Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shuffle

#1
Shuffle
In anul 2005 s-a lansat o noua companie de... jocuri hentai, numita Navel (trad. Buric...). Prima chestie pe care au scos-o a fost jocul cu acest nume, dupa care a aparut imediat si serialul, ca orice productie ce se respecta Smile. Serialul a iesit totusi o comedie ecchi, destul de apreciata, asa ca nu va faceti griji.

Rin si Kaede sunt prieteni din copilarie, iar de cand Rin a ramas orfan iar Kaede si-a pierdut si ea mama in acelasi accident, Kaede a avut grija de el, si locuiesc in aceeasi casa. In plus, tatal Kaedei e plecat tot timpul in calatorii de afaceri, asa ca ei locuiesc, practic... singuri. Iar Rin are grija in fiecare zi ca el si Kaede sa ajunga la scoala in siguranta, in ciuda asalturilor pretendentilor la inima ei.

In plus, lumea nu mai gazduieste numai pamantenii, pentru ca intre timp, portile Raiului (Shinkai) si Iadului (Makai) au fost deschise larg publicului, si pe Pamant si-au facut aparitia ingeri si demoni, care vin si ei la scoala, ca orice alt liceean. Asa ca dintr-odata, viata lui Rin se complica si mai mult cand apar la el in clasa doua fete transferate...
Impresii
Punctul forte al serialului este umorul, si sunt foarte multe situatii comice: de exemplu, unele din cele mai frumoase sunt cele in care apar fortele de "aparare" ale fetelor, cum ar fi KKK -> Kitto Kitto Kaede, si care sunt create pentru a-l prinde pe Rin si a-l pedepsi pentru norocul de a fi inconjurat de fete frumoase (Shia-chan Defense Skirmish Force - Suki Suki Shia-chan si Nerine-chan Strike Protect Group - Ran Ran Rin-chan).

Ca de obicei, insa, personajul principal este foarte nehotarat in privinta sentimentelor sale, si va ramane asa o buna perioada de timp. Cu toate ca serialul este o comedie, o buna bucata din el este dramatica, si aveam indoieli in privinta sfarsitului, nestiind daca ar trebui sa ma astept la destinul inevitabil al oricarui personaj de jocuri/seriale hentai. In privinta asta, Navel au avut grija sa nu faca ceva neoriginal 10. Inca ceva... pentru cei familiarizati cu genul, veti simti de foarte multe ori conceptul de "interventie divina" - adica intalnirile complet neanticipate, pentru ca Rin nu face nimic, si totusi apar mereu situatii "speciale". Iar modul sau de gandire e la fel de tipic.
[Imagine: post-1-1210617101.jpg]
In the world the sky is the same !!

#2
Daca nu ma insel este primul meu anime vazut pe net . Mi-a placut si inca imi place foarte mult ... o combinatie placuta de actiune, iubire,drama si cel mai important, umor...
Personal grafica mi se pare impecabila * poate exagerez* dar totusi in comparatie cu multe alte animeuri este foarte reusita , o multitudine de culori ce fac o atmosfera relaxanta , lumini * in special efectele folosite la scenele in care Nerine sau Primula isi folosesc puterile demonice* etc .
Colana sonora de asemenea e buna ... imi aduc aminte ca mereu dupa ce terminam de vazut cateva episoade incepeam sa fredonez sau aveam in minte melodia de la inceput "you" ....
Ca si personaj imi place foarte mult de Nerine *pe care o am si la avatar* atat pentru ca e din lumea demonilor * imi plac ochii si urechile foarte mult de asemenea este si frumos creata* cat si pentru felul ei de a fi : puternica , iubitoare , timida , ambitioasa [ desi nu se pricepe la gatit ci doar la facut omlete, se straduieste ] si nu in ultimul rand este desteapta ...
Sfarsitul mi se pare destul de brusc ...*thinking* din cate imi aduc aminte parca Rin ramane cu Asa ...
Well ca si concluzie este un anime bun ^_^

Ja!
[center][Imagine: 444444.gif][/center]

[center]I know that i'm not a part of your dreams
But time makes me see that it's easy for me
To pray for the truth and hope to achieve
The love that i hope to find
In you...[/center]

[center][Imagine: elflove.jpg][/center]

#3
Shuffle Zuppy04 numai cand vezi Comedy, Drama, Ecchi, Fantasy, Romance, School, Harem, Supernatural te face curios sa il vezi.
Povestea e putin vaga la inceput dar imi plac animeurile care se deslusesc cu timpul cel putin pe mine ma face mai curios sa il urmaresc.
Un anime foarte bun, cele doua zeite care il urmareau in permaneta pe Rin in speranta de a ii castiga inima, si prea penali parinti, Regele Zeilor si Regele Demonilor care erau super comici Zuppy04Zuppy02
Mi-a placut foarte mult, merita vazut. Zuppy02
[Imagine: 25zqem1.png]

#4
Shuffle
Pai in mare parte m-a impresionat placut anime-ul adica sincer chiar nu ma asteptam sa se termine asa , chiar a fost unul din putinele anime la care nu le-am ghicit sfarsitul (ma rog mai e si Air la care mi-a luat cateva ore sa inteleg sfarsitul , dar sa trecem peste). Mie mi-a placut Primula ... Ca na... Loli :X Oricum imi place atitudinea ei in general 4




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)