Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sosetuta da cu creionu pe hartie<3

#1
Bleh.Am intrat.Am vazut.Si m-am gandit.Sa pun cateva desene facute din plictiseala.Sunt incepatoare,practic nu stiu nimic.
Nu am materiale speciale sau ceva.Pur si simplu eu hartia radiera si soseteleee.

Commuri cu cat mai multe crtici pareri etc.Tre sa invat4

Here it goees
:
Preferata mea 4
Life attack
Never stop dancing
Keep calm and kiss me

#2
BUna si locul meu 4
NU trebuie nimic special, un creion o radiera foaia si ascutitoarea. Atat am si eu ^^\"

PRIMUL DESEN

Gatul e prea lung si subtire, umerii nu sunt buni, trebuiau sa fie mai mici 10
Piciorul care il tine in drate parna e rupt si il tine in mana. Si vad ca ai desenat si acel pantof, care trebuia facut jumate si e mult prea la dreapta. Celalalt e prea gros. Umbrele lipsesc, trebuia sa faci umbre, ceea ce tu nu ai facut.

AL DOILEA DESEN

Capul e prea mare, si daca te indtebi de ce zic asta uitate la umeri, sunt prea mici pentru un cap atat de mare. Parul e destul de reusit recunosc.
Genele le-ai facut prea lungi, si nu stiu ce e cu dunga aia de la ochi 39
Spranceana e prea apropiata de ochi.
Buzele sunt chiar fooarte nereusite. Buza de jos trebuia sa fie facuta mai subtire, cea de sus e destul de buna. 4
Nasul e 22, prea scurt, prea mare. Trebuia sa fie mai micul, mai delicat.
Forma fetei ai inceput-o bine si ai terminat-o prost. Ok, am inteles ca esti incepatoare, dar partea intr-o darte e chiar dreapta, bonus are si denivelari 10. Urechea nu exista, nu nu e acoperita de par pt ca ar fi trebuit sa fi fost turtita. Umbrele nu sunt prezente.

AL TREILEA DESEN

Vad ca iti place sa faci portrete. Asta recunoscc ca e mai reusit.
Fata e prea lungueata, si ascutita.
Urechea e prea sus, ea trebuie sa fie intre nas si ochi.
Buzele. Parca le are pe un obraz. TRebuia sa le faci de la jumatatea lor si incepand de la linia aia de la fata.
Ar mai fi, spre exemplu umbrele nu sunt pe nicaieri. 10

AL PATRULEA DESEN

Parca nu are oase in mana. Trebuia sa o faci altfel, dute la oblinda si indoaie mana ca in desen sa vezi daca se aseamana. Nu, eu nu cred. 10
In mare e bun, ar mai fi de ziz da mi-e somn ca e tarziu :\">

Desenele sunt bune in mare, spor la desenat si multe idei 4
[Imagine: tumblr_liivkm1jeW1qe6oyyo1_500.gif]

#3
Hewoo Hewoo Ciopel! [don’t mind the name, intotdeauna am preferat ciorap in locul sosetutelor-ca name- iar asa s-a ajuns la ciorapel-ciopel intelegi tu…!nu mai spune nimanui dar aveam oroare de sosetute! ]

Bun si-acum sa trec la treaba; desi in genere nu sunt tipul de persoana care intra pe la topicurile de fan art, fan fic –desi ar trebui- cateodata pur si simplu, unele, ma prind in capcana, ca al tau de exemplu. Esti incepatoare da asta o poti spune, dar niciodata nu spune ca nu stii nimic, pentru ca aparent, din ce vad eu te descurci sa faci linie-punct-linie-punct-linie-linie-si-un-rotund. Si iti iasa; asta nu trebuie sa insemne neaparat ca trebuie sa apari cu opera de arta. Potential ai, se vede ca vrei sa te perfectionezi asa ca Make it work . Cat despre instrumente, nu ai nevoie de prea multe, eu sincer prefer un creion cu mina de cele mai multe ori, nici radiera, nici ascutitoare. Dar iti dau un mic tip pe care l-am preluat de la prof-ul meu de desen din liceu. Poti avea radiera la-ndemana, doar ca nu e necesar sa o folosesti, daca ai gresit ceva, dezvolta din greseala, experimenteaza, nu te reduce la ce ai in minte pentru ca ar putea sa iti iasa mult mai bine. Greseala nu inseamna neaparat “esec” ci pur si simplu poate duce la transformare. Si acum sa trec la desene ca deja “vorbesc” prea mult, si poate nu te intereseaza asta.

