Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sex Pistols

#1
Si da, da, da!! 21
Cel mai asteptat (de catre mine) yaoi al acestui an, a binevoit sa apara in sfarsit. Inca de anul trecut il tot astept si se pare ca in sfrasit producatorii au hotarat sa se tina de cuvant si sa il scoata pe piata.

Despre plot nu stiu ce sa zic pentru ca inca n-am vazut ova-ul (din cauza subtitrarii) dar pot face o mica descriere pe baza manga-ului.
Desi in manga actiunea are in centru alte personaje, in anime este vorba despre un tip blond (si dragut) care nu suporta sa fie atins de baieti . Dar, fara sa fie absolut constient de ce face, ajunge sa faca niste..."treburi" cu un coleg de clasa...21 Vai ce descriere.In fine, prindeti voi ideea.

Cine vrea sa-l vada il poate descarca de aci :
http://www.megaupload.com/?d=LV694DZ1
Atentie!! : subtitrarea este in chineza.
Pentru cei care n-au mancarici (spre deosebire de mine) si vor sa astepte sub in engleza, le recomand sa treaca din cand in cand pe aarin si il vor gasi acolo imediat ce-i gata.
Enjoy ^^
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*

#2
Multumesc! You're my heeeeeeeeeeeero! hug
Si eu il asteptam...
De doua zile caut asta, chiar si fara subtitrare in engleza. Asta pentru ca eu am citit si manga.
Mi-a placut Sex Pistols inca de la inceput, ce-i drept am devenit interesata de manga dupa ce am citit ca urmeaza sa apara anime-ul.
Pe scurt este vorba de faptul ca in afara de oameni exista si alte specii, ca sunt oamenii care se trag din maimute si cei care se trag din alte specii, cum ar fi urs,tigru...etc (relatez cat de cat din ce imi amintesc din manga, deci s-ar putea sa n-am dreptate)
La inceput si pe mine m-a dat peste cap chestia asta cu speciile, dar pe parcurs m-am deprins, si chiar incepuse sa ma atraga. Plus ca situatiile erau interesante si amuzante in acelasi timp.
Thanks again!

