Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Stargate

#1
STAR GATE,YAY!
Eu intotdeauna am avut ceva cu SF-urile [am mostenit-o de la tata <3]
Tin minte ca a inceput parca totul anul trecut ,cand tata adusese toate seriile acasa O_O [lots of DVD's,i'm telling you] si se uitau amandoi [that means him and mom] Siii,ma mai duceam si eu ..39 Prima oara nimerisem un episod extrem plictisitor,si nici nu era de la inceput si nu am inteles nimic.De-abea dupa,cand mi-a aratat mama un episod OHMIGOSHLOLWTF am inceput sa prind drag de Star Gate
Cred ca cel care mi-a placut cel mai mult a fost cand se tot dadea timpul inapoi,si numai O'neil si Teal'C isi dadeau seama si retineau ce se intamplase.[bwhaha,lui Teal'C i se tot dadea cu usa in cap 24) Best part]
And I remember the part when he was singing in the elevator o_o i was WTF.
Anyway,nu am nici-un personaj favorit,toate imi plac.Regizorul si scenaristul au stiut cum sa ii faca sa fie pe gustul tuturor si le-a 'slefuit' personalitatea,astfel ca nu e schimbatoare.
Siiii,inca ceva:Mi-am intrebat cativa colegi daca au auzit de Star Gate.CUM SA NU AUZI DE STAR GAAAATE?!Like.. dude,come on.Am avut cativa colegi care nu auzisera nici macar de Star Trek,old movie also.
So yeah,daca intrebi de Hannah Montana stie toata lumea,de Star Gate nema frate.Adica,bine,nu am zis sa iti si placa,doar sa fi auzit de el,sa stii despre ce e vorba o_o

Edit:Oh,si credeam ca sunt singura 24) Si am avut problema asta si la Star Wars.Adica,majoritateau stiau de SW,stiau ce inseamna jedi..Nu le cer sa se uita si sa devina addicted ca mine dar frate..aveam o coelga [care culmea,cica mi-e prietena] care NU STIA CEA INSEAMNA JEDI!For Jedi's Christ O_O
LOLNOPE

#2
Si mie-mi place Stargate! Doar ca am vazut serialul in alta oridine: Mai intai Atlantis, apoi Sg1 si apoi Universe. N-as putea spune daca personajul meu preferat este Teal'c sau O'Neill, dar ca actor il prefer pe Christopher Judge(Teal'c), pentru ca estefoarte bun in ceea ce face, mai atunci cand e vorba sa stea nemiscat.
Deci, "Indeed", Stargate sunt niste serii fascinante, cu siguranta preferatele mele.

#3
Well Stargate este de 10 ori mai bun decat Avatar[dupa parerea mea]
Nu lam vazut inca dar am de gand sa il vad si sa il vad 3D
Am vazut diferite Trailere la film si este unu chiar foarte fantastic imi plac efectele foarte mult
Imi place cum actori isi interpretau rolurile si asa cum zicea si Ϫantisocial dwarfϪ Teal'c stia sa stea nemiscat xD
Well cam atat pot spune fiindca nu prea am vazut multe din film xD dar am de gand sa il vad zilele astea 3D sau nu =/
[Imagine: nqqx3d.jpg]
Argh I'm a bad guy! MWAHAHAHA!

#4
Cum de nu am vazut topic'ul asta? Pai sunt fan in Stargate (Sg-1 SG-A [SG-U cam lasa de dorit] )
In SG-1 prin ultimele 2-3 sezoane a devenit reuniunea Far Scape..Mai era nevoie si de Za Pilot (eventual Moya in locul Odyssey) si gata.. aveam Star Scape... SG-A a fost in-deed (Teal'c's replic) un serial bun, poate mai bun decat SG-1
PS: Star Trek Rullz (e mai bun decat toate..)

#5
Am vazut toate sezoanele, cele 10 sezoane din Stargate SG-1, si apoi filmele care au urmat ca si completare.
Evident, ca e un serial captivant care in materie de SF, iti cam da tot ce-i ceri si poate si putin peste.
Am avut ocazia sa vad Stargate Atlantis, dar inca stau sezoanele pe calculator ca nu ma prea intereseaza sa le accesez, doar eventual daca raman fara seriale de mare interes, chiar si anime-uri, deocamdata mai am slava Domnului.
Cat despre restul seriilor, am auzit ca is cam dezamagiri totale, in frunte cu Stargate Universe.
[Imagine: UchihaItachi.jpg]
Through pain and misery, a new life is born,
Hathread and resentment from all who once thorn,
This young soul apart from its rightfull master;
A whisper of death, a scent of despair, a brink of disaster
Befalls within the place he once called home;
Now that he finally falls to his tomb
There's still nobody who would even bother;
To give a schit on this outcast, diseased and forsaken,
From whom this world has very much taken
His lifespan, his pride, his every right to humanly behave
Leaving him empty as he descends to his grave,
Pure darkness remains, with nothing to uncover,
Only the memory, tormented with anger
Of what's left behind: the love of a brother.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)