Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SilviuSsj5 Art

#11
Nu sunt eu cine stie ce mare artista dar am trecut si eu pe la topicul tau sa vedem....Te avertizez daca nu-ti plac comentariile dure,atunci ai face bine sa-l ocolesti pe al meu.
Son Goku: In primul rand parul a iesit groaznic,fara suparare.Ochi sunt foarte nereusiti,sincer nu ai fi putut sa-i desenezi normal?Urechea e prea ascutita,gura se putea si mai bine,iar nasul e destul de bunicel,dar se mai poate lucra.Asa,acum daca ar fi sa-i dau o nota acestui desen i-as da un 7 cu indulgenta.
Naruto strans de gat
Pur si simplu desenul e deplorabil....Saracul naruto...ce i-ai facut?In primul rand un ochi e mai mare ca celalalt,iar gura e mult prea mare.Da inteleg ca tipa,dar totusi nu trebuia sa exagerezi cu proportiile....La par nu te-ai straduit prea mult,ai tras doar niste linii pe acolo si gata...Ei bine nu asa se procedeaza....Saracutul ce corp are....Mana aia e mult prea groasa.....Well,se vede ca desenul e facut in bataie de joc,fara suparare,dar nu ti-ai dat prea mult interesul.Daca ar fi sa dau o nota,asa zisul tau desen ar primi cu felicitari nota 4.
Sakura
Progresat?Cred ca glumesti....In primul rand fata e prea ascutita,gura e imensa,ochii sunt ceva mai bine ca la celelalte desene,dar nu indeajuns de buni,iar sprancenele sunt mult prea groase.....Imi aduce aminte de Rock Lee.Nota pentru desenul asta e un 6.
Unul facut la nimereala
Bun??Pur si simplu imi provoaca dezgust....Capul este foarte deformat,gura si nasul sunt foarte nereusite,parul nu este foarte stralucit,iar gatul e mult prea mare....Nota mea ar fi 4.
Taranee Cook
Ochii zici ca-s scosi din orbite,pe cuvant,sunt prea mari,parul e bunicel dar mai poate fi lucrat la el,ochelarii si ei sunt prea mari,nasul nu prea e cine stie ce,sprancenele sunt extrem de groase,iar gatul e foarte gros.Dragule,sa stii ca nu instrumentele cu care lucrezi sunt de vina,de vina esti tu pentru ca nu-ti dai interesul pentru desene.Acest desen ar merita cu idulgenta cu 6-7.
Sfaturi
Intai incepe prin a-ti da interesul pentru ceea ce faci.Nu te apuca sa faci un desen atunci cand nu ai ce face si esti plictisit.Deoarece sigur iti va iesi la fel ca celelalte.
In al doilea rand incearca sa lucrezi foarte mult la micile detalii,deoarece chiar daca tu le consideri nefolositoare,ele pot cateodata sa scoata desenul in evidenta.
Incearca sa proportionezi corect ochii,nasul,gura.Lucreaza si la par,si iti va iesi mult mai bine.
Si tine minte4aca continui sa nu-ti dai interesul pentru desene,vei primii comentarii mult mai dure decat al meu.Eu iti urez succes in continuare si sper sa ti cont de sfaturile mele si sa revi cu noi desene,sa vad ca te imbunatatesti.
[Imagine: j5atg3.png]


#12
Bună hug
Mersi că m-ai anunţat xD Să incepem:
Primul:având în vedere că nu'l cunosc pe tip [e cumva din dragon ball sau cum s'o numi ?] aşa arată destul de bine xD Văd că ai avut dificultăţi la degetul ăla. Şi mi se pare mie că un ochi e mai sus =]] am fost prea atentă la detalii xD da'r săracul e lovit nu glumă şi el zâmbeşte =]]
Al doilea:OMG24) ce moacă are24 săracul şi ochii albi =)])) mă rog aşa sunt pozele xD da cine naiba îl strânge de gât ?=]] e destul de reuşti , dar are gura cam mare xD şi mâna aia din colţ nu prea e făcută bine , dar nici eu nu mă pricep la mâini , so mai bine tac xD
Al treilea:Sakura my fav , ce gândeam eu :sunt sigură că i-a ieşit bine...şi după...mă rog desenul e bun , dar capul e prea triunghiular , ochii nu prea sunt drepţi , mno mă rog xD da'r un lucru bun , umbrele sunt bune 3
Al patrulea:la ce se uită nebunu' ?=]] părul a ieşit bine xD capu' se putea puţin ami bine în dreapta xD dar aşa în mare desen ul e destul de reuşit xD
Al cincelea:asta e aia tocilara din Witch ? sau nu mai ţin eu bine minte xD săracuţa e cam plinuţă dar a ieşit bine xD îmi place mult părul :X gâtul...să trecem peste xD ochii sunt superbi :X
Yeheiii 5 desene :X Măi desenele sunt bunicele , şi nu te lua dupa părerile mele , că nu sunt eu Da Vinci =]] Mno , spor la desenat xD

#13
(24-04-2011, 11:34 PM)costin55 A scris: frate desenu asta este pur si simplu odios te rog nu mai posta asa ceva poate ca sunt rau dar este .................credema de muuuult nu am mai vazut un asemenea desen,adica fata este total aiurea ochii de marimi diferite si se uita de parca ar fi fernando de la caransebes ,imi pare rau sati spun asaceva nici eu poate nu sunt mare desenator dar asta este .........varza!
ahaaaaaaa........... si ce mare critic de arta ai fi tu sa ii spui unui user ca nu isi mai poate posta creatiile pentru ca sunt slabe? tu de critica constructiva ai auzit? a facut ochii aiurea zii cum sa ii faca calumea... trec cu vederea data asta ca esti nou... dar te rog ai grija... animezup este un forum unde lumea vine sa se simta bine... nu sa faci misto de ei pentru ca nu au talent la desen si tu ai... silviu a desenat din pasiune... ar trebui sa respecti asta...

(24-04-2011, 11:34 PM)costin55 A scris: uite un link daca vrei sa vezi cateva desene dale mele
http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26401

si aici unele in painthttp://animezup.com/forum/showthread.php?tid=26411
sper sa arunci un ochi si sa dai un com!!!

vezi ca ti le-am unit ca nu ai voie doua topicuri... si nu mai cere com-uri ca nu suntem pe hi5 3, daca cineva simte nevoia sa iti lase un coment, iti va lasa....




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)