Preferata mea
Ma uit la modul in care aid at culoare parului si incerc sa imi dau seama cu ce tip de creion e facut, pentru ca, pe alocuri arata a creion-carbune, insa nu cred…Anatomia e cam anapoda, capul, pe langa restul corpului aratand caricatural.(sunt sigura ca nu asta era conceptul la care te-ai gandit cand ai inceput). Trebuia putin mai proportionat, avand in vedere ca umerii sunt mult prea ingusti pentru cap, facandu-o astfel sa arate ca un fotomodel rahitic. Gatul e hai sa zicem proportional cu capul, deci e ok, mai ales incercarea de accentuare a umbrei aceleia gat-barbie. Ce-mi place: genele, dand astfel aspect de unique make up, doar ca sunt putin cam debusolate, trebuiau putin mai subtirele la margine, pentru ca altfel da aspect de gene lipite –chiar daca viziunea asupra lor trebuie sa duca la arta. Nasul, nope, nope nope, arata ca un purcelus, incearca, daca vrei sa faci un portret asa straight-on, sa accentuezi nasul putin printr-o umbra, macar in una din parti, pentru ca daca ii faci doar narile, de cele mai multe ori arat ca si cum cineva ar fi mancat restul. Buzele ar fi putut fi okay, nu conteaza daca cea de jos e mai groasa, pentru ca da un plus de senzualitate dar sun to idée cam strambe, in partea stanga sus. Scrisul- ori nu trebuia s ail pui, ori arata mai bine daca il estetizai putin. Ce imi place la ochi si uitasem sa mentionez, e de apreciat ca te-ai straduit s ail faci sa para mai uman, imi place, are putina emotie in el. Spranceana in schimb…well nu arata ca o spranceana, ci ca o incercare de umbra a pleoapei, iar spranceana originala ori a fost uitata ori fardata in asa fel incat sa nu fie ^^

Life attack
Incerc sa imi dau seama daca pantoful acela din dreapta e fara sau cu piciorul in el, pentru ca daca e cu piciorul inca in el, saracuta de ea. Dar prefer sa privesc din perspectiva in care tipa si-a dat pantoful jos si tocmai isi cuprindea piciorul cu bratul. Diferenta dintre picioare –gros-subtire- e putin prea mare, chiar daca cel stang e jos, sis a spunem ca anatomic il face sa para mai gros putin, doar ca e o idée cam exagerat. Imi place ca singura pata de culoare e balonul acela, ii da un aer putin mai artistic, e ca si cum balonul ar ascunde ceva. Nasul eu in schimb e prea ascutit…iar umerii putin prea lati facand-o sa arate ca o inotatoare – si inca una care ia steroizi. Sorry. Ai de lucrat la maini din cate observ eu dar si la proportionalitatea dintre elementele corpului. Liniile decorative de pe bluza, sunt prea multe, unele dintre ele strambe si iti distrag atentia de la restul desenului.Imi place ca textul e putin mai stilizat…

Never stop dancing
Mie una, sincer imi place cel mai mult. Se potriveste si titlul care l-ai pus cu desenul in sine si are un anume sentiment pe care nu il pot numi. E un desen care, arata ca si cum tu chiar ai pus pasiune in el. Vad ca ai o oarecare afinitate pentru machiaj in desene, daca evoluezi asta o sa fie foarte helpful pentru ca o sa arate extrem de bine, sunt sigura; dar asta nu schimba cu nimic faptul ca trebuie sa lucrezi la anatomie. Forma fetei e mult prea lunga dandu-I un aspect putin masculine, iar gatul, in special ceafa o face sa arate ca si cum ar suferi de anumite afectiuni ale coloanei. Parul in schimb a iesit bine, la fel si expresia fetei ei ar fi iesit daca elementele fetei ar fi fost pozitionare putin mai…realistic. Am vazut ca ai incercat putina umbra, din nou, intre trecerea fata-gat, si la collar bones [sper ca alea erau, pentru ca daca nu ar insemna sa fie sanii and that went really wrong.], ceea ce e foarte bine, doar ca sunt mult prea accentuate, cand faci umbre incearca sa le hasurezi doar putin si dupa, sa faci cu servetelul peste, ca sa para faded. Spranceana In schimb, spre deosebire de cea din primul desen ti-a iesit mult mai bine ca pozitionare, si ca forma.

