Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Spider Man 3

#1
Spider Man 3 este cel mai bazat film din toate filmele cu spider man

[Imagine: getimg-spider-man3-pic3.jpeg]

[Imagine: sm_mag_art.jpg]

[Imagine: sm_3_67867856.jpg]
[Imagine: Signature_-_RedFusionBleach_sig_by_rynseven.jpg]

Happy New Year - 2008

#2
Wait a sec ...
Putin off-topic . Ori pui imagini din film ori din joc ?! Iar link-ul de informare (IMDB) unde este ?
Revenind la subiect , se presupune ca Spider-Man 3 va lua cel putin 2 premii Oscar , in special pentru efecte speciale , suma incasata depasind 15 miliarde de dolari (recordul all-time in cinematografia de lung-metraj) . Am vazut filmul pe Pc si m-a impresionat . Povestea pare chiar foarte incurcata . O monstra de simbiot de pe Marte , o substanta cu efecte negative ajunge dintr-o eroare pe Pamant , atunci cand o nava spatiala cu fiul lui James , directorul de la Daily Boogle , este trimisa pentru cercetarea terestra a planetei . Prima persoana cu care aceasta ia contacul este chiar prietenul-dusman al lui Peter si Spider-Man , Brock , la New York . Acesta se auto-numeste Venom , Paianjenul Negru . Spider-Man este nevoit sa il infrunte si in cele din urma reuseste , ducandu-l pe acesta intr-o Biserica , de unde a tras funiile clopotelor si a emis ultra-sunetele , ceea ce a facut ca simbiotul sa se raspandeasca si sa nu mai aibe capacitatea sa se regenereze . Cam asta ar fi rezumatul . Eu ii dau 5 stele . ^ ^

#3
no, spiderman 3 a fost similar cu primele 2 parti : patetic ! o sa dau un copy paste la un txt postat imediat dupa ce vazusem filmu` . so here it goes !
Ok , e 8.50 am si eu tocmai am terminat de vazut spider-man 3.prima replica ? de ce peter devine emo / goth / gay la jumatatea filmului !? sincer nu ma prind !
no, hai sa o luam de la inceput. dupa cum stiti , {daca ati vazut trailerele } in filmul 3 din seria spider-man , spidy o pune parte in parte cu sand-man si venom ! buuuun ! pana aici, nimic rau, dimpotriva. m-am pregatit relaxat cu un paket de tigari {de care am avut maaare nevoie in timpul vizionarii } , petu de cola ZERO {da, fac reclama } si am dat play. no, ce vede je in primele frameuri !?una bucata gay dude! damn, deci nu au schimbat actorul ! ok...strang din dinti si merg mai sper ca macar al 3lea film sa fie peste "the hulk" .
iar zaharel si zmeurica...{iubitorii de comedii romantice or sa dea 10 din 10 filmului asta } . sarim de-data la green goblin JR care e mai constipat ca niciodata...si dupa 2 frameuri care promiteau ceva interesant...iarashi zmeurica si porumbei ! si ce sa vezi...simbiotu ` pica singur singurel fix langa iubaretii nostri , care bineinteles sunt prea ocupati cu facutul compotului de mere !
si cand devine mai interesant....iar o dam in compoate vreo juma de ora. sunt curios pe cati dintre privitori ii interesa cum a fost geruta babautza { matusha lui peter} de nevasta !? conteaza ? eu unu nu vad de ce s-au pierdut 30 de min cu vrajeala asta...no, deci o dam tot cu compotu` inainte !
deja speram sa am un atac de cord cand. minune ! am parte de una bucata kafteala demna de bd-uri sau de seria cartoon intre green goblin si spiderman. efectele pot spune ca sunt f bune. actiune , efecte bune , muzica mediocra , dar deja parca incepi sa realizezi ca te uiti la spider-man nu la de 3 X femeie !
sarim apoi de la jucausii nostri in colanti la za first badd ass dude !
prezentarea genezei lui sand-man mi s-a parut simpaticutza...ma rog, efectul mi s-a parut frumushel. deci avem un bad ass mofu gata sa il cotonogeasca pe spider-man. mah, poate o fi vreo speranta pt filmu asta pana la urma...
si cand iti e lumea mai draga...hopa....o dam iar in 9595 pe antena 1 ! harry sufera una bucata lapsus mai serios si acum toti 3 sunt niste marmote fericite { harry, mj and spidy}...
dupa zaharelu ` de rigoare , urmeaza un calup de efecte speciale simpaticutze foc. animatie reusita, parerea mea.
apoi isi face aparitia eddi brooke...care...pare mai pampalau si mai fraier cat de peter parcker . de ce ? nush..nici asta nu am reusit sa inteleg. urmeaza apoi un dialog cretin din care ar trebui privitorul sa deduca ca exista o asa zisa rivalitate intre cei 2 fotografi....stupid si penibil...nimic mai mult.
dupa un zaharel si o banana mare { parada in new york pt spider-man !?!?!?!?!?!?!??!?? } apare sand-man in actiune. din nou sunt cateva efecte simpaticutze, dar parca actiunea e prea....scurta, ciuntita oarecum.
deodata aflam ca ucigasul lu` nea gigi unghiu` e sand-man....si spiderman devine darth vader ! isi trage simbiotu` dupa o ureche si hai la vanatoare. mie sincer mi s-a parut cam aiurea bagata faza asta in storyline....dar in fine..am inghitito pt ca imediat urmeaza o rupere de oase intre sand-man si spidy.
dupa niste zaharel , green jr isi recapata memoria in 3 secunde si e din nou enamy nr 1 a lu spider-man.din nou..prea aiurea introdusa faza...urmeaza o noau reteta de compot, de data asta semnata harry & mj si ..paparapaaaaaa...spidy goes totaly gay / badd ass wanna be ! black suit and shit ! some fighting si imediat dupa urmeaza niste faze pe care eu le-ashi numi cel putin umilitoare pt tobey maguire.individu are atata contur si rimel pe el...incat pana si " Cher" arata a maicutza in comparatie cu "macho-menu`" nostru.zaharel si zmeurici cu sacu..si cam dupa 40 de minute isi da seama ciumpalacu nostru drag ca vai doamne simbiotul il afecteaza. urmeaza cunoscuta scena din turnul catedralei in care peter scapa de simbiot si se naste venom.
no , slava domnului ca a aparut venom imi ziceam. ma gandeam ca macar el o sa faca filmul mai interesant. ...da de unde...vocea celebra de psihopat nu exista , iar venom arata aproape ca spidy...exceptie facnd ochii si gura { cea din urma fiind incredibil de prost animata } .
a se preciza ca spider-man in za black suit nu arata ca in serie sau in bd-uri...costumul rezultat combinarii cu zimbiotul e identic cu cel vechi. diferentza fiind de culoare {asta nou e black}.
dupa 3 replici cretine , urmeaza za final act : venom + sand-man vs spider-an and green jr . urmeaza o lupta simpaticutza , dar oarecum ciuntita de prestatia lui venom care pare incredibil de sters...se pare ca la sand-man au lucrat mai mult de 2 indivizi...la venom nema !
se rup baietii in figuri , green jr becomes colateral damage si apoi urmeaza o faza pe gustu iubitorilor de comedii romantice in care spider-man lets sand-man go.
si bineinteles...filmul se termina ca si primul si al doilea cu zaharelu de rigoare.
no, concluzia e : ti-au palcut primele 2 filme ? uitaTE si la asta ! ai citit comicurile , ai vazut seriile de cartoon si iti place eroul ? nu te uita la film ! it`s worst then ghost rider !
[Imagine: smoke.gif]  It`s not God I hate, it`s his fan club i can`t stand... [Imagine: sm_upset.gif]
                              << A Slaker`s Point  >>

