Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Snowy's Pictures xD.

#11
Deeci....nu oi fi eu cea mai buna in cele ale fotografiei, dar calitatea aparatului lasa de dorit :] . Scuze ca spun asta, pozele ar iesi foarte frumos daca nu ar fi asa...hm, sters, nici n-am idee cum sa spun .
1) Prima, este chiar simpatica, dar ar fi iesit mult mai bine luata din alt unghi :]
2) A doua, ce simpaticeee sunt luminitele alea :X *luv it*
3) Hmm, asta e interesanta, sincer, chiar e frumusica !
4) Poate daca o luai din alt unghi, stiu si eu, era ceva....dar asa, fara suparare, mi se pare cam banala . :]

Sper ca nu te-au suparat comentariile mele, *smile* . Astept alte poze , si sunt sigura c-o sa fie frumoase :]
Cee Ya !
[Imagine: gambar-emo.jpg]
Enough for me ...

The past is history.
The future is a mystery.
And the time we have now is a gift, that's why we call it "the present."



He`s cute <3 !
[Imagine: weeping_face_by_mental_remix.jpg]

#12
Here I am ~ cum am promis, of course!
Şi am venit chiar mai devreme decât mă aşteptam.

1. Monumentul din Buzau , parcul central ~ E superb, ador poza. Este foarte reuşită, îmi place foarte mult iarba aia verde, florile sunt super aşezate, monumentul e centrat bine, lumina e foarte puternică.
2. Vulcanii noroiosi ~ nu mă impresionează prea tare. I mean, e doar gri =] Prea mult gri pentru mine I guess.
3. Thw sky ~ Îmi place acel cer, dar lumina e cam puternică şi mă sâcâie firele alea =] Cât de multe poze cu cer aş face eu dacă nu ar atârna alea -_-
4. Căţeii adorabili ~ yup, sunt adorabili. Ar fi fost mai frumos să-i pozezi mai aproape. Celui negru nu-i plac pozele! =]
5. Conuri de brad ? Interesantă idee.
6. Fructele roşii. Hm, lumina nu prea-mi place. Încearcă să foloseşti macro ^^
7. Trandafiri roz. Yay, îmi plac florile. La fel ca şi mai sus -> mai aproape şi macro.
8. The sky again. Mult mai bine decât cealaltă, doar că cerul nu era atât de pregătit pentru poză în acel moment. Câţi nori sunt acolo îngrămădiţi =]
9. Gânganie. Wow! Ce culoare super are. Well, you got it. Macro + mai aproape.

10. Marea e de departe cea mai reuşită de până acum. Nu am ce comenta (nu mă deranjează barele alea)
11. Munţi. Super, sunt plini de iarbă şi verzi.
12. Noroi =]]
13. Super. Cerul e cel mai frumos din poza aia.
14, 15. Nice I guess
16, 17, 18, 19. Deja ai împodobit bradul ? =] Well, mersi că mi-ai amintit. Trebuie să-l împodobesc şi eu cât mai curând. Da, calitatea lasă de dorit (aşa ai spus şi tu).

All în all, drăguţe poze. Îmi plac majoritatea. Aştept mai multe.
Cam asta a fost. Mi-a luat un sfert de oră, omg!
Dar a meritat. Acum mă pun pe învăţat la istorie (defapt puţin mai târziu).
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#13
Voi comenta ultimul post:
Lasand la o parte calitatea, pozele sunt chiar dragute:
1)Este simpatica, dar totusi ar fi iesit mult mai bine daca era fotografiata din alt unghi.
2)Luminitele sunt tare dragute, dar parca sunt fotografiate prea de aproape, ar fi mers mult mai bine daca le fotografiai mai de la distanta, oricum imi plac.
3)E chiar simpatica poza, imi place.
4)La fel cum a spus si Vex daca era pozata din alt unghi ar fi iesit mult mai bine.
Asa...Pai succes in continuare si mai astept poze. Huggie >:d<
[Imagine: j5atg3.png]


