Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sinderella's GFX

#1
Din cate am observat, in multi a dat boala GFX-ului. Si din pacate a ajuns si la mine21 (PS: Nu folosesc photoshop, ci GIMP, care e la fel ca si photoshop numa' efectele se numesc altfel)
PS: Sig-uri nu am foarte multe, imi place mai mult sa fac avatare^^

Let's go:
[Imagine: 2478817utbsobvael.jpg]

[Imagine: avrilsig.jpg]

Si avuri:
My av:
[Imagine: AVI.png]

[Imagine: 1950652bf1ksb034r.png]-dupa un tutorial

[Imagine: 1310209vgplgicv0o.png]-facut la plictiseala

Bye si sa stiti ca vreau critici dure21
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#2
Etto, sa fiu eu prima [lol] si bun venit in lumea noastra ^^

1 - place verdele enorm de mult 39 insa ai si tu niste greseli normal xD partea din stanga nu imi place, parca e stearsa partea aia, desi stiu k nu ai vrut sa fie asa... textul, hmm 39 park el ar fi cel mai important lucru in lucrare si nu personajul, atrage toata atentia, puteai sa il faci ceva mai mic, si ceva mai in jos... si sa nu uit, e prea simplu, niste efecte [fiindca banuiesc ca are si gimpul ^^]
2 - acesta e prea mic, celalalt prea mare... alege o marime potrivita fiindca aspectul conteaza... totul e bun, chiar place ideea cu fundalul, semnatura ta parca nu e la locul ei, ceva mai aproape de personaj, si iar efecte... de multe ori, o semnatura se bazeaza pe efecte...

Semnaturile - primele doua semnaturi imi plac la nebunie <3 dar al treilea, l-ai stricat total >.< dar fie... si cred k stiu dupa ce tutoriale te-ai orientat 39 dar fie XD ai facut treaba buna cu ele ^^

Sper k au fost critici dure, dar nu prea dure... am prostul obicei de a le da prea dure cateodata >.>" si astept altele ^-^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Some new stuff^.^
Sper ca am evoluat cat de cat71
Sigs:
[Imagine: 424906pfkaoa46v2.jpg]-Asta e cam simplu, stiu
[Imagine: 1164530w3od6isfc1.jpg]-iar la asta nu am lucrat prea mult o.o
Avs:
[Imagine: 468287y0kj37riyw.gif]-cu tutorial, again ^.^
[Imagine: 1907675v0tn1zcqug.jpg]-asta nu-i mare branza, dar imi place ^.^
[Imagine: London_oh_so_classey_by_Britta90.jpg]-:X asta-i favorituuuu

So, what do ya think? Please comentati si avurile T^T
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#4
Ok, sa vedem dk reusesc sa iti fac pe plac ^^

Semnaturi:
1 - O da, sa stii k e mult mai reusit 39 insa, am ceva cu textele in aceasta lucrare... prea mult strica [nu stiu dk ai auzit] si ma refer la textul de sus, chiar sus deasupra de tot la angel si semnatura ta, prea iese in evidenta, trebuia in alta parte sa o pui sa nu se vada asa de tare 39
2 - auch xD se vede k nu ai stat mult la el... nici nu stiu ce sa zic... e gol 22 simplu sau cum drk sa ii zic 21 nu ai folosit nimic special la el, doar niste... brushuri [cred] text pauza [oricum nu ar fi mers xD] personajul nici k ar exista 39

Avatare:
1 - se vede k dk faci ceva dupa un tutorial iti iese f bine 39 asta imi place, nice job
2 - hmm 39 nu ar fi stricat putin sharpen si ceva efecte 39
3 - e bun, dar si aici efecte 106 incearca sa folosesti sfaturile din tutoriale si pe alte lucrari, nu numai odata si gata mrs...

