Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Shinigami no Ballad

#1
Momo este o fata imbracata in alb ce poarta mereu in mana o secera si este acompaniata de o pisica neagra cu aripi pe nume Daniel.Ea este Zeita Mortii care poarta sufletele oamenilor.In momentul in care atinge sufletul si constinta unei persoane,lumea este cuprinsa de fericire.

Personaje

Momo: http://img527.imageshack.us/img527/1500/235hd8.jpg
Daniel: http://img407.imageshack.us/img407/9661/...ielbw6.gif


1.Ce parere aveti despre acest anime?
2.Dar despre Momo?

Puteti viziona acest anime pe Extra Animezup,dand click aici.Vizionare placuta...4
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Am vazut animeul.Efoarte dragut.Semana cu jigoku-shoujo pe undeva apoi cu un episod din ghost storyes.
Mia placut foarte mult si la fiecare episod plangea.Pur si simplu iti venea sa plangi cand auzeai povestile si cum mureau 20
Momo e foarte draguta dar cel mai mult imi place pisica Smile.
Merita vazut animeul.Luna asta il voi mai viziona odata.Poate maine
o.o" wot

#3
1.Ce parere aveti despre acest anime?
dragut anime...imi place mult grafica lui
povestea este cam simpla iar personajele la fel cam putine si prea simple ^^" in rest e un anime bun pentru ca are o grafica la fel de buna ^^"

2.Dar despre Momo?
Momo este kawaiii.....imi place grafica ei mult....apoi ar mai fi si atitudinea ei....chiar daca nu e un personaj prea complex e totusi dragut si are multe chestii care imi plac la el ^^'''
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#4
Cand am vrut sa-l vizionez am ramas surprinsa ca are numai 6 episoade. Nu pot sa zic ca a fost foarte reusit, dar mi-au placut povestile personajelor. Erau asa de triste, dar si fascinante.
Momo mi s-a parut un personaj dragut. Imi place faptul ca ii ajuta "clientii" ei sa nu mai aiba regrete. As fi vrut totusi sa aflu mai multe despre ea: cum a ajuns un shinigami, ce viata a avut, etc.
[Imagine: robin-1.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)