Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Skip Beat!

#1
[Imagine: 1241729265974_f.jpg]

Povestea prezinta viata unei adolescente pe nume Kyoko, ce isi urmeaza prietenul din copilarie, Sho, pana in Tokyo ajutandu-l si incurajandu-l in a-si indeplini visul, sa devina un cantaret. Desi se ocupa de treburile gospodaresti, Sho o considera o persoana plictisitoare de care s-ar lipsi oricand. Furioasa, Kyoko promite ca se va razbuna pe el si ii va distruge carierea devenind mai celebra decat el.

Personaje
Kyoko Mogami
Shotaru "Sho" Fuwa
Ren Tsuruga


Ce parere aveti despre acest anime?
Care este personajul vostru preferat?
Ren vs Sho. Argumentati! ( Eu il aleg cu siguranta pe Ren, e mult mai calm si nu arogant precum Sho, desi uneori o necajeste pe Kyoko, insa o face pentru binele ei...)

Puteti viziona acest anime si pe Extra Animezup, dand click aici.
Vizionare placuta 4...
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Eu o aleg pe Kyoko 21
Ieri am descoperit si eu acest anime.
Schimbarea de situatie m-a uimit grav... ma asteptam ca intre ei sa fie o iubire vesnica din copilarie... bla bla... :]]
M-a surprins total 4 sper sa nu devina plictisitor pe parcurs.

#3
da... pai ce pot spune 39 la inceput nu credeam ca Sho e asa de nesimtit si arogant... anyway asta face povestea mai interesanta. Pana acum pot spune ca imi place, e si amuzant 21
oricum sunt curioasa ce o sa se intample in episoadele viitoare, nu prea am chef sa ma apuc de manga >.> mai ales ca are peste 100 de cap.

Personaj preferat...so far nu am de ales decat intre ea, Sho si Ren. Totusi o aleg pe Kyoko ...imi place personalitatea ei 10
Dintre Ren si Sho, Ren ofc . E total opus personalitatiii lui Sho, e mai misterios si mai clam si nu e asa de increzut ca si Sho T^T

#4
Back of FanGirls!Sho is mine!Hahaah!Da...cam demonic rasu,da ce sa fac21.Acum am terminat de vizionat cele trei episoade...si am ramas socata de frumusetile alea doua:Fuwa Sho si Tsuruga Ren.Este un anime foarte tare,deocamdata nu am vazut ceva comedie...dar sunt doar trei episoade.Imi place schimbarea pe care a facut-o Kyoko si faptul ca aceasta nu a renuntat...bietul Sawara cred ca se simtea incoltit,torturat de fata.
Personaj preferat?Fara cuvinte...ca Sho!Tipul asta este atat de perfect...exact cum imi place!Da..este arogant,nesuferit si s-a comportat urat cu Kyoko...insa arata asa de bine(am cazut cu scaunu cand l-am vazut).Tipul asta e al meu!
Actor vs. Cantaret?Eh..o alegere dificila avand in vedere cum arata tipii astia.Ren e mai calm...ceva mai zambitor(nu ca ar fi zambit mult) insa Sho este cel care m-a facut sa cad cu scaunu.Ii iubesc pana si cerceii.Eh...da...Ren are niste picioare lungi(da...picioarele21)Dar Sho este pur si simplu adorabil.Imi plac tipii in genul lui...adica increzuti,aroganti,nesuferiti etc etc.So..Sho is mine!
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
...Skip beat mi se pare unul din cele mai tari animeuri / manga ...Povestea imi parea banala..dar oh how wrong was i..21...Kyouko este una din eroinele mele preferate...si desi nu imi place de Shou..Miyano Mamoru [ zero din vk...setsuna f. seiei din gundam 00 ] este de asemenea unul din seyiuu mei favoriti....i love ren..21 concluzie.
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#6
Oh mY God! Nu imi vine sa cred ca inca nu am trecut pe la acest topic. Am vazut acum cateva saptamani acest anime. M-a captivat de la primul episod, prima secunda =]] or whatever. M-a captivat si l-am vazut pe atat de repede pe cat timpul mi-a permis D: . Ceea ce a fost incantator.
Sa vedem. Parerea mea despre acest anime este una foarte buna. Cred ca as putea chiar sa il incadrez in top 10 cele mai misto / funny anime vazute vreodata. Vreau sa spun ca e chiar tare. In primul rand ideea m-a captivat. Kyoko nu a stat sa il planga pe Sho : ah vai de capu' meu ce mi-a facut :]] ci i-a jurat razbunare. Ceea ce iar m-a incatat. Era ciudat cum putea trai dupa el cum vrea acesta. Chiar ma miram cum naiba sa fie atat de naiva si chiar era ciudat el sa o iubesca or smth. Era evident ca o folosea intr-un fel sau altul =]]. In fine faza cand s-a intalnit cu Tsuruga Ren [ OMG WhAT a MAN ] asa si si-a zis ca oricum nu mai trebuie sa il urasca pt. ca nu mai e prietena cu Sho and stuff =]] faza aia a fost mortala, penala , poarte interesanta.
Mi-a placut cum jucau toti, cum se invartea actiunea in jurul actorilor si a personajelor... Episodul in care a filmat [ de fapt cred ca nu s-a intins doar pe un ep. nu mai tin minte ] pentru videoclipul lui Sho a fost foarte emotionant. Cand a inceput sa il stranga de gat pe ala =]] am simtit tensiunea. A fost foarte tare si expresia blondului a fost de milioane. Jur.
Apoi episodul in care era cu prietena aia a ei [ bruneta aia cu parul lung; dar nu stiu / nu imi amintesc cum o cheama ] au filmat pentru reclama aia. .. A fost bestial cat si cum au putut sa improvizeze. Mi-au ajuns la suflet :]] a fost mult prea tare, fiecare interpretare, fiecare palma... Kyoko era un geniu mai , numai ca unul cu o gura prea mare si cam impiedicat :]]. Ä‚h, da si episoadele intinse pentru filmarea acelui serial, in care juca acel personaj cu cicatrice and stuff. Sa fiu sincera am ramas masca ; cat de bine juca. Stiu ca e doar un anime creat asa and stuff, dar oricum a fost profund :]] mi-a placut enorm!!! Singurul lucru care nu mi-a placut la fel de tare la acest anime a fost finalul. Deci continutul a fost minunat si ma asteptam la un sfarsit ceva mai spectaculos. Macar la un sarut dintre Ren si Kyoko, macar atat asteptam. Eram / Sunt sigura ca Ren o sa isi gaseasca rolul, o sa isi creeze unul and stuff. Tipu e daaammmm* priceput, asa ca nu am ce sa zic. Si e si hot, dar nu ala era finalul pe care il asteptam, vroiam ceva mai mult. Actiune... nu stiu, ceva mai concret mai frumos mai touching... you know probably what I mean. Parerea mea despre anime in general este una foarte buna. E splendid si chiar il recomand tuturor D: .