Keep calm and kiss me
Etto….anoo…stii care e primul lucru care sare in ochi? Gatul care nu pare in stare sa mentina capul si restul corpului impreuna. E prea micut, prea slabut, prea cauciuc-like [ca si mainile de altfel, pentru ca modul in care sunt indoite o face sa arate ca si cum ar fi elastic.] De asemenea liniile care au fost sterse de pe foaie- incearca sa nu apesi foarte tare cu creionul, la inceput –the basic- apasa extreme de lin, vizibil doar cat sa poti sa conturezi la sfarsit cand desenul tau sa ia forma finala, altfel, daca stergi [ceea ce, as I said, ar trebui sa incerci sa renunti] o sa fie putin inestetic. Din nou iti spun, imi plac ochii, au un fel de realitate, si de sentiment pe care la multi nu il au, congrats on that. Si parul imi place cum ii incadreaza forma fetei, care nu e perfecta, dar modul in care ai facut parul, atrage total atentia de acolo, ceea ce e un plus foarte mare, dar nasul…acum ai facut in ambele parti…incearca la nas s ail conturezi foarte usor, altfel o sa iasa in evidenta, prea mult, si atrage atentia de la celelalte elemente ale fetei care pot fi foarte reusite [ia de exemplu viata reala- Lady Gaga…vedem cumva ca are ochii superbi din cauza nasului? Nu. –vai urata comparatie am facut. Sorry, dar intelegi tu]. Iar pierce-ul din nas, e prea obvious, arata ca si cum ar fi pus in mijlocul nasului, trebuie putin mai mic, si poate sa nu fie rotund ci semicerc, pentru ca din pozitia in care e, nu s-ar putea vedea in totalitate.

Wel ma opresc aici pentru ca sunt sigura ca te-am innebunit. Sper sa iei in considerare ce ti-am spus, si critica mea sa nu te descurajeze, ai potential, pui sentiment in ce desenezi si asta sunt sigura ca te va ajuta sa evoluezi foarte repede. Problema numarul unu care trebuie remediata e forma fetei, pentru ca ti-am zis, imi place foarte mult modul in care combini machiajul cu arta, si sunt sigura ca o sa ai lucrari geniale daca lucrezi putin la fata. Uita-te la poze, memoreaza ce-ti place, si incearca sa combini din propri-ti perspectiva, sunt sigura ca o sa iasa frumos pentru ca ai imaginatie. Din punct de vedere tehnic ai putin de lucru,dar ca “artist” esti pe drumul cel bun.
Cum am spus, sper sa nu iei personal toata “critica” asta de 2 pagini jumate in word [da imi scriu commenturile in word *lolz*], eu sper doar sa te ajute, si as vrea foarte mult sa iti vad munca pe parcurs. So, daca mai postezi noi lucrari, anunta-ma!
Make it work…ai potential. Spor la lucru, si I’m looking forward for new things.
Hugs.
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.


#4
Hii !! .4U is here.
Am mai trecut pe aici, dar la început nu am lăsat com, acum pot:

Preferata Mea --> Faţa e deformată rău, mai ales în partea curbei de mai jos de obrazul drept.
Normal venea mai rotundă şi te termina la bărbie mai ascuţit. Dacă ne referim la stilul anime... dacă vrei realist, atunci trebuia să iei mai rotundă şi la bărbie nu era ascuţit de tot şi mai curbat.
Capul pare dus spre stânga, asta este o problemă pe care eu o întâlnesc la mulţi dar şi ma mine.
Acum cred că aşa ai vrut să înfăţişezi faţa tipei... O.k.
Din cauza aceasta, pentru că ai proporţionat aşa scheletul capului, trebuia să poziţionezi şi cum trebui gura, nasul şi mai ales ochiul. Căci după câte observ părul acoperă pe cel drept.
Nările veneau mai la dreapta puţin...şi dacă tot doreai să faci contur şi la restul muşchiului care creionează uniform întreg nasul, cu piramida trebuia să accentuiezi lineartul.
Nu ştiu de ce dar tipa tinde spre o negresă.. Aşa văd eu desenul.
Îmi pot da seama după buze şi nas.. ochiul trebuia mai mare puţin, findcă pare mult prea mic.. Nici căcar nu aşunge unde trebuie ca să se unească cu acea curbă, ce vine de la nas.
Părul trebuie mai fluid, să cadă lin şi vioi... nu încrustat, cimentat.
Umeri trebuiau mai mari, fiindcă capul e prea mare...