#4
Spiderman 3 a fost pe locul 4 din topul filmelor 2007...sony pictures au realizat o tehnologie care nu a mai fost folosita pana acum, in realizarea efectelor...cum ar fi unirea simbiotului cu gazda,formarea lui Sand Man si multe altele .Cat despre storyline...nasol rau de tot...pt mine si pt cei care au citit The Amazing Spiderman ...comic book care a aparut in 1986. Ne asteptam la mai mult de la producatori 2 . Score'ul filmului este de asemenea...nasol deoarece Cristopher young nu are nici o legatura cu compusul unui score calumea 22 danny elfman era mai bun dupa parerea tutror. Spiderman 2 a fost cel mai bun film din anul in care a aparut deoarece s-a mers dupa storyline, in rolul lui octopus a jucat un actor super celebru °Alfred Molina° si mai multe motive. a fost pe locul 1 in topul filmelor 2004 si a avut un castig de 1, 26 % mai mult decat spiderman 3.
[Imagine: tumblr_mhil1c1m_Ti1r92q67o2_500.gif]

Though our paths may have diverged, you must continue to live out your life with all your might.
You must never consider your own life to be something insignificant.
You must never forget about your friends who loved you.

#5
Spider-Man 3 Sucks
Peter Parker cand isi ia costumul , e emo O.o , poftim , daca iti iei costum negru esti emo , foarte interesant...
Singura chestie care chiar m-a impresionat in film a fost Sand-Man , mi s-a parut monstrul perfect , nu putea fi distrus , era invincibil! Venom era patetic , cu fata aia de papusa...
Harry era misto , pe final mi-a placut , dar a murit s-asta....
Efectele mi-au placut , muzica era de ani 80' , nici tata nu a apreciat muzica din Spider-Man ( LOL ) .
o nota de la 1 la 10
o sa spun 7
[Imagine: fdfgba0.jpg]
[Imagine: 2560139237_b2fb8f427f.jpg]



#6
WhiteSnake nici una din pozele de mai sus nu sunt din jok sg ca acelea sunt niste poze super care au mai fost introduse pe coperta sau mai stiu eu ce Smile ...
Acuma de Spiderman 3 dupa mine este cel mai fai deoarece nu se bate doar cu 1 monstru fata de cele precedente .
Poate voi nu stiti dar in Block Buster 24 de ore , Spider Man 3 are cele mai mari vanzari ...
Merita vazut dar daca nu vedeti si Spider Man 1 si Spider Man 2 21 nu are logica 4 ...




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)