Personajul meu favorit masculin este Ren Tsuruga. Tipul merita , vreau sa spun : unu la mana e atat de sexi si hot, doi la mana este un actor priceput, 3 la mana este exact tipul care imi place :]] . Le are pe toate, ca sa zic asa. Bine nu se prea pricepe el la partea cu love, dar asta nu mai conteaza :]]. Imi place foarte mult de el, calm , smexi <3 uhllalala. He's great. Apoi personajul meu favorit feminin este Kyoko, datorita fortei sale si aptitudinilor // calitatilor de actrita. Tipa e super.

Ren vs Sho.
Clar, Ren. Trebuie sa recunosc ca Sho has guts, si ca e frumos dar mie nu mi-a placut inca din primul episod cand am observat ce personalitate are. Bine canta misto e dragut, dar poarta o masca si mie nu prea imi plac personajele de genul acesta. Plus ca s-a comportat ca un adevarat idiot / cretin / nesimtit fata de dulcea noastra Kyoko =]]] exagerez, adevarul e ca a fost cool tot ceea ce a facut, intr-un mod pe care el probabil nu il poate intelege. Dar e prea copilaros, totusi. Si oricum ar fi il prefer pe Ren din mii de alte motive. Asta pentru ca imi place mai mult cum arata Ren, cum se comporta Ren si asa mai departe. Ä‚sta are stofa de celebritate respectata. I mean, are succes in orice face. Este elegant, he has style =]] e calm desi are si el nervii lui si pur si simplu nu a fost la fel de jerck nici pe departe , cum a fost Sho. Si nu e doar faza cu Kyoko, pur si simplu faptul ca e atat de sexi si sincer ma face sa il aleg pe el, Ren.

Ah mi-a mai placut in anime cand am aflat care era faza cu acea '' pietricica '' ce ii lua grijile lui Kyoko! Ah da, Ren era sigur acela nu? Adica, logic. :]] si a fost mult mult mult prea dulce si ... mi-a taiat toate cuvintele cand am aflat [ ren a crescut atunci si mai mult in ochii mei ].

In fine, anime-ul merita. Eu l-am adorat!