#14
Am revenit cu poze noi ^.^.
Deci:

1. PeÅŸte .
2. PeÅŸtiÅŸorii de aur
3. Copac.
4. I like it.
5. Unghiile mele.
6. Iepurele meu, în mişcare.
7. Raţe.
8. Aşa câine nu am mai văzut. Fuge de aparat :]].
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#15
Hey hug Here I am ^^

1. Vezi, de data asta era mai atent peştele. Întunericul e cam aiurea şi peştele are o faţă cam ciudată, tot nu prea vrea poză. De ce nu respecţi dorinţele unui peşte ? :...:
2. Waa ce mulţi sunt o.o Câte dorinţe ţi-au îndeplinit ? Hm, le place la îngrămădeală...
3. Asta e făcută de la geam, nu-i aşa ? Etajul 4 ?
4. Frumos, copac acoperit de zăpadă. am şi eu şi pun în curând.
5. Baterii Duracell ? =]] Îmi place rozul ăla, am şi eu puţin mai aprins...
6. Vreau şi eu iepure T.T Dar alb şi pufos. E fata sau băiat ?
7. Ce superbe sunt valurile, mă hipnotizează O.O
8. Ţi-am zis eu că nu ştii să convingi animalele să se uite ca să le faci poze, se intimidează de tine T.T

Sunt drăguţe, cam neclare şi lumina nu-i prea bună tot timpul, dar ideea e că toţi ne perfecţionăm ^^
Ţi-aş fi urat inspiraţie multă, dar mie îmi trebuie ca să pun continuarea =]]
Deci... succes la ce vrei tu.
Xoxo, AlerimxD.
[Imagine: 73m8sj.png]


#16
Hello, mi-am invins lenea si acum iti comentez ultimele poze...5

1. Imi place pestele, pacat ca poza e putin cam intunecata.
2. Ce draguti sunt pestisorii! 105
3. De la tine de la balcon? 5 Zapada de pe crengi il face mai special :X
4. I like it, too!
5. Nice nails! 15 Dar poza e cam neclara...2
6. Iepuraaaas! De cine fugea?
7. Imi place asta, e mai clara.
8. Si tu ai caine? E foarte scumpel! :X


#17
Iata-maaaa si pe mine p`aici. 15

1. Pestee. Mie-mi place pestele. : )) Nu are claritatea cea mai buna, dar na'.
2. Uuu, ce de pesti. Ce le mai place la ingramadeala. : ))
3. Saracul copac. Cam singurel. Tu de ce nu-i ti companie. : - w
4. Iaii, crengute acoperite cu zapadaa. I like it, too. : >
5. Unghiiiii~. Imi place rozul ala, si vreau si eu. T_T
6. O nu. Ala e un iepure ? T^T. E asa cuuuu~uute. Si dasta vreau. : )) Btw, eu am avut alb. : >
7. Rateee. Mac-mac-maaaac. =). Nee, nu ma lua in seama. : )) Ah, imi place cum se vede apa.
8. Ieiii, catel. : X. Nee, nu-i singurul, al meu face la fel. : )) De cate ori incerc sa-i fac poza, intoarce capul. : ))

Anuway, mie imi plac pozele.
Sa mai pui, da ? ; ; )

Love you.

punct.

#18
O, poze noi. So, am trecut si eu pe aici, curioasa ca de obicei :]]
Imi plac mult noile poze, sunt dragute, imi plac subiectele, dar unele sunt cam banale, fara suparare. Incearca sa gasesti subiecte mai interesante de pozat, care sa atraga curiosi, asa ca mine de altfel 21 So, claritatea in unele poze este buna, dar in altele cam lasa de dorit. Imi place unghiul din care faci pozele si cum sunt focalizate. So, nu cred ca as mai avea ceva de spus, decat bafta in continuare si sa pui noi poze. Huggie hug
[Imagine: j5atg3.png]


#19
Sunt de ieri. 9.

