socializez in rest daca e ceva si pe il intereseaza pe cineva :Just ask, promise i won't bite3.





Numai bine!Take care.(In caz de greseli gramaticale , ma scuzati)
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#2
Bine ai venit pe Animezup, ^^Lorraine^^!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
App bine ai venit si ce sa zic...
Cati ani ai de unde esti si un anime preferat?

#4
Bine ai venit...si sper sa te distrezi pe aici.
Pai sa vedem cateva intrebari:
Ce gen de muzica asculti?
Pasionata de ceva anume/Hobby-uri?
Cam ce anime-uri urmaresti?
Si cam atat pentru moment as putea spune...
Have fun hug

#5
Multumesc pentru cele 3 urari. hug.


Pentru Sisone : Am 15 ani desi nu prea mi se acorda aceasta varsta din cauza fizicului sau a comportamentului, ce sa'i faci nimeni nu-i perfect. Si despre intrebarea cu animeul preferat pot spune ca esti o intrebare destul de comuna si ca nu pot sa iti dau un raspuns la ea deoarece sunt atatea animeuri care nu le-am vizionat si atatea care am vazut si din care nu pot face preferinte. Multam de intrebari.


Pentru A.Tatiana :Ascult de la o perioada Trance House (de club) , muzica turceasca , Rock (aproape toate genurile, fiind fosta rocarita in copilaria mea 21 ) si celelalte genuri dupa ocazii si chef, inafara de Manele sincer nu le suport, intradevar mai exista vechile manele care imi placeau si imi plac ca la nunti se mai asculta dar sincer nu prostia tiganeasca de acum!. Da pot spune ca ma pasioneaza cantatul , cant la pian (orga acasa) sau mai bine zis am cantat si de 2 ani nu am mai pus mana pe clape pana acum cateva zile datorita unor circumstante nefavorabile, si vocea nu imi permite inca sa pot canta melodi la o performanta dar cu timpul sper. Vizionarea animeurilor si a filmelor pe cat se poate de mult mai ales cele de groaza si psihologie am prins o pasiune ,documentare de asemenea , cititul deasemenea si nu numai pe net 3 o carte e mult mai avantajoasa. Desenul desi nu sunt o artista uneori ma "chinuie talentul". Conceperea de poezii povesti deoarece am o imaginatie mult prea mare si ma dezlantui , si limbile straine deasemenea. Cu cat mai multe cu atat mai bine.Vizionez cam toate genurile de la cele mai vechi pana la cele mai noi, de la cele mai amuzante pana la cele mai serioase. Momentan Death Note a ramas neterminat si Fushigi Yuugi. Multumesc deasemenea de intrebari!


Take care!
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#6
Heii . Bine ai venit pe Animezup . Sper să fi activă şi să-ţi faci câţi mai mulţi prieteni . Păi câteva întrebări :
- Anotimpul preferat ?
- Ce alegi dintre mare sau munte ?
Şi cam atât .. Incă odată bun venit !

#7
Multumesc deasemenea lui Godziilaa.

Pai anotimpul preferat pot zice ca nu am imi sunt indiferente anotimpurile.

Dintre mare si munte al alege munte deoarece imi place mai mult sa explorez prin padure sa stau cu prietenii la un foc de tabara plus ca ajung de mai multe ori la munte decat la mare, e mai ieftin si mai aproape10



Take care
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#8
Bine ai venit pe forum, Lorraine :3 Btw...imi place mult nickul tau, este atat de kawaai >.< Iti urez sedere placuta, sa te distrezi si sa-ti faci cat mai multi prieteni. Cu siguranta acest lucru va fi usor, deoarece pe aici lumea este foarte prietenoasa. Sper sa fi un user activ, poate ne mai intersectam pe forum. Eu sunt Diana, dar pe aici mi se spune Beki. Din cele spuse de tine se pare ca semanam foarte mult...Nu stiu ce intrebari sa-ti pun, nu ma prea pricep la acest capitol. Ce zodie esti? Emisiuni tv preferate? Ceva filme preferate? Cam atat..nu vreau sa te inebunesc cu intrebarile mele xD Inca o data welcome :3
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#9
Multumesc desemenea si tie Beki! Ma bucur ca iti place nick-nameul meu. O sa incerc sa fiu cat pot de activa si la topicurile la care am ceva ce sa spun, sper sa ne gasim pe forum si se discutam despre toate cele10. Ma bucur ca zici ca semanam. Cat despre intrebari:

1.Sunt zodia Leu (leoaica1515) Si pot spune ca mi se potrivesc caracteristicile leului in mare parte.
Pe 29 iulie.

2.Emisiuni tv preferate momentan nu prea mai sunt cine stie ce emisiuni care sa ma atraga, pot spune ca ma uit pe Discovery Channel destul de mult si imi plac foarte multe emisiuni de acolo in rest nu ma pot preciza.

3.Da pot spune ca am o groaza de filme care le ador dar momentan voi zice doar o parte din ele cele mai vizionate de curand : un film indian "Kal ho na ho" sau pe romaneste "Ziua de maine poate nu va mai veni", e un film foarte reusit si este singurul care m-a facut sa ma gandesc la viata dintr-o alta perspectiva, White chicks (comedie) super tare desi vechi inca mi-a ramas mintea la acest film. The Others (groaza, psihologic) chiar te pune pe ganduri si pot spune ca l-as recomanda oricui acest film. Identity iar de groaza in genul filmului precizat mai sus. Date movie (comedie) am ras de la inceput pana la sfarsit este mai mult o parodie la mai multe filme plus ca joaca o tipa destul de frumoasa. "The hottie and the nottie" iar deasemenea de comedie in ciuda faptului ca joaca si Paris Hilton 78. Seria Saw mi-a mai placut mai sadica asa ce pot spune. Forget me not desemenea de groaza dar foarte trist dupa pararea mea. "Solstice" again de groaza si foarte interesant. "Interview with the vampire", chiar m-a surprins placut acest film deoarece joaca si Brad Pitt si pot sa spun ca imi plac filmele cu el si sa mai zic o serie de filme animate respectivul Shrek21. Multora nu le place si stau singura sa ma uit la el dar si asa imi place extrem de mult. Cam atata ca sunt cam multe si nu prea ma opresc din scris4.


Ps. Scuzati-mi greselile gramaticale si Take Care!
Am invatat ca trecutul si circumstantele ti-ar putea
influenta personalitatea,
Dar ca TU esti responsabil pentru ceea ce devii.

Am invatat ca doi oameni pot privi acelasi lucru,
Si pot vedea ceva total diferit
Am invatat ca viata iti poate fi schimbata in cateva
ore,
De catre oameni care nici nu te cunosc.
Am invatat ca si atunci cand crezi ca nu mai ai
nimic de dat,
Cand te striga un prieten, vei gasi puterea de a-l
ajuta.
Am invatat sa iubesc
Ca sa pot sa fiu iubita.




The rest is still Unrwitten

#10
Welcome here,Lorena hug
Sper sa fii un user activ aici,sa respecti regulile si sper ca iti place forumul :3
Nu stiu ce intrebari sa-ti pun,mintea mea e cam indreptata spre altceva deocamdata Smile
Welcome again hug
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)