Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shiva's stuff

#1
Deci dupa ce threadul cel vechi dadea semne de coma [in care a si intrat] m-am cam enervat si l-am inchis. Alt motiv a fost diferenta prea mare de stil intre priemle desene si ultimele.

Asa ca voi incepe threadul cu ceva colorat si terminat aseara: Cat - in creioane colorate. Pt varianta necolorata ,intrati aici

Next: Neo .Personaj care e zeu al iernii/vantului dintr-o poveste de a mea. Cred ca ar fi echivalentul lui Hod din mitologia scandinava 39

si ultima: neo-schite. Alte schite pt Neo [imi place nuemle asta,nuj de ce] .

#2
Sa indraznesc sa comentez in privinta lui Neo? Hell yeah!

la ultimele doua desene e ceva in neregula cu gatul... a doua: fie nu sta normal capul pe el, fie e cam gros... la prima schita pare cam lung... dar imi plac mult detaliile pe care le-ai facut. hug

si la desenul color faldurile de la pantaloni dau impresia de genunchi priviti din spate...

Pisoiul imi place mult ^^
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#3
awwww guys ,I really enjoyed reading all of your comments :3

Si pentru ca prea bate vantul [frunza-n dunga] pe aici ,mai punem niste desene de pe devart ^^

#Seiko - asta e chiar mai veche decat primele ,de aceea parul arata un pic cam..ciudat [pt mn cel putin]. Nu am tableta grafica inca ,asa ca e facut cu mouse-ul in ps daca nu ma credeti 10
#Junk - imi facusem curat in dulap si am gasit un caiet cu schite facute in timpul orelor [preaiubitul meu caiet neliniat =w= ]
# Junk 2 - same as before...
# Happy Easter - daca tot era Pastele...

Si acum va implor: fiti rautaciosi ,pls! Vreau sa-mi aratati fiecare liniuta gresita 4

#4
Shiva Shiva you sure love big ears...

Ok primul desen e mai vechi cum ai zis si tu, dar imi place mult ce ai scris pe el, si umbrele si parul kyyaaaa *steals pic*
Ah al 2-lea desen: love the guy.... are parul alb nu? Smile
Iar la fata nu vad nici un defect... *buuu* i'm gelos...
Al 3-lea desen, *looks at it* imi faci si mie un costum ca al ei ok? In rest mi se pare ac i-ai facut fruntea prea mare (ma refer mai mult la breton... ^^)
Eh Happy Easter to you to! ^^ and no com... ^^'

#5
Reviving teh thread :]

Deci , desene noi ! [pt ca s-au mai sters posturi :\]

# http://shivatenshitan.deviantart.com/art...y-87361550
# http://shivatenshitan.deviantart.com/art...u-89128703
# http://shivatenshitan.deviantart.com/art...w-89832592
# http://shivatenshitan.deviantart.com/art...y-90525105 - realism! be afraid :U *random*'

Beah , prea lene sa mai pun si descriere la fiecare... Ma duc sa mai frec menta putin [nu e destul de plana] .

#6
Shiva`sama ..Nu pot decat sa ma inclin in fata maiestriei tale XDD.

Really,sunt minunate ^ ^ .Peste cativa ani le vei avea probabil perfecte @.@ [Ok,nu exista perfectiunea dar cred ca tu daca vei continua in ritmul asta vei ajunge foarte aproape <3 ]

E adevarat ca desenul realist nu e excelent dar e primul asa ca nu te voi critica aspru .[Tho` i know you want that... ]



Flaw a spus o data ca tu vei ajunge o manga-ka .And i believe him ^__^ .Acum ca ai inceput sa faci si o manga pt Zup ..

P.S:Manga e foarte bine realizata xP .

Multa inspiratie in continuare > : D <

Chuu~
LOLNOPE

#7
oh c'mon , I'm not that good ;_;

Time for some new stuff xD

# Chibis - e veche , dar inca o consider adorabila. Niciodata pana atunci nu imi iesise ceva asa de dragut <3

# My Own Experiment - macar parul mi-a iesit :\

# My Red Rose - eu numai am colorat. Schita este facuta de DragonRose.

# Wired - lineart facut de mine pentru toti cei dornici sa-si omoare vremea. Vrei sa-l colorezi? Coloreaza-l! Absolut ce culori vrei! yey!

#8
*Evil laugh*

Saved all ya'r drawings xD

1. Chibis - hihi, as fi vrut sa si mai multa grija la aripile alea de liliac 39 in rest: Kawaii 10

2. My Own Experiment - w00t i'ma sooo happy i saw this drawing in real time when it was just drawed in pencil 8D, anyway... kinda ageea with ya... i wanted to see more work on the clothes...

3. My Red Rose - to lazy to coment this... i like it *had the energy to say that*

4. Wired - i wanna draw it... i'll get back to ya with more info after i molest opencanvas >.>

#9
well shiva,
presupun ca stii deja,dar ti-o mai spun o data:
desenezi fantastic :X

imi place stilul tau in general,
iar la ultimele nu prea mai am de comentat,poate ceva mai multe detalii la colorat,umbre alea-alea..daca ma intelegi ^^"

in rest,spor la desenat si multa imaginatie ! hug

#10
Sanq guys 8D

Nao time for new stuff. Lol a ajuns threadul pe pagina 2. 24 .

# Proud in Pink - Nici nu stiti cat demult am putut sa ma distrez colorand parul ala... Srsly 24

# ReWrite

# Dreva

# Rein & River - FUNKY COLORS FTW. Nu mi-au iesit asa de bine :\

# It's up to you - deci stiu de gat. E mult prea lung decat legea accepta.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Stuff Angelique 2 3.407 30-09-2012, 05:11 PM
Ultimul răspuns: yoneyu
  some stuff ~ MsCreed 3 3.792 15-08-2012, 11:11 PM
Ultimul răspuns: MsCreed
  Drawings and stuff Lizz 4 5.451 24-07-2012, 03:04 AM
Ultimul răspuns: Ana
  Stuff ^^ Heratcher.21q 6 4.509 03-01-2009, 09:18 AM
Ultimul răspuns: nemo-chii
  A Star That Didn't Want to Twinkle[story and art by Shiva] Shiva 3 3.506 27-09-2008, 07:17 PM
Ultimul răspuns: Shiva
  My Stuff Amy8D 3 4.128 15-03-2008, 12:09 PM
Ultimul răspuns: Jigoku
  Seandreea's Stuff seandreea 11 8.699 01-03-2008, 08:59 PM
Ultimul răspuns: seandreea


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)