Pai, good luck si astept alte lucrari.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
Thanks Alysu, your critics rocks!
PS: Toate avurile si sigurile au fost facute dupa un tutorial, si da, cred ca astea sunt cele mai reusite lucrari ale mele:
Sigs:
[Imagine: 2337590o9h2sj9m9s.png]-asta e favoritu' meu. Stiu ca textul e cam mare, dar am vrut sa respect 100% tutorialu'

[Imagine: 2203769kwe0n5bz78.jpg]-asta nu e 100% facut cu tut, am mai adaugat si ceva de la mine(vezi Alysu, am text mai mic acum 21 )

Sig-uri atat deocamdata, daca lasati replyuri poate revin mai tarziu cu ceva nou
Avuri:
[Imagine: icon_010_by_zimtiQ.png]-asta cred ca e cel mai reusit, e facut dupa un tutorial destul de greu

[Imagine: audrey_kitching_01_by_electric_shoc.jpg]-asta e simplut, dar imi place:X

So? Pareri/critici/laude?
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#6
Mda, no comment.
PS: Sper ca nu e problema ca fac double-post, dar in multe topicuri de gfx se face21
Asa, astea nu sunt chiar cele mai reusite, dar nu sunt facute cu tutorial:
(si da, am doar siguri)


[Imagine: 2077963c23ht3sane.jpg]-Asta nu e cine stie ce, dar mi se pare acceptabil71

[Imagine: cats.jpg]-Asta-i veche rau, acum am gasit-o prin ceva fisiere

[Imagine: 359537yeyhct6617.png]-Nici asta nu e mare branza(si stiu ca textul e naspa, dar asa a cerut tipa la care i-am facut sigul)^^

Sper ca de data asta sa fie mai multe raspusuri!(in special critici^^)
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#7
Auch, m-ai dat gata >.< ocup locul si revin cu un edit, referitor la ambele posturi...

[Edit]
First post:

1 - ahh 21 sa stii k eu niciodata nu respectam ce zicea tutorialul, intotdeauna schimbam cate ceva 21 nu era lucru pe care sa nu il schimb xD deci puteai schimba textul, insa la pozitia lui ma refer xD... in rest e perfect ^^ [cred]
2 - auch, aici nu-mi plac multe, cum ar fi - pozitia renderului, e prea nu stiu cum, puteai alege altul fiindca sunt destule... apoi ar mai fi acele "forme" [nu stiu exact ce sunt] din spate/de pe fundal care le-ai pus asa cum ai apucat... textul e bun, dar nu e bine pozitionat, asta e din cauza renderului... efecte pauza, deci si acesta lasa de dorit ^^"

Avatare: sincer, dintre cele doua il aleg pe al doilea 22 stiu k de obicei tutorialele sunt destul de grele, si de obicei ne ies semnaturi simple >.> [am patit si eu chestia asta] dar primul chiar nu imi place, nu stiu e prea... nu stiu exact cum sa ii zic... textul ala ii strica tot farmecul... negru? O.o Alte culori n-ai avut? si ceva mai jos si fontul mai mic... al doilea, poate de aceea imi place, e simplu si dragutz xD

Second post:

1 - in primul rand, e prea mica inaltimea sig-ului, apoi mi se pare mie sau imaginea care e mai mare, in lucrare e cam... neclara in partea din dreapta? poate putin si in partea stanga, dar acolo nu prea se observa... efecte, nu stiu dar park ai folosit, insa nu si pe ea, si tocmai asta e partea cea mai frumoasa a sig-ului, efectele, ele dau "savoare" lucrarii xD si stiu k te inebunesc [pe tine si pe altii] cu chestia asta, dar asa e... textul, perfect, si cam atat aici...
2 - deci =.= doua imagini... niciodata nu am fost de acord cu doua imagini, plus cu chestia de a avea ceva pe personaj, cum ar fi textul [brushul] de pe partea stanga... daca era dupa mn, faceam asa: stergeam partea din dreapta, dk poza era prea mica o duplicam, intorceam si o puneam in spatiul gol, textul, efecte si gata, sincer dk ai efecte pe lucrare nu iti mai trebuie nimic altceva 106
3 - aww XD veche, mai are rost sa critic? 21 hai k zic ce nu era bun la ea 39 imaginea duplicata [iar] din partea stanga, textul verde, si chestia din colt din stanga... nu imi dau seama ce e... >.>
4 - daca tipa ce l-a cerut, l-a vrut asa de mic, atunci nu zic nimic, dar daca asa l-ai facut tu... puteai sa il faci mai mare, si dk era mai mare era mult mai bun ^^ textul e bun [nu conteaza ce contine, ci cum arata] si iar efectele lipsesc xD