Life Attack--> Nu mă mai leg de anatomie, fiindcă trebuie să mai lucrezi la ea.. acum eu am să mă leg doar de conceptul desenului. Pe scrut idea. Şi la fel am să fac şi cu restul.
Tot ce pot spune este că nu reuşeşti să scoţi în evidentă acel mesaj. Cel mai mult el reuşeşte să se identifice prin scris.. acolo unde l-ai plasa.
Dacă ai desenat atunci puteai să renunţi la scris uşor, fiindcă după nume, puteai crea un desen remarcabil.
Conceptul titlului la tine unul de forţă, de greutate.
Omul trece prin multe etape ale vieţi, iar aceasta îl atacă prin toate mijloacele posibile.. Tu trebuia să capturezi în desen astea... dar nu ai reuşit.
Şincer acel balon colorat ar avea o semnificaţie mare, în sensul de speranţă. Dar mergea altfel interpretat desenul.

Never Stop Dancing--> Sună frumos.. dar înafară că:
- Un cap mare de tot...
- Gâtul care nu ştiu unde se termină...
- Şi părul pare rar... O____O`

Well Cel mai bine pentru acest desen era dacă înfăţişai mai mult din trupul balerinei, presupun că asta şi este. ^^
Fiindcă doar aşa pare mult prea simplu.. şi nu se poate da din prima seama ce doreşte artistul să emane prin desenul său.

Keep Calm And Kiss Me--> Păi...
Gâtul ar trebui să fie mai subţire puţin, nici chiar aşa şi mai lung oricum.
La tine e prea scurt. -.-
De braţe pot spune multe.. fiindcă le-ai îngroşat bine de tot... Iar acolo când începe ulna şi radiusul.. păi cotul ar fi trebuit să le comfere o altă înfăţişare.
Par prea elastice.. cauciucate. ^^;
Iar claviculele care duc la umăr sunt prea lungi.. trebuiau puţn, dar puţin de tot mai scurte.
Legat de conceptul acestui desen... nu prea ştiu ce să spun.
Ar fi mers puţin altfel, pentru că mi-e nu-mi exprimă titlul pe care l-ai pus.

Deci am fost al naiba de crudă, cred.. >.<
Sincer, îmi dau seama că eşti începătoare, dar cine nu a fost şi încă nu este.
Nici eu nu`s perfectă.
Dar la tine înafară de anatomie, ai probleme cu vărsarea ideilor.
În sensul că nu le poţi exprima de-a întregul pe foaie.
Eşti creativă asta se vede, dar pentru a reuşi să să îţi faci desenele, stilul să fie plin de viată, plin de expresivitate, trebui să fluidizezi propria ta artă, stilul mai precis.
Conceptele par super, iar pentru asta dacă ar fi să-ţi dau o notă, eu 10 cu felicitări ţi-aş da.
Doar că mai trebuie să lucrezi la anumite părţi.

#5
Multumesc foarte mult pentru toaate commurile<3

Sa intram in branza,zic.Doar 3 desene,unu din ele mai vechi pe care l-am gasit recent.Si unul-surprinzator-Nu e portret 21 Iubesc sa desenez vestimentatie-dar nu ma pricep mai deloc. xD

Uite uite:
1.I wanna fly away from everyone else
2.Im your puppet.
Acelasi,de mai aproape
3.We can do it even better in broken heels.
*mesaju de pe hartie e Your worthless

Astept alte commuri si sfaturi
<3
Bai bai

#6
Hewooo!
Well, dupa cum am promis, guess what? I’m here…to comment inainte sa mai postezi altceva. As said- also last night- as fi comentat atunci doar ca nu ma simteam in stare stiind ca o sa imi deschid un document word, o sa iti deschid desenele, o sa incerc sa scriu cate putin la fiecare…dar I’ll end up by writing pagini pline. Bine, asta chiar nu conteaza acum, let the game begin…
[Chiar de abia asteptam sa vad ce ai mai lucrat, really. Eram curioasa, si…dupa ce o sa termin de analizat aici, o sa ma macine curiozitatea cu ce aduci tura viitoare…]

