Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Special A

#1
[Imagine: sa.jpg]
Hikari Hanazono, personajul principal, intotdeauna a fost pe locul doi dupa Kei Takishima. In timp ce Hikari il considera un rival totodata si un prieten, Kei o iubeste. Toti stiu asta, dar ea e prea grea de cap ca sa-si dea seama. Tatii lor, iubitori de luptele corp la corp, le-a facut cunostinta cand aveau doar 6 ani. Considerandu-se cea mai puternica la acest tip de lupte, Hikari il provoaca pe Kei la un "meci" fiind invinsa. Inca de la acel incident eroina a jurat ca-l va invinge intr-o buna zi pe Kei.

Personaje:

Hikari Hanazono: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../19203.jpg
Kei Takishima: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../21673.jpg
Tadashi Karino: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../19205.jpg
Akira Tohdoh: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../19204.jpg
Ryuu Tsuji: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../19206.jpg
Megumi Yamamoto: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../21996.jpg
Jun Yamamoto: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../21995.jpg

1.Ce parere aveti despre acest anime?
2.Care este personajul vostru preferat?
3.Kei vs Yahiro. Argumentati!


Puteti viziona episoadele aparute pana in prezent si pe Extra Animezup, dand click aici.
Doar membrii VIP au acces!
Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Tottaly addicted to it xD Unul dintre anime-urile mele preferate inmomentul asta <333
Sun asa de inebunita dupa el incat m'am uitat la episoade in varianta raw 21 Pacat ca are numai episoade 24 *sad*.Fata de manga e destul de putin..da' ma multumesc si cu atat ^^"
Anyway cand am dat de el m'am uitat la toate episoadele intr-o zi.Cred ca pe atunci erau 7.Banuiesc ca nu trebuie sa ma spun cat de mult am ras atunci 21 Mai ales la episoul 7..that was hillarious xD Kei arata super funny ^_^
Personajul meu preferat e Hikari.Imi place personalitatea ei energica si competitiva..imi aduce aminte de mine.Numai eu ma mai incapatanez asa de tare sa castig...bineinteles ca nu se poata sa nu imi placa si de Kei :X Mai ales cand o face pe Hikari Miss Rank Two 21 They are so meant to be with each other :X
Imi place si personalitatea lui Akira..mai ales in episodul 7.God..cred ca mi-am speriat vecinii de la cat am ras Akira and Tadashi are really cute in that ep :X
Opening-ul si ending-ul sunt destul de dragute dar nu chiar pe placul meu.
Kei vs Yahiro ...grea decizie 106 Dar cred ca l'as alege pe Kei.Intotdeauna mi-au placut baietii de genul lui xD Desi nici Yahiro nu pot spune ca imi displace ^____^

#3
Momentan ma uit si eu la el ...dar am terminat ieri episodul 19 :cry: .E intr-adevar super funny...ai ce rade la el.Sper sa se grabeasca cu "subb-ul".Manga din pacate nu am citit-o ,dar am inteles ca nu s-a terminat.Personaje favorite :chiar dak o admir pe Hikari cum suporta sa i se zica Miss Rank Two (Nii-san),my favorite is Akira & Megumi. :biggrin: si cred ca Tadashi & Akira fac un cuplu nice.Iar Megumi-chan e asa cute cum scrie.Si ador faza cand incearca sa cante.Dar oricum are o voce super in episodul 19.Ceilalti:Ryuu e haios ...cat de mult ii plac animalele si despre Tadashi(mi-e mila de el ...ce mama are ) :pfiu: .Coloana sonora nu-i urata ...e dragutica si respect faptul ca melodia este cantata de seiyuu.Grafica e foarte cute.Mmmm...si intre Kei si Yahiro...nu zic ca Takishima nu-i cute si super perfect...but...I like Yahiro (ceva mai mult).Imi place mai mult pesonalitatea lui...chiar dak pare atat de cold,are o pesonalitate foarte sweet! o//o .Cred ca ar face un cuplu frumos impreuna cu Megumi.
~So cam aat am pe moment de spus.Vi-l recomand cu mare placere.Ja'ne!

#4
Special A...Asta da comedie! Este un anime destul de bun, grafica super, personajele super ca sa nu zic de personalitati, cel mai mult imi place de Hikari...e prea zapacita de lupta dintre ea si Kei ca sa isi dea si ea seama ca o iubeste! GOD! de cate ori nu am ras cand credeam ca ii zice ca si-a dat seama ca o iubeste...
Personajul meu preferat este...Ummm...Takishima Kei! Deci tipul ala e o incredibil, retine fratele meu de am ramas uimita cate poate sa retina si cat de repede ca sa nu zic, vreau si eu sa fiu ca el! PLus ca imi place foarte mult la el ca o iubeste pe Hikari si o protejeaza mereu(again, she's so stupid not to see that!) indiferent de cine ar fi adversarul. Asa..si motivul numarul unu pentru care il iubesc eu pe Takishina este ca vocea lui cea a lui Jun Fukuyama! Asa, ca sa nu mai zic ca e un foarte bun atlet si nu are mai nimeni tupeu sa se bata cu el.
Asa. Taksihima vs Yahiro. Pai...GO TAKISHIMA! 71 just kiddin'...or not ! Anyway,Nu stiu la ce te referi sigur aici fie la episod, fie asa in general Dar trebuie sa zic ca nu as prea putea sa ii compar pe astia doi, atata tot ca Yahiro parca il ajuta intr-un fel pe Kei cu "relatia" cu Hikari, aia carenu exista 21 Si Yahiro este un tip super, avand in vedere cate a facut pentru Akira, si numai pentru binele ei. Personalitatea aia a lui rece, de iti inheata inima cand se uita la tine, asa si cat de pervert poate sa arate cateodata. Dar ala nu e el. Anyway, love them both! Maybe Takishima a little more :lol: 24
[Imagine: Celestia_III2C_Spsasasaac1651sca-1.jpg]

