Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Slayers] Care serie preferati? (Slayers)

#1
Cre-ca ar trebui modificat la 5 serii. xP Facand o ordine, de la cel mai dragut pana la cel mai putin:
Next - pur si simplu a fost cel mai complex capitol al seriei. Nu numai ca se folosesc vraji puternice - Ragna Blade, Giga Slave, etc. dar apar si personaje interesante si puternice - Xellos, Gaav; personajele sunt desenate foarte ok (comparativ cu celelalte sezoane), fillerele sunt dragute/ amuzante, povestea imi place, iarasi. OST-ul e cel mai placut. E multa actiune si destula comedie. Iar ca punct principal, personajele sunt in cel mai profund stadiu al dezvoltarii lor psihice, din cate am vazut pana acum - o vedem pe Amelia in calitate de fiica ranita, deprimata, dar recapatandu-si ambitia, pe Zelgadis manifestandu-si grija fata de Amelia, pe Xellos flirtand un pic si mai ales, pe Lina si pe Gourry nutrind dragoste si protectie unul pentru celalalt. Putin mai multa romanta n-ar strica acest serial niciodata.
Try - apar noi personaje atractive (Filia, Valgaav), povestea ia o cotitura interesanta, se ivesc multi dragonasi, OST-ul e si el foarte dragut. Atata doar ca parca uneori se axeaza prea mult pe aceste elemente inedite pentru a le lasa personajelor principale lumina lor de scena. Si nu-mi place forma de reptila a Filiei. In schimb, continua bine povestea.
primul - cine l-ar putea uita? In el sta practic toata nostalgia anime-ului. Desi grafica mai lasa de dorit, e destula comedie si povestea e destul de draguta (bine, cel putin la varsta la care ma uitam eu, imi placea tare mult). Devine incitant cand isi incep ultima confruntare cu Rezo. E un ''goldie'' care nu cunostea avansarea tehnologiei in materie de animatie, dar care nici nu plictiseste.
Evolution R - interesant, desi nu se compara cu primii trei titani ai seriei. Imi place ca se reia, precum in Next, un pic din dezvoltarea psihologica a personajelor. OST-ul e interesant, iar subiectul seriei, dragut (sau invers).
Revolution - nu pot spune ca nu iti atrage si el atentia, dar... dar. E ca o ''cazatura'' atat in linia epica a anime-ului, cat si in aspectul personajelor. Vroiam ceva mai mult si... un pic mai matur (sa fi respectat macar urcusul fostelor serii in evolutia personajelor).
[Imagine: ls.jpg]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Slayers] Valgaav vs. Xellos(Slayers) Lye 7 6.457 07-11-2010, 07:14 PM
Ultimul răspuns: Dufresne


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)