I wanna fly away from everyone else
Titlul creaza un suspans incredibil, sincera sa fiu, facandu-te sa te intrebi ce vrei sa exprimi prin asta, pentru ca ambiguitatea lui e devastatoare. Uitandu-ma insa la desen…pai nici asa nu imi pot da seama ce vrei tu sa infatisezi pentru ca habar nu am. Cred ca trebuie doar sa ma multumesc sa am propria-mi viziune si sa nu incerc sa o ghicesc pe cea a autorului. Ce sare in ochi prima data – capul! care este mult mai mic decat restul corpului facand-o astfel sa arate deformata. [Imi aminteste de o fosta colega din liceu.Really…seamana perfect cu ea.] Forma corpului, conform modului in care stau hainele pe ea arata destul de bine, mult mai bine decat la alte creatii ale tale- dar crede-ma asta nu estompeaza deloc discrepanta dintre cap-corp. Vestimentatia imi place, pare putin vintage, doar ca arata fuserita, aka parca nu ai pus prea mult suflet in a o desena. Trebuia sa te joci putin cu creionul, sa creezi umbre, cute…sau daca nu, puteai cel putin sa o hasurezi cu creionul, in diferite nuante de gri. Era mult mai estetic. Desenul ca idée e ok, doar ca e ceva ce lipseste. Cred ca estetica e messed up pentru ca e prea mult alb, nu hasurezi, nu te joci cu tonuri de culoare, si asta ii stirbeste din personalitate desenului. E prea simplu si nu stii unde trebuie sa te uiti. Fata ei…de unde stau eu pare a fi half animal. Arata ca o tigro-femeie. Si e o chestie, nu inteleg pata de maro – sincer? o face sa para bolnava. Daca voiai sa fie ceva artistic, cum am vazut ca iti place sa te joci cu partea de make up, trebuia sa o faci putin mai lin, sa nu se vada atat de tare – adica sa apesi mai putin sis a folosesti mai mult de un singur ton- sau cel putin putea sa fie o culoare, o idée mai alive, pentru ca maro-ul-+celelalte ale desenului care se axeaza strict pe creion, da o nota de monotonie. Aripile sunt un element de effect, doar ca modelul din interiorul lor e putin messed up. E prea dezordonat ca sa creeze o senzatie de placut, si face mai mult sa arate a haos, deci in loc sa creeze, dupa titlu, o atmosfera de macinare\calm\ [nu stiu cum sa o numesc dar prinzi tu ideea], se simte haotic. Inca o chestie aici…sanii. Sunt putin, o idée cam prea babani, forma lor –considerand aspectul tipe- trebuia sa fie putin mai…fragil.

I’m your puppet
Din prima iti spun ca imi place ceva, si aia e vitalitatea ochilor -> au asa o sclipire aparte care intr-un fel eclipseaza orice alt element. Dar nasul…argh, ai o problemuta cu nasul, sic el mai simplu, ca sa vezi cum funtioneaza ar fi sa iei niste imagini (de preferat grafica) si sa le analizezi atent, dupa care sa iei o foaie si sa faci incercari in a desena –nasuri-. Per mare nu se vede ca un defect mare, dar de aproape e inestetic. Incadrarea fetei cu ajutorul parului, si aici lucrezi destul de bine, dar inca o chestie…ma uit la parul tipelor tale si e bine facut…doar ca modul in care il colorezi e prea grabit. Si e grabit in asa mod incat ii fura din frumusete, din estetica- incearca sa o faci nu atat de apasat, si incearca sa faci highlights, sa se vada diferenta putin, incearca sa faci o replica a unui par uman nu a unei peruci. Vestimentatia imi place, doar ca tehnic vorbind, ai de lucrat la modul de a o aseza pe hartie, liniile sunt mult prea nesigure si tremurande, ceea ce ai putea estompa daca, dupa terminarea desenului, ai lua toata ideea si ai reconstrui-o prin contur, aka ai incerca sa conturezi in asa fel incat sa nu se vada greselile foarte tare- estomparea lor e o alta arta, incearc-o. Genunchiul ei drept, arata de parca piciorul i-a fost rasucit in lateral- umbre…cand incerci sa faci ceva in relief, cum ar fi genunchii, coatele barbia [la barbie din cate imi amintesc o faci deja], incearca sa o faci prin linii foarte line, sa fie mai putin vizibile decat liniile de la conturul ideii generale. Sau, si mai bine, dup ace ai facut linia, incearca sa dai cu servetelul or something, in asa fel incat sa arate ca o umbra, pentru ca daca chestiile astea nu fac parte din prim plan, e mai de effect sa le faci sub forma de umbre. De papuci nu ma iau, dar iti spun, aici mai ai de lucrat destul de mult, ca si la maini altfel- pentru ca mana stanga pare mult mai lunga decat cea dreapta, ceea ce in paralel cu piciorul, face sa para ca are probleme cu partea dreapta- no good.
Ce observ aici si nu ma- incantat la alte desene e ca, linia umerilor aici e aproape proportionala cu marimea capului- ceea ce e bine, congrats. Imi place forma din partea stanga de pe fata, si-mi place si mai mult ca ii da un aspect original avand in vedere ca e cateva tonuri mai inchisa decat ce e folosit original. Anatomie- ai grija la ea, dupa cum am spus. Incearca sa iei cateva tutoriale, uita-te la forma corpului in functie de pozitie…incearca sa lucrezi dupa ele, daca iti e mai greu ia un liniar, o sa tea jute foarte mult believe it.