#5
Well am vazut si eu anime-ul acesta si mi s-a parut extrem de interesant.Foarte amuzant,unele scene aproape ca m-au dat pe spate la cat de amuzante au fost.Well ce pot spune chiar si personajele iau uneori o aura amuzanta,desi sunti realizati foarteb ine dupa parerea mea.
Fiecare personaj are un rol anume in acest anime si fiecare scena are un rol in decursul anime-ului,pana si fiecare gluma sau moment amuzant.
Chiar si eu va recomand acest anime celor care nu l-au vazut pentru ca este extrem de amuzant.Si uneori si romantic 44
Personajul meu preferat este Hikari.Jeez cat de oarba putea fii uneori in anime,si cu toate astea asa de amuzanta.
Da si eu ma incurcam,I mean tadashi si Kei erau foarte asemanatori si asta ma deruta uneori dar bine ca nu am incurcat personajele.
Ryuu e super scump si desi nu pare este cel mai tare din Special A, dupa parerea mea ^^
Anyway acest anime imi place foarte mult :chuu:

#6
Omg..omg..omg cred ca e cea mai super comedie romantica pe care am vazut-o vreodata 21 in materie de anime of course.Pai...la inceput mi s-a parut destul de ciudat si plictisitor,dar dupa 4 episoade m-am indragostit imediat,plus ca in decursul a aceste 4 episoade,am ras cu lacrimi 24.
Mi-a placut foarte mult povestea,fiind una normala,dar in acelasi timp anormala pentru ca personajele faceau pe acolo chestii cam supranaturale,dar mereu a existat simtul umorului si niste faze care te dadeau pur si simplu pe spate 24.
A fost super sa-l urmaresc si sa vad cum evolueaza relatia dintre HikarixKei si AkiraxTadashi *parca asa il chema O_O*.Au fost faze superbe,dar faza de la sfarsit a fost cireasa de pe tort <333.
Hmm..personajul preferat este Hikari pentru ca este o luptatoare si o zapacita din toate punctele de vedere.Mi-a placut absolut tot la ea,icnepand de la fizic pana la personalitatea ascunsa.CHiar a fost amuzant sa vad ca nu isi da seama ca Kei o iubeste and stuff si atunci cand Yahiro i-a spus asta ea a pus fata aceea ciudata si a zis ca nu e adevarat,I mean..this girl isn't in this kind of stuff 21.However...e un personaj care iti atrage atentia din primele clipe prin felul de a fi^^.
Kei vs Yahiro?Hmm...mi-a placut faptul ca in copilarie au fost prieteni and stuff,but intr-un fel desi nici unu din ei nu au vrut sa faca asta,inca s-au ajutat intr-un mod mai mult sau mai putin indirect.Ca totul sa fie picant si sa nu fie un duo al prieteniei,a fost implicata si Akira,de care Yahiro a fost indragostit.Am ramas putin uimita la ce fete punea tipul cand venea vorbea de ea,desi el o facea mereu pe duru.
In principal...e un anime ce merita urmarit ^__^

#7
Voai...deci...sunt asa trista..*sniff..manga se termina in curand..ma doare inima..
Animeul a fost foarte bun...a respectat perfect manga..bravo Gonzo...vocea lui Jun Fukuyama....[Kei Takishima, Lelouch Lamperouge..]....= l-o-v-e..cel mai tare seiyuu...imi place hikari..dar favoritii mei sunt kei , yahiro si megumi...megumi este cea mai puternica personalitate feminina din serie..si asta se observa si in anime..si in manga..[mai ales in manga]..yahiro este super tare..iar kei..no comment..:X
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#8
A fost si este unul dintre animeurile mele preferate.Takishima e genial XD Are insusiri de god.Deiaia este unul din personajele mele preferate. Respect petru GOD. 21
Daar personajul meu favorit ramane Tadashi pt ca e genial si amuzant in acelasi timp XD Nu teai plictisi niciodata langa el. Si animalele lui Ryuu sunt simpatice Smile (ca si el de asemenea). Manga a fost umpic mai buna ca animeul si Hikari ramane Hikari XD.
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]


#9
Deci Special A e asa cute 8 Desi imi car sare in ochi inocenta si lipsa lor de griji (ok, chestie valabila pt multe animeuri, duh) clar nu ai cum sa nu razi. Hikari ma enerva insa ca era prea densa si preocupata sa-si dea seama cat de mult tine la Takishima. Si el devenea la randul lui cam misogin 21 Sfarsitul insa parca nu m-a captivat, iar openingul/endingul the same: could have been better.

Nu m-a impresionat cine stie ce, dar mi-a placut ca "anime de weekend" si, de ce nu, l-as recomanda~


#10
A fost un shojo dragut, cel mai mult la el mi-a placut comedia, faptul ca m-a facut sa rad atunci cand l-am vizionat, asta datorandu-se in maaare parte lui Hikari, that girl is too funny. Chiar daca sfarsitul a fost oarecum siropos, nu regret acum ca l-am urmarit, dar nu stiu daca l-as mai urmari inca odata sau as incerca manga & so on. Takishima e un personaj atat de super, imi aminteste de Usui Takumi, amandoi mult prea perfecti (desi perfectiunea asta poate deveni plictisitoare la un moment dat). Nu as stii pe care sa-l aleg dintre cei doi, honestly. 21
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)