Asa, in sf gata k nu mai pot 21 credeam k nu se mai termina... si incearca niste tutoriale despre efecte, sau si mai bine, incearca-le tu, si sa vezi cum descoperi lucruri noi xDD

Hai, gambate si sper sa nu mai nimeresc asa de multe 21

[Edit2]
Wow O.o roman...
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#8
Cum ti-am mai zis Alysu, thanks pentru critici!^^ Te pricepi5
Siiiii~ii am revenit de data asta cu un av si niste sig-uri care le-am facut aseara pe la vreo 11-1221
(cam putin deocamdata, stiu^^)
Sigs:
[Imagine: 626296pvwmak2ts3.png]-asta nu e cine stie, dar e dragut. Nu?xD

[Imagine: 2785611defe3frzq4.png]-asta nu e cine stie ce, stiu. Si nu are text. Cred ca e mai bine fara, nu?^^

Si un av:
[Imagine: 736011afghlq4osn.png]-simplu, dar zice muuuulte21

Pareri?
[center][Imagine: 140ae5t.png][/center]
Mersi Mimisor!
[center]Ahaha.Nu.
[/center]


#9
Heya * hugs * . Păi , m-am uitat peste toate posturile şi să şti că îmi place cum ai evoluat şi te descurci chiar foarte bine . Îmi place modul cum faci avatarele , şi din ultimul post , îmi place avatarul , zice multe , cum ai spus tu , dar e cam simplu , puteai să mai lucrezi la el .
Primul sig – Bun , e cam prea luminos bg’ul şi de asta poate ar fi trebuit puţin crop pe personaj . Hm , textul ar fi trebuit mai aproape de fată , dar din cauza bg’ul luminos , cred şi eu că nu prea aveai cum să îl pui şi să arate bine . Îmi place însă fontul .

Al doilea sig – Am văzut că ai o problemă cu integrarea renderului în bg , ai putea să foloseşti gradient map şi ar arăta totul mult mai unitar . Bg’ul e cam simplu , dar ceea ce nu îmi place sunt acele steluţe , nu arată bine . În rest , mai ai de lucrat la fundaluri şi dacă mai încerci efecte , o să îţi iasă siguri mult mai bune . Oricum ai început bine şi ai evoluat foarte mult .

Baftă şi aştept noi lucrări * huggies * .

#10
Hehe, vezi ti-am zis eu k vor fi si altii xD

Acum lasand deoparte ce a zis Elusive, incep eu [ca de obicei]:

1 - in loc sa pui in evidenta doar personajul, ai pus tot sigul, si asta cam deranjeaza... plus k e neclar, puteai folosi sharpen linistita, iti mai ramanea destul si pt alte lucrari xD textul de data asta sa zicem ca e bn pus 39 si cam atat
2 - cute, intr-adevar, dar ma deranjeaza brushul ala enorm de mult >.< nu folosi brushuri care nu se potrivesc peste personje data viitoare... cu text/fara text nu conteaza, e bn... dar numele tau, daca il puneai mai aproape de personaj [stiu, stiu, zapacesc lumea cu chestia asa >.>] si again, ceva mai multe efecte nu strica...

Avatarul simplu si imi place enorm de mult. ^^ Nimic de comentat/criticat la el xD

Astept si altele, si gambate.
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)