We can do it even better in broken heels
Imi place titlul, e ambiguu, dar nu vrei sa stii la ce ma gandesc.*laughs* Sunt chiar impresionata de desen, really. Considerand grafica celorlalte, chiar m-a frapat ca astea ti-ai iesit atat de bine. Si stii de ce imi plac atat de mult? Pentru ca arata ca o pereche de Louboutin-i. Bineinteles nu sunt perfecti, au micile defecte si ma iau acum imediat de ele…doar ca scrisul- big no no! Daca tot voiai sa scrii ceva, cum am mai spus fa-o intr-un mod artistic. Scrisul acela e prea fad pentru ideea desenului. It should be fabulous, iar scrisul ii stirbeste din fabulozitate si …does it make sense? I might be stupid dar it doesn’t really ring a bell. Asa…imi plac papuceii, imi place ca partea laterala arata lace-like, sau ma rog e o incercare de lace, daca asta era, un mic tip, cand vrei sa faci dabtela <daca asta e, daca nu, scuzele mele> incearca sa o faci pe un model <aka sa ii gasesti un model> pe care s ail reproduci …de mai multe ori ca sa umpli suprafata. The heels, de asemenea sunt putin imposibile pentru ca, din punct de vedere tehnic, platforma e prea mica pentru asemenea tocuri [ii face laba piciorului sa arate mutilata.]- si tocul care se vede e o idée cam stramb- ah! sau era cel rupt? Either way partea de toc-calcai, acolo unde se intalnesc si porneste spre end-ul de sus al papucelului e prea scurt, ceea ce da bine la un calcai. Decupajul din fata de asemenea pare putin descentrat, nu e chiar pe mijloc. I mean, la piciorul drept pare mai spre dreapta, iar la cel stang pare mai centrat. Dar oricum, in mare, imi place mult –I’m a heels addict after all era imposibil sa nu imi placa.

So, ma opresc aici pentru ca am scris o gramada iarasi iti stresez capsorul. Mult mai multa atentie la detalii, incearca sa faci modele, sip e haine, sau pantofi care sa eclipseze eventualele greseli ale unui desen, lucreaza cu texturi si tonuri de culoare, nu lasa totul asa simplu. Daca nu vrei sa te chinui sa lucrezi la o textura, hasureaza doar in mai multe tonuri de culoare in asa fel incat sa dai impresia unei texture. Studiaza putin anatomia, si joaca-te cu ea. Daca faci corpuri statice o sa fie relative simplu, ia un liar, ceva de masurat, ai grija ca partea dreapta-partea stanga sa fie cam la acelasi nivel. Hmm…oare ce mai voiam sa spun? Cred ca am uitat momentan, dar daca imi amintesc either dau un edit, either o sa comentez la urmatoarele desene, cel mai probabil a doua varianta.
Looking forward to the next ones. Doar anunta-ma ^^
Ti-am zis si o repet, iti place, ai potential, daca o faci cu pasiune it’ll work. So make it work.
Dar incearca sa faci elemente separate pe foi separate inainte sa faci un desen complet. Like noses, ochi, buze…poate chiar si maini.
ASa…now I’m off copilas! Hugs. Anunta-ma cand vine tura numarul 3. I’ll be here.


[Imagine: d200712191842141759.gif]
Strangers have the best candies
[Imagine: 9B19F2F8D024899728F06BF94F09CF3B.gif]
Out of my mind...back in 5 minutes.





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)