Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Site-uri utile

#1
Site-uri utile in sensul ca gasiti pe langa desene facute de altii, si tutoriale si posibili critici dornici sa va laude/ajute. Pe langa asta, v-ar ajuta sa va faceti cunoscuti printre your fellow fanartists *thumbs up*

DeviantArt - cel mai cunoscut si populat site de acest gen; banuiesc ca majoritatea deja aveti pagina aici.
SheezyArt
Mangabullet - foarte adorabil site-ul. Nu am mai intrat demult pe el, dar e axat numai pe manga si anime.
TegakiE - varianta engleza a site-ului japonez Tegaki [traducere libera: 'handmade']. Iti poti creea un blog, dar in loc de text, desenezi. Da, exact. Si comentariile, si blogroll-ul, the entries too. Mai nou si backgroundul, dar nu am incercat aia inca.
Pixiv - site japonez in totalitate, partea proasta e ca ai nevoie de cont ca sa vezi desenele uploadate de membrii la rezolutie maxima. Dar nu e greu sa iti faci, iar ca rezultat ai parte de niste opere de arta. Like, who can draw anime better than the Japanese xD
Fanart-Central
Piapro - nu gasiti decat Vocaloid aici, si pe langa vocaloid fanarts gasiti si muzica, versuri, etc. Se pare ca si arta 3D lol

Daca mai stiti astfel de siteuri, nu va sfiiti sa le postati ^^

#2
(26-03-2010, 08:10 PM)Shiva A scris: Site-uri utile in sensul ca gasiti pe langa desene facute de altii, si tutoriale si posibili critici dornici sa va laude/ajute. Pe langa asta, v-ar ajuta sa va faceti cunoscuti printre your fellow fanartists *thumbs up*

DeviantArt - cel mai cunoscut si populat site de acest gen; banuiesc ca majoritatea deja aveti pagina aici.
SheezyArt
Mangabullet - foarte adorabil site-ul. Nu am mai intrat demult pe el, dar e axat numai pe manga si anime.
TegakiE - varianta engleza a site-ului japonez Tegaki [traducere libera: 'handmade']. Iti poti creea un blog, dar in loc de text, desenezi. Da, exact. Si comentariile, si blogroll-ul, the entries too. Mai nou si backgroundul, dar nu am incercat aia inca.
Pixiv - site japonez in totalitate, partea proasta e ca ai nevoie de cont ca sa vezi desenele uploadate de membrii la rezolutie maxima. Dar nu e greu sa iti faci, iar ca rezultat ai parte de niste opere de arta. Like, who can draw anime better than the Japanese xD
Fanart-Central
Piapro - nu gasiti decat Vocaloid aici, si pe langa vocaloid fanarts gasiti si muzica, versuri, etc. Se pare ca si arta 3D lol

Daca mai stiti astfel de siteuri, nu va sfiiti sa le postati ^^
'

Sa nu uitati de Photobucket 3 Este un site in engleza ^^ <3

link: www.photobucket.com ^^

#3
Manga Tutorials
Manga University
DrawSpace - Asta nu merge momentan(cel putin mie nu mi se incarca pagina), dar este un site care te invata multe.
Si
fashion net - un site foarte util pentru cei care vor sa ia in serios tot ce reprezinta desenul. Fashion, arhitectura si multe alte lucruri.
Huah, sper sa va ajute cat de cat. Pe mine m-au invatat multe.
[align=right]
[font=times new roman]You’re under no obligation to be the same person you were five minutes ago.

#4
Deasemenea ar mai fi : http://www.minitokyo.net/
asemanator cu deviant .
[Imagine: images?q=tbn:ANd9GcS01zy8m8SeBVZs5bp-eMS...rQLOe5hiNz]
[url] [Imagine: chibi_8577.gif]
Jumong, chibi-ul lui Dollydi [/url]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)