Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

StarCraft2

#1
Star Craft 2: asteptat de aproximativ 10 ani.
E un Clasic al genului. Eu nu prea jucam RTS-uri, dar atata publicitate i s-a facut incat l-am incercat si eu si a meritat. Pe cat e de simplu pe atat e de frumos. Interfata cu utilizatorul este foarte prietenoasa. Gameplay-ul este utilizabil si de catre un incepator si de catre un experimentat fara probleme pentru niciunul din ei. Voice-actingul este excelent, unul din cele mai bune. Grafica este destul de buna, jocul este facut sa mearga si pe sisteme mai slabe, nu e unul din cele pretentioase gen Star wars Force Unleashed.

Trailer (Gameplay): http://www.youtube.com/watch?v=pVTFV05WVfo

#2
am luat varianta de la razor sa vad cum e single playerul si e pur si simplu genial 4
cat despre multiplayer, am avut cheie pe beta si am putut juca acolo niste 1v1/2v2/3v3/4v4 si e pur si simplu superb, cu exceptia unor patchuri cand unele unitati erau overpowered.

dar cel mai mult apreciez la SC2, inovatiile in modul in care sunt creeate hartile, din ce am vazut pe unele situri, hartile de WC3 sunt jucarii. Oh well, astept sa apara un battlenet privat dupa care sa incep sa joc pe noile custom maps 4

#3
Starcraft 2 mi se pare prea slabut pentru cat am asteptat.
Nu exceleaza la capitolul grafica, prea multe schimbari nu am sensizat si story-ul e undeva intre mediocru si prost.

Starcraft o sa ramana unul dintre jocurile mele preferate, la fel cum o sa continui sa joc, dar in varianta din 98. I'm the old school type 3

#4
Starcraft 2, la fel ca Diablo 3 si WoW, au singurul rost sa stoarca cat mai multi bani posibil. Se vede clar de la o posta ca SC2 e Starcraft 1 cu shinny graphics and more pew-pew. De asemenea, impartirea in 3 episoade (fiecare ep. pt. fiecare campanie) mi se pare o prostie foarte mare. Prefer sa joc un joc complet cu toate campaniile and co. nu un joc episod cu cate o singura campanie/episod si si sa platesc per episod suma unui joc complet. Si Blizzard au dat-o in boala EA, give us zeh $$$$$/€€€€€€ and F YOU!
I laik pie... and beer... period.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)