Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ploaie de vise ( gfx )

#1
Cred că mai aveam un topic pe aici, dar am deschis altul fiindcă sunt de părere că am mai evoluat ( măcar puțintel ) . După o pauză de jumătate de an ( dacă nu mai mult ) , iată-mă că revin. Țin să precizez că acestea sunt niște lucrări mai simpluțe fiindcă nu-mi amintesc ( prea bine ) fiecare șmecherie pe care o știam și îmi ia timp să-mi reamintesc.
Sunt puse în ordinea în care le-am făcut.

[Imagine: 11bt3ep.png]

[Imagine: r7ssgi.png]

[Imagine: rmmlgo.png]

[Imagine: j6qyhd.png]

[Imagine: b6y1vo.png]

[Imagine: 2j35h5e.png]

Asta e tot ce am făcut până acum.
Vă aștept părerile / criticile / sfaturile.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#2
Etto, aterizai ÅŸi eu pe aici 4 .
Bun, deci, prima semnătură, este drăguţă, dar după mine, nu cred că este bine poziţionat font-ul acolo . În rest, este totul ok . Bănuiesc că ai folosit brush-uri, nu ?
A doua semnătură : Puţin mai simplă, dar drăguţă . Însă, aceaşi problemă ca la prima semnătură . Încearcă să nu mai pui în evidenţă numele tău din semnătură . Fă-l mai mic, şi pune-l într-un colţ undeva . Şi aceasta este suuuper cute .
Avatarul ... este cam simplu .
A treia semnătură : Nu am nimic de zis rău . Este drăguţă, îmi place cum ai poziţionat font-ul aici 4 .
A patra semnătură : Scrisul, iar ... :[ . În rest este totul ok, cu toate că mi-a luat ceva timp să deosebesc ce este în imagine, dar nu contează .
A cincea : Este puţin cam .... bizară X______X . Dar, este ok 4.

Altceva nu mai pot comenta. Şi eu lucrez în PS, dar nu prea ştiu multe, şi cred că tu eşti mult mai bun decât mine X___X . Dar, am văzut că n-ai niciun comentariu pe aici, aşa că am aterizat 21 .
Sper să nu te superi, n-am vrut să fiu rea, şi sper că n-am fost .
Sper să o ţi tot aşa, şi să continui ceea ce faci, căci, o faci bine :3 .
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#3
Dau eu edit mai incolo, :d.
lalallalalalallllllllllaaaaalla
______
nu sunt cea mai pricepută în ps but mi-a venit cheful să comentez. ăh nu ţi-am văzut celălalt topic şi mie lene să caut. am să ţin seamă de faptul că ai spus/ scris că ştiai mai multe în ps acum o jumătate de an.
cel mai mult îmi place primul deşi textul nu e potrivit ca să spun aşa.
la prima vedere sunt cam simple adică nu au cine ştie ce efecte, încearcă nişte tutorale. caută pe dA sau pe iu tub eu acolo găsesc ce vreau :d.
la culoare cred că mai ai de lucru, ca de exemplu al treilea sig, srsly nu te dor ochii ? pe mine da. încercă actions te ajută muuult. vezi ce faci cu calitatea imaginii căci la sigul cu ciel nu se vede extraordinar. şi cât despre text mai lucrează sau aduţi aminte o.o. cât despre avatar arată ca un crop. btw, unul singur ?

încearcă să foloseşti ma multe opţiuni ale ps şi poate şi nişte tutoriale. baftă, cred : o 3!
[Imagine: guitargirlsignature.png]
Mulţumesc Alysu : o3

- eÅŸti piraat?
- nu supă la plic : ))

#4
Naiz :] Sunt chiar dragute, tinand cont de faptul ca eu de abia daca stiu sa fac ce faci tu 21
Nu prea pot critica, decat sa spun ca-mi place tare mult ultima ^.^ E chiar simpatica, frumusica.Mhmm..Ti-am spus deja ca n-am cum sa te critic :]

Zbye !
Tot ce vad e decadere:
Arta = o boala; Dragostea = o iluzie
Religia = un substitut la moda pentru credinta

Căci toţi ucidem ce ni-i drag
Şi-ntindem morţii prada,
Unii ucid cu desmierdări,
Mulţi cu priviri de-otravă,
Cei laşi ucid cu sărutări
Iar cei viteji cu spada.


[Imagine: Girl123.jpg]


#5
Mulțumesc pentru comentarii, Life, Teki și Inevitable Obsession ! hug Mă bucur că vă plac : D . Btw, Teki, mie-mi plac culorile mai țipătoare. Yeah, I know, weird * laughs * .
And now, new stuff : D .