#3
Uh,vesti noi....pana pe 10 decembrie se va lansa Ova 2 ^_^
Imi place ideea,chiar am citit putin mangaul.Cuplul meu favorit sunt Sempaiul si Yonekuni,fiindca sunt atat de adorabili impreuna =^_^=
La manga imi plac tipul-urs si tipul grizzly(nu mai stiu cum ii cheama21 dar scenariul e super amuzant.
Cam atat cu vestile(a sunat cam sec)
Byye ^_^
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#4
Sex pistols??? In primul rand, ador cum suna...sex pistols........in fine!!! OVA 2 !!! Abia astept, am asteptat ceva timp si tot cautam pe net sa vad, nu mai apare odata? Mi se pare interesanta ideea cu increngaturile, omul si animalul. Mi se par foarte sexy putinele scene de yaoi pe care le-am vazut, sper ca in OVA 2 sa avem parte de mai multa actiune.
In general, e un yaoi foarte pe placul meu!!! Love it !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#5
Am vrut sa postez in topicul asta dupa ce vad ambele ova-uri. Ideea este destul de draguta, madararui. Este foarte funny pe alocuri, destul de romantic, iar ova doi a meritat asteptarea. Imi place grafica, nu am ce sa zic.
Norio - foarte amuzant cand se duce cu senpai la intalnirea cu McBear si-i zice ca e iubitul lui
Kunimasa - E cu picioarele pe pamant si imi place cat de gelos e
Yonekuni - nu mi-a placut ca la inceput neaga ca i-ar placea barbatii
Shiro - e destul de dragut pentru ca era asa timid
Ousho - pentru ca a recunoscut in fata lui Yonekuni ca e indragostit de Shiro si era gata sa lupte pentru el
In mare i-as da 10.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#6
Pana acum inca nu am inteles la ce se refera titlul, insa poate intr-o zi voi afla, dar nu asta conteaza. Stiti ce conteaza? JOSH E ROSCAT SI E SUPER SEXY! <3 Cand se enerveaza e prea adorabil si omgg!!! :X L-a zdrobit pe Kunimasa. >: ) Nu cred ca am mai inaltanit un personaj care sa arate asa cul si smexy in bandaje precum Joshua. ;; )
Grafica e cul. Povestea e originala. Josh e roscat (*lovely*). Uke-ul lui Josh e un tip mai "in varsta" (challenge accepted) -seamana cu stilul lui Naono Bohra (my fav mangaka <3). Lui Yonekuni ii sta mai bine cu parul scurt si... I DON'T KNOW! Dar merita sa vezi! Mi-a placut acea parte in care Shiro isi zice sa se calmeze cand Yonekuni zice de uke-ul lui Kunimasa (numele lui il incurc mereu >.>, Niorin, Ninirin... ceva...) ca este special si de aceea se poate apropia de el (Yonekuni = Homofob). Partea cand Yonekuni il tranteste pe pat si vede ca e sperma lui acolo e prea!!!!!!! SI OMG! Sarutul de la poarta aia eeeeeeeeeeeee... prea sexos!!!!!
Cel mai tare AMV de aici (oricum nu sunt multe) e cel pe melodia "It doesn't matter" de Alison Krauss (melodia o am si pe telefon fiindca e SEX PISTOLS, BAIBI!).
Altceva? Nu maaaaaaaaaaaaaai stiu~.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#7
yaoi maniac -Noririn.
Spre deosebire de restul, eu numai la Noririn si Kunimasa m-am uitat. Pur si simplu ii ador. Noririn e atat de cute, si el doar tace si face. Kunimasa m-a cam enervat, in special in amnga, cu frate-su ala mai mic care se tinea dupa el toata ziua si l-a si pupat in fata lui Noririn. Ok, that bitch merita sa moare in flacarile iadului alaturi de ta-su (cuconeta blonda) si de toate planurile lui stupide de ai despartii pe Norio si Kunimasa. Uf, m-am linistit. Continuand, am vazut primul OVA, apoi am citit (mai degraba mancat) manga-ul, apoi celalat OVA. Cam asa a decurs. Pot spune ca a fost dragoste la prima vedere, pentru ca am fost sigura ca trebuie sa il citesc de cum l-am vazut pe Noririn. Povestea e foarte elaborata, iar arborele lor genealogic nici nu mai zic. In fine, am reusit sa il deschifrez si sa inteleg ce fel de rude sunt toti.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#8
My God, am revazut asta de curand. Yeah, first time that story m-a ametit pur si simplu si nu prea mi-a starnit interesul, but... How could it be possible?! I just love that! Povestea este una din cele mai inspirate si, si, si... Caracterele!!! Iuuui! Il iubesc pe blondin! L-am adorat din prima, la fel ca pe micul pisoias (who is so sensitive and get excited when is just touched - de ignorat ce am spus aici-). Oh, oh! And that little cute wolf. Aw, he's sooo sweet. Si il iubesc pentru devotamentul sau fata de blondin si pentru faptul ca l-a ajutat sa treaca peste toata chestia cu atingerile (nu ca nu i-ar fi placut noptile fierbinti 65). Anyway... Manga nu am citit, dar sunt sigura ca e foarte simpatica. Ah, ah! Si inca unul! E tipul ala, americanul ori ce-o fi el. Aw, cum tine el la ursuletul ala de catifea. I love them too. ^_^
In concluzie, (nu ca as fi spus ceva inteligent sau cu sens pe aici) grafica e awsome, personajele sexoase si bune pentru a dezgheta imaginatia, iar plot-ul unul foarte interesant si inspirat. Is so good that you can bet that is maked by me. O.O (a scary thought here 39) Iar (sa nu uit) felul in care se aseaza lucrurile m-a uimit pana si pe mine. Nu a fost cliseic... Ok, just a little, dar a compensat originalitatea ideii. ^_^
Nando  mo kimi no moto e...
No matter how many times it will be, I will go back to you
[Imagine: 346l2lx.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)