#7
Am vazut anime-ul pe la orele de info cu niste colege.Mai mult s-au uitat ele la el decat eu.Eu eram pe fundal si le explicam mai amanuntit si asta pentru ca sunt la zi cu manga-ul si normal ca fiind unua dintre manga-urile mele preferate stiam tot XD (iar ele artuncau cu rosii pentru ca le stricam vizionarea) .
Cred ca este singurul anime vazut dupa ce am citit manga-ul si asta doar pentru ca vroiam sa vad cat de mult pastreaza din manga (ma refer la fazele amuzante ) Si spre surprinderea mea nu au schimbat mai nimic.Dracusorii (lil' Kyokos ) sunt pe lista mea de cadouri de Craciun. 24 I want them so I can control the world 24)
Cea mai amuzanta parte a anime-ului este atunci cand Kyoko participa in videoclipul lui Sho si il strange de gat (in momentul respectiv eram pe sub masa de ras).Oh si tot amuzant a fost si atunci cand a participat Sho la emisiunea cu ea imbracata in gaina/cocos.(badminton time! )
Ca personaj preferat...spre surprinderea mea imi plac toti,in special Kyoko,care seamana cu mine,dar si seful lor care le tortureaza in toate felurile.Ren si Sho sunt cam enervanti uneori, insa acceptabili.Deci n-am un personaj preferat. o.o
Daca ar fi sa aleg intre Ren si Sho,hmm..aleg Ren pentru ca e...nu stiu altfel,nici el nu-i intreg la mine.Si pentru ca Sho merita torturat pentru felul in care a tratat-o pe Kyoko x.x
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#8
Am vazut Skip Beat acum ceva timp si mi-a placut enorm.E unul dintre anime-urile mele preferate.Dintre Sho,Ren si Kyoko e logic ca o prefer pe Kyoko iar dintre baietii pe Ren.Imi place si Sho adik chiar imi place ,mai ales cand e gelos,dar totusi ren e incredibil de dragut,intelegator etc etc.M-am apucat si de manga imediat dupa ce am terminat anime-ul pt ca eram curioasa sa aflu ce sa va intampla si wow am ramas masca.Daca va veti hotari sa o cititi o sa vedeti ca va exista si un sarut.Nu va spun cine cu cine,va las pe voi sa vedeti
[Imagine: geishao.jpg]

O.o'Destinul lucreaza prin amanunte'o.O



#9
Tin minte ca am auzit de Skip Beat, prin intermediul lui mady. Eu nu-s genul care sa urmareasca un serial, indiferent daca e animat sau nu, daca povestea e absolut banala si, tocmai prin faptul ca are un subiect interesant, m-a atras. Nu am un anime preferat, dar pot spune ca, Skip Beat, este unul dintre favoritele mele.
Peronajul meu preferat ? Ren Tsuruga, desigur. Il ador pe omul asta. Este atat de galant, gentil, mirific, atat de P3rf3Ct !! Nu am cuvinte sa imi exprim parerea despre el.
Ren VS. Sho !! Daca personajul meu preferat este Ren, este si-asa evident, ca il aleg pe el. Insa, motivul pentru care nu-l pot inghitii pe Sho, este faptul ca i-a facut viata un calvar lui Kyoko, iar acum, spera ca il va ierta. Pune ca in manga i-a mai si furat primul sarut :scary: ( scuze, mady, te-am dat de gol la scena cu sarutul).
Ei, si cam atat ! Pwp, ne mai citim ! pupicpupic
:bye:
:::Hot temptations:::Sweet sensations:::
:::Rhythmic motion:::Raw emotion:::
:::Your reaction:::To my action:::
:::Hour after hour:::Of sweet pleasure:::

#10
povestea asta mi se pare foarte interesanta 21 , de asemenea am si citit manga - care e ongoing si abea astept urmatorul capitol - dar si animeul care se termina aiurea si ar trebui sa faca un al 2-lea sezon findca sunt destule capitole manga pe care nu le-au pus... [ iar eu de cel de-al 2-lea sezon nu stiu nimic 21 desii sper din tot sufletu sa existe 4]

ah si pietricica ? va este 100% sigur ca ia dato defapt ren... deci intelegeti concluzia ..Corn.

Ahhh.. pentru cei apasionati de Skip Beat le sugerez sa citeasca manga 4
[center][Imagine: 5863530978_e4248f5008.jpg][/center]
[center]Chronicles of a Demon <-blog ~Drawings ~Fotografi~[/center]

[spoiler=Some]
[Imagine: 5385538.png][Imagine: chibi_4451.gif]
[/spoiler]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)