Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sper sa nu visati urat daca intrati...

#1
Deciii acesta este un desen de-al meu.
Imi place mult de tot sa desenez chiar daca nu am prea mult talent...
Totusi ceva, ceva reusesc, dar cred ca mai am nevoie de sfaturi si de critici4
Gata cu vorbaria, sa va dau motiv de criticat:

http://i36.tinypic.com/2br4ma.jpg
Asta e Gaara putin cam suparat dupa parerea mea4
Now...astept critici, dar in special sfaturi4
Kiss and Ja Ne!pupic

#2
1. numele e lame, daca tie nu iti palce(pentru ca asta inteleg eu din numele thread-ului) nu mai posta!
2. doar un desen? de ce doar unu?
3. as always, desene dupa alte desene. daca tot vrei sa ii copiezi pe altii, macar fa-o BINE!!! uita-te si tu la semnul ala de pe fruntea lui gaara 24 NU SEAMANA DELOC CU "AI"...
4. data viitoare pune desene scanate, ca sa vad si eu mai bine ce se petrece...
5. "dar cred ca mai am nevoie de sfaturi si de critici" - sfaturi: desneaza desene din minjtea ta.
6. papa...

#3
Mă plictiseam aşa că am trecut şi eu pe aici. Hmmm, sunt de acord cu Alecs în perspectiva titlului, adică.. E cam exagerat, eu înţeleg subestimarea dar asta e un fel de cerere pentru milă, sau ceva de genul. Trec peste şi comentez doar desenul tău.

Eu nu obişnuiesc să desenez, cel puţin nu frumos, dar ador să comentez desenele altora. Îmi place de asemenea acest personaj pe care l-ai desenat.
Se poate vedea asemănarea, o văd şi eu , o vede şi toată lumea. Dar nu ai folosit perfect creionul, vreau să zic pentru toată construcţia ai folosit un creion care scrie.. Pff, cum să zic subţire şi nu prea mult vizibil şi pentru ochii lui ai băgat, nu ştiu, culoare, marcăr? nu se vede aşa bine, trebuia să întăreşti conturul celorlalte linii din desen de asemenea ,părerea mea.
Buzele nu se văd bine, sunt cam '' pocite '' . Ochii , înafara liniilor negre din jurul acestora, nu se văd. A trebuit să mă chiorăsc puţin să văd. Hmm una din mâini nu eset desenată bine, i se văd degetele cam airuea.
Umbre nu sunt..

Deci persoanjul l-ai redat în aşa fel încât să se recunoască, dar mai trebuiau unele lucruri. Încearcă ă foloseşti alt tip de creion, fă umbre.. And so on. Poate ar trebui să desenezi lucruri şi din imaginaţţia ta, de obicei astea ies mai bine pentru că nu sunt comparate cu alte '' personaje ''.

Aştept şi alte lucrări. Baftă la desenat.

#4
hai ca la desenat, ma pricep si eu si o sa fac si eu unul
poare cu alte personaje
cum ar fi L din death note
greselile le-a zis teh2 asa ca
spor la muncaSmile



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Daca intrati mergeti la spital direct.....(my drawings) Ice_Angel123 3 2.840 19-12-2009, 11:53 AM
Ultimul răspuns: Ice_Angel123


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)