Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Slayers 100% ilogic

#1
Ok.Sunt un membru nou pe acest site si m-am gandit sa va arat un fic mai vechi.Este o comedie Slayers,sper sa va placa.

Capitolul 1.

Soarele puternic vestea inceputul unei noi zile.
Intr-un mic cort,peticit si verde(probabil de la iedera otravituare care il sufoca)locuiau 2 oameni(care in ciuda mirosului inca traiau)Acestia erau Lina si Gourry.
Motivul pentru care acesti doi oameni locuiau impreuna intr-un cort de o persoana era(ce se poate numi)Sabia Lumini(ori asta,ori un casetofon de Mertzan)Lina era atat de disperata sa capete sabia incat il urmarea pe Gourry si la toaleta,doar,doar va capata ce isi doreste.
Dar sa ne intoarcem la poveste:
Dimineata veni repede si cei doi ''prieteni'' facura,cel putin Lina,niste och mari si rotunzi ca orice personaj anime care se respecta.
Motivul pentru care Lina se scula atat de devreme dimineata,adica la 10:30 era mirosul.
-Gourry,date mai incolo,mirosi.Sti macar de cand nu ai mai facut baie.

Protest manga :
Lina:De ce trebuie sa stau langa imputiciunea asta de Gourry?De ce nu pot sa iau sabia si sa plec?
Andera:Pentru ca,fara tine nu mai am cu ce sa-mi plictisesc cititor.

Revenim:

-Dar,Lina,nu am dat de vreun rau de cateva zile bune,incerca Gourry sa potoleasca ''Uraganul Lina''.
-Asta nu e o scuza.Igiena personala e foarte importanta.Asa ca ori faci baie ori facem anticamera,in cazul nostru anticort.
-Este imposibil,Lina,avem un singur cort.
-Atunci,incepe Lina,unul din noi doarme afara.

De retinut:afara noaptea umbla lupi si ursi modificati genetic...

-Bine fac baie,dar asa ma primesti in cort?
-Mai vedem.Incheie Lina.

Liniste,liniste,mult pre multa liniste.

Taiem din liniste...OK

-Ahhhh.Tipa Lina.
-Lina,Lina.Esti bine?Ce s-a intamplat?
-Sco...sco...sco...
-Scobituare?
-Nu,sco...scon...scon...
-Scon?!
-Nuuuu....
Lina nu apuca sa termine ca ''scon...'' facu el ce stie mai bine.Parfuma intreaga zona mai bine ca odorizantele de toaleta.

Publicitate:Noi momente de tandrete cu noul parfum de la ''La sconx''

Daca Gourry mirosea urat inainte,acum mirosea atat de misto incat si Antonio Banderas,cu tot cu linia lui de parfumuri contrafacute,ar fi devenit foarte gelos.Din pacate in lumea asta tot ce ie de calitate superioara nu are nici-o sansa sa prinda.

Va urma

#2
Vad ca nu prea vreti sa postati.Nui nimic eu pun capitolul 2,e cam scurt dar l-am facut in fuga...

Capitolul 2.Naruto

Deci,in acest capitol ma prezint pe mine.Sunt inregistrata pe un sit numit Manga Anime.Poate stiati,dar sigur nu-mi giciti usernamul.Ce chestie ma cheama Andera.

Asa revenim:

Deci din cauza existentei mele (provenite din maimuta) am trecut (in trecere) pe langa o shaormarie.M-am asezat jos,si cand am vazut ca nu am nici un ban am intins frumos mana si m-am apucat sa cant(cersind)

Gutza-i mare milionar,mai.
Venele sa ti le tai mai.
Gutza-i mare milionar mai,
De-ti vine sa versi pe geam mai.

De dragul urechilor oameni mi-au dat in jur de 5 lei.
Ma duc la tejghea si observ un baiat cu par crem(fost galben):
-Buna ziua,suparativa ca va deranjez,dar as vrea o shaorma.
-Desigur ca ma supar.Pustiu se uita putin la persoana mea apoi imi spune:
Ce zici sa intri...
-In shaormarie?!
-Da.Trebuie sa iti prezint echipa.
Intru cu ciufi in shaormarie unde stau de vorba inca 4 persoane.
-Deci,sa ma prezint.Numele meu este Naruto Pizzanaki.Visul meu este sa ajung HotDogagh.Ea este shaorma Haruno maestra shaormei cu carne de musca.El este Sobosuke rivalul meu.Si el este Makaronashi,senseiul nostru culinar.A si bineinteles,el este sanepidul.A venit atunci cand a aflat ce punem noi in shaorma.
-A...a...a...Pai numele meu este andera.Cred ca idea de shaorma este putin cam dura.Paaaaa...

Va urma



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Slayers- Misterul poporului pierdut Lina Inverse 12 7.290 21-12-2008, 04:10 PM
Ultimul răspuns: Lina Inverse
  Slayers- Razbunarea lui Sabuno Lina Inverse 2 2.954 05-10-2008, 06:08 PM
Ultimul răspuns: Aly


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)