1. http://i55.tinypic.com/2d6nv2t.jpg
Ce fel se uita. o,o :]]

2. http://i56.tinypic.com/el2rde.jpg

108! Ador veverita <3.

_________________

Dă.. păi am pozat câteva peisaje în Spania şi abia acum mi-am adus aminte de ele, so:
1. http://i42.tinypic.com/14e1gnt.jpg
ÃŽmi place cum se vede cerul.

2. http://i39.tinypic.com/35ltahs.jpg

3. http://i43.tinypic.com/egwz92.jpg
E foarte rece apa asta. : - s

4. http://i41.tinypic.com/19xboj.jpg
Am eu ceva cu florile, nu? xD

5. http://i44.tinypic.com/16h583m.jpg
Nu, nu fumez. Sunt ale lui tata.

6. http://i44.tinypic.com/izut05.jpg
E aÅŸa adorabil. : o 3
[center][Imagine: 2isxfr.jpg][/center]
Mulţumesc, Abbeh. Ly <3.

[center][Imagine: lh4lc.gif][/center]

#20
Am să-ţi comentez fotografiile din ultima postare, aşa cum m-ai rugat ;-?

Încep cu o părere generală: Cred că fotografiile sunt făcute cu telefonul, căci calitatea nu e chiar cea mai bună, aşa că de-a lungul comentariului mei n-am să-ţi vorbesc despre focalizat/macro şi alte cele.
Prima fotografie îmi place, e una dintre cele mai reuşite din acest post, dar parcă e seacă, nu are nimic foarte special. Nu neg, e frumoasă, în felul ei, fiecare fotografie e frumoasă în felul ei şi exprimă ceva, dar asta nu "exprimă" destul.
A doua poză pot să pariez că e făcută într-un loc maginific, dar unghiul din care-ai făcut-o e destul de aiurea. I mean ... uită-te şi tu ce de iarbă şi buruieni acolo, trebuia să prinzi un loc care să fie cât de cât ca lumea, să aibă un aspect plăcut, aşa fotografie nu pare mai frumoasă, ci doar mai încărcată.
A treia e cea mai reuşită din postarea asta, sincer. Adică în sfârşit ai ceva în cadtru, fotografia ta are, în sfârşit, un subiect, ca să zic aşa. Ca şi claritate, am zis că nu mă leg că e făcută cu telefonul and stuff, dar să ştii că putea arăta mai bine fotografia.
A patra fotografie mă duce puţin cu gândul la societatea de azi: ţigările, telefonul, bricheta, portofelul, lucruri pe care mai toţi puştanii de azi le au la îndemână şi se declară dependenţi de ele. Ca idee, e bună, îmi place, gândindu-mă că vrei să exprimi ceva, dar, din nou, ce-ai avut tu în minte nu s-a "imprimat" la fel de bine-n realitate. Puteai să faci fotografia să arate mai bine, mai elegantă, mai artisitică, nu să fie o simplă fotografie care să exprime, în mod sumar, ideea ta.
Ultima fotografie e drăguţă, serios, căţelul acela e adorabil. Singura chestie supărătoare este unghiul, eu m-aş fii apropiat puţin de căţel şi aş fii schimbat mai multe unghiuri să văd cum ieşea mai bine.

Oricum, eu ştiu că poţi mult mai mult de atât şi aştept şi alte fotografii. Spor la treabă, hun' ! hug



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pictures... Obviously dopamine 7 5.354 08-08-2012, 10:17 AM
Ultimul răspuns: Ang.
  My pictures >_<" KathVonTe 8 5.098 29-11-2011, 09:16 PM
Ultimul răspuns: KathVonTe
  My pictures :D Layla. 13 8.306 07-08-2011, 04:32 PM
Ultimul răspuns: Kayla.
  Little Pictures Wanna 2 2.775 15-02-2011, 04:38 PM
Ultimul răspuns: Wanna
  Kumiko's pictures... ~ Kumiko ~ 7 5.154 29-12-2010, 06:47 PM
Ultimul răspuns: Mitchy


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)