Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stiai ca . . .

#1
Aici in topic vom spune anumite chestii pe care unii din noi probabil nu le stiau despre Kuroshitsuji. Puteti pune oricate doriti astfel ne vom informa mai mult despre animeul nostru preferat. [ waaa parca in sectiunea asta e un club pentru acest anime ]. So, let ' s see.
Stiati ca exista un font de scris intitulat Kuroshitsuji care trebuie sa - l cumperi ca sa - l ai si nu il gasesti foarte usor. Exista site - uri de download, insa iti trebuie cont din cate am vazut.
Stiati ca Black Butler a fost suspendat ?
-

#2
Suspendat? De ce? 20
Si ca sa nu fiu offtopic:
~ Stiati ca s-a anuntat ca sezonul 2 din Kuroshitsuji va avea numai 12 episoade?
Asta se gaseste pe Kuroshitsuji Wiki:
"A fost anuntat ca (,) Kuroshitsuji II va avea numai 12 episoade,care vor dura pana in Septembrie 2010.Nu au existat informatii suplimentare,totusi"
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#3

Katuta, cred ca tocmai de aia sunt doar 12 episoade. Pentru ca a fost suspendat. Ma rog, nu stiu ce sa zic.
Acum revenind la ideea topicului, stiati ca Yana Toboso i-a introdus pe Ciel si Sebastian si in acest al doilea sezon din cauza amenintarilor primite de la fani ? Ideea era ca in acest sezon sa fie vorba doar despre legatura stapan-majordom dintre Claude si Alois, dar fanilor nu le-a convenit ideea si s-au revoltat.
Nu stiu sigur unde citisem asta, dar ramasesem absolut perplexa. Intr-adevar, si eu facusem urat cand se zvonea ca cei doi nu aveau sa mai apara, dar cred ca de data asta s-a mers prea departe. Unii oameni ar trebui s-o lase mai moale.

#4

~Stiati ca Alois are 14 ani?
~Stiati ca dupa creditele episodului 8 Hannah pare sa-i scoata ochiul lui Alois , care poate fi un act de razbunare, sau de formare unui nou contract?
~Stiati ca numelui lui Claude de familie, "Faustus" se pare ca se refera la "contractul faustian", care implica vanzarea sufletului unui diavol
~Stiati ca intr-un "interviu" scris de Yana Toboso,Grell admite ca e transexual si ca ar vrea o schimbare de sex?In acelasi interviu,el admite ca il place pe Will la fel de mult cum il place pe Sebastian.
~Stiati ca si Grell dar si Azzurro Vanel l-au descris pe Sebastian ca fiind un "Romeo"?Ceea ce e ciudat avand in vedere cat de putin seamana el cu personajul mai sus spus.
~Stiati ca Sebastian poate vorbi franceza?

Pe mine m-a lasat masca stirea cu Grell title="ah />
Ok,cam atat am acum ^^" Ne mai vedem.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#5
De fapt din cauza asta sunt doar 12 episoade. Yana ar fi trebuit sa faca cica in jur de 25 sau chiar mai mult. Faza e ca animeul a rulat pe internet prin moduri ilegale. Din cauza asta se pare ca Yana nu a putut face si a suspendat animeul. Din cate am aflat si citit, animeul ar fi continuat pana la 25 de episoade cam asa si mi se pare ca si manga. Adica se presupune ca manga sa se vanda pe niste site-uri aprobate, iar Yana din manga si anime traieste, adica isi ia banii. Daca nu ar mai fi, ea ar muri de foame. Cam asta e chestia si daca ar fi fost super bogata imaginati - va ca nu ar fi facut atata tam tam. http://www.animenewsnetwork.com/news/201...-downloads
-

#6

Stiati ca pe 18 septembrie va fi realizat un mic trailer cu "CIEL IN WONDERLAND"?
Lansarea oficiala va fi pe DVD-ul 2 din serie (ca special), care va aparea pe 27 octombrie, acest OVA este prima parte.
Phantomhive Ciel (Alice) / Sebastian Michaelis (White Rabbit) / Elizabeth (Mus musculus) / Paula (Dodo) / Barudoroi (the groom Pez) / Finian (Rana lackey) / Maylin (Flamingo) / Tanaka (sea urchin) / Viscount Druitt ( turtles false) / Soma Asman CADART (Duchess) / Agni (the chef) / Grell Sutcliffe (Cheshire Cat) si altii.

Stiati de asemenea ca al 2 lea OVA va fi similar cu FMA?
Va aparea pe 24.11 in cel de al 3 lea DVD si se va numi "Welcome home Phantomhive."
~~~~~~

"My angel,my sunSHINe <3.
"
[Imagine: 16lh2lj.gif]
"I still look at you"
[Imagine: 257estt.jpg]


#7
Ah, stiati ca dupa ce ideea a aparut, creatorul se gandea sa creeze o hard-yaoi manga? Mi-a picat fata cand am citit. Era vorba de relatia dintre Sebastian si Ciel si la inceput credeam ca era inventat de fani dar se pare ca nu e. La inceput era vorba ca relatia lor va fi mult mai... amanuntit descrisa in manga si probabil si in anime daca l-ar fi creat. Dar s-a decis pana la urma sa fie doar hint-uri cu privire la relatia celor doi, fiind siguri ca astfel manga va fi mai populara.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)