Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spore

#1
Cei de la EA Games au dat relase la un joc cu totul nou...
Spore..
la inceput esti o simpla celula in mare,si poti alege dintre carnivor/omnivor,si incepi sa mananci,cresti,pana poti iesi din mare,dupa ce ai iesit din mare,incepi sa vanezi pentru mancare,si pentru a distruge alte specii,iti poti pune parti ale corpului cum doresti(maini picioare,guri,ochi,tepi pentru atac,etc).

Sunt mai multe stagii ale jocului.
Cell Stage(viata in mare) ; Creature Stage(primii pasi pe uscat) ; Tribal Stage(triburi,ritualuri,lupte); Civilization Stage(maisini,avioane,barci,cucerirea planetei) ; Space Stage(cel mai greu,cucerirea universului)

Jocul pe la Tribal Stage,prinde nuanta de joc de strategie,adica controlezi mai multe creaturi deodata,le zici ce sa faca etc.

Pana la Space Stage,totul e usor,in 4-5 ore de joc lenjer,si de savurare a jocului ajungeti la Space Stage.Dar de aici incepe greu,de 2 zile ma chinui si numai dusmani am,si toti ma ataca din minut in minut 21) daca nu o scot la capat curand tre sa reincep jocul...

Un mic filmulet: http://www.youtube.com/watch?v=WHaulHxmO4A

Instalul are 3 gb,eu lamg asit pe un torent si lam luat,din cate am inteles jocul poate fi jucat single player(gratis) si multy player(cu plata) dar nu stiu sigur,doar am auzit...
[Imagine: Alugays.png]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul AnimeZup
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

#2
Este adevarat ca este unul din cele mai bune jocuri lansate in 2008...
L-am jucat la 2 zile dupa lansare...si am jucat pana la tribal stage dar dupa aceea a trebuit sa reinstalez windows-ul si m-am reapucat de el ieri...
Pe 17 noiembrie a fost lansat Spore Creepy & Cute Pack...care adauga mai multe body-parts & stuff...
Pentru a putea instala pack-ul trebuie sa avetri Spore sau Spore Creature Creator instalat...
Eu am facut azi-noapte o creatura: http://i38.tinypic.com/qpi749.png
Am facut-o in 5 minute deci nu este ceva foarte reusit...
[center][Imagine: Haruhi-Sig.png][/center]

[center]Spark's Blog[/center]
[center]Dacă apar manifestări neplăcute, puneţi-vă ştreangul de gât[/center]
[center]Holy F**K, that tree is eating the sky![/center]



#3
Acest joc daca nu este jucat pe internet isi pierde din interes foarte repede..Mai ales cand ajung la etapa spatiala..

Odata ce ai ajuns acolo jocul devni repetitiv in multe sensuri..Singurul lucru care mai poate tine interesul sunt multiimile de opstiuni de a putea caracteriza extraterestrul..Doar acest lucru a mai tinut acest joc pe hardul meu pentru inca vreo 3 zile dupa terminarea lui..Pentru cei care se plictisesc greu de un joc atuncia merita jucat..Pentru cei ma mine care imediat termina jocul nici nu va chinuiti sa il downloadati.

#4
Oh... ce amintiri am cu jocul asta. 21. Chiar mi-a placut, desi nu l-am terminat. Am ajuns in spatiu, trebuia sa fac nu stiu ce misiune si m-am oprit T.T. Avea o grafica draguta, chiar imi placeau toti acei monstruleti21. Ce sa zic... ce m-a atras in mod special la el a fost faptul ca era vorba despre dezvoltarea lucrurilor... De la o celula sa ajungi la un corp cu o inteligenta superioara. Mi se pare ceva absolut genial 43.
Oricum, poate peste ani o sa-l mai instalez si il duc la bun sfarsit24. [ Desi sincer, chiar nu cred ca voi face asta -.-21]
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
Ei bine.. nu sunt tocmai un bun orator cand vine vorba de jocuri, in special iar.. acest joc merita mai mult decat discursul meu. Nu ar fi prea multe de zis, SPORE este un joc fantastic. Se bazeaza pe teoria evolutionismului, incepi jocul ca si celula (organism microscopic), te dezvolti, incepi sa mananci alte lucruri pentru a creste, intr-un final devi destul de mare pentru a parasi oceanul in care te aflai, de aici iesi pe uscat unde incepi a 2-a parte a evolutiei, ca si creatura cu 2 picioare (biped) iar povestea continua asa pana ajungi sa cuceresti planete din sistemul tau solar cat si altele. Nu stiu, dupa cum spuneam, nu ar fi prea multe de zis dar.. jocul acesta chiar merita jucat, e foarte amuzant si.. spectaculos.

PS: Uitasem sa va spun cum va puteti configura "creatura" in propriul stil unic. SPORE pune la indemana o varietate uriasa de.. modele de.. maini, guri, aripi, picioare, degete si alte organe care te-ar putea ajuta sa iti dezvolti zborul, fuga, cantatul, dansul etc. Deci creatura ta va arata exact asa cum iti doresti tu.

Aici aveti niste video-uri in cazul in care doriti trageti un ochi.

Primul stagiu (ca si celula): http://www.youtube.com/watch?v=WoP5thatp...re=channel
Al doilea stagiu (ca si creatura): http://www.youtube.com/watch?v=V_wnoFGGy...re=channel
Al treilea stagiu (ca si trib): http://www.youtube.com/watch?v=qoyRz8vG9...re=channel

Pentru video-uri direct cu gameplay-url va puteti folosii de Related Videos dar.. va sugerez sa va luati jocul daca va place, chiar nu o sa regretati, pe mine m-a tinut cu funduletul in scaun o ziulica intreaga. Zuppy02

Thx for readin' this ^^"




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)