[Imagine: 30ug781.png]

[Imagine: 25knfh4.png]

[Imagine: 2801w90.png]

Avatars : [Imagine: 339o7r8.png] [Imagine: 20kdsn5.png] [Imagine: so8p4y.png]

Știu, nu sunt foarte reușite, dar sunt făcute rapid fiindcă am avut o săptămână infernală.
Vă aștept părerile.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#6
Hei^^
Pai sa incep cu primele , pai nu ?
Prima este foarte cute^^ imi place mult si culorile :X A doua 15 Ehe a doua ...Kyaaa Kuroshitsuji :X Luv it . Si e destul de reusit , imi place ;>Iar ultimele trei de la primul post sunt , wow :O culorile sunt asa pline de viata xD imi place xD Iar acum sa comentez la astea puse mai de curand xD Prima e superba ;x Tipa e dintr'un anime ceva cu Black Shooter , nu ? Ma rog asa sa revenim cred ca daca ai fi scris ceva pe acolo ai fi stricat farmecul pozei , deci e bine asa cum ai facut'o :X A doua si asta are culori dalea :X E frumoasaa xD A treila : opa tot din Kuroshitsuji , Grell , hm 39 Pot zice ca e chiar foarte reusit gfx cu Grell . [pana la urma si normal la cat de fotogenic e Brell , *laugh* glumesc ] Si avatarele sunt niceee xD Presupun ca avatarul cu ochiul acela rosu , e tot din Kuroshitsuji , nu ? Ciel'u sau Seb 15 Sa revenim xD Deci gfx tale sunt super , mie chiar imi plac xD Pai ce sa mai zic , tine'o tot asa ,si sper sa'ti iasa din ce in ce mai bine si sa fi multumit de ce faci tu acum , ca sunt alti care fac mai rau xD [ de exemplu eu nici nu stiu cu ce program se fac gfx-urile 24 ] Buh-Bie xD

#7
Must.comment O.O
Dau ediiiit,imi pastrez locul aici 15
_________________________
Edit:
Primul post:

Prima - Cam simpluta,ai folosit numai cateva brushuri si un render.Semnatura ta ai fi putut sa o pui pe un opacity mai mic.
A doua - La text nu prea se vede "and"-ul xD E negru,si backgroundul e inchis la culoare,si nu prea merge.Calitatea nu mi se pare prea buna,iar fontul folosit nu e chiar cel mai bun.Si calitatea avi-ului lasa de dorit.
A treia,a patra si a cincea - Le comentez e toate odata,pentru ca au toate acelasi efect,plus un text,si la al cincea ai folosit un brush care mai bine nu-l foloseai.

Al doilea post:
Prima - Cam simpluta,ar fi mers un text.Culorile sunt un pic prea puternice,ma cam dor ochii >.<
A doua - Din nou,culori prea puternice >.< si brushul ala albastru nu sta foarte bine acolo.Nici culoarea textului nu ma incanta >_>
A treia - Ma omori cu culorile tale puternice >.< Nu trebuie sa fie asa de stridente.Imi place backgroundul =w= E chiar dragut.Ce sa zic,ar fi mers un text.

Avatarele:
Primul - E draguta ideea,ar fi mers un border 39 Si brushurile din coltul drept jos nu stau bine acolo.
Al doilea - Imi place efectul folosit 39 La fel,cred ca ar fi mers un border de 1px ^^
Al treilea - Ochii mei >.< Culorile sunt prea puternice >.>




In general,sig-urile tale sunt cam simplute.Si sa nu le mai faci asa stridente >.< Si incearca-ti norocul cu textul ! ^^
Bafta in continuare,sa nu te lasi de ele!
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#8
Mulțumesc pentru comentarii. De data asta, am mai „îmblânzit” culorile cât de cât.

[Imagine: xc89s6.png]

[Imagine: se0q44.png]

[Imagine: 2qi5l6a.png]

[Imagine: 28ire3r.png]

Cam atât pentru moment. Aștept păreri.
Metal was here.

[Imagine: metalsig.png]


I\'ll start to worry when I\'m dead.



#9
Well...
Prima lucrare 39 nu inteleg ce i-ai facut..adica inafara de text..cred ca ai folosit liguify la flacara aia.Oricum nu prea imi place.
A doua..cred ca ai folosit brush si text.Nu te rezuma doar la atat.
A treia..nu inteleg ce i-ai facut?text si i-ai modificat putin culorile.
A patra...simpla si cred ca ai folosit ca si la a treia doar text si niste modificari la culori.
Oricum bine ca nu exagerezi cu c4d si culori tipatoare.E o chestie.Oricum urmeaza multe tutoriale.Lucreaza la text,back,efecte.Succes!

#10
Gezz , rusine să-mi fie . Nu am văzut noile gfx-uri puse de Metal xD Bine că am trecut în vizită 71
1:O poză cu elementele naturi , nu ? 39 =]] Îmi place xD Îmi place mult cum se văd chestiile ălea din jurul cercului ăluia xD
2:Skate 15 Hehehe , se putea 71 Font-ul ala graffiti sau ce o fi 21 îmi trezeşte amintiri 21 Să nu intru în detalii şi să revin pe pământ xD
3:Ce's chestiile ălea xD Zi-mi şi mie că nu vreau să mor proastă xD =]]
410iticania aia mica face snowboard ? xD Intereant 39
Aşa în mare îmi plac mult culorile :X Şi îmi place că nu încarci poza cu fel şi fel de chestii xD Adica niste brush-uri , text şi un umblat la culori cred eu că e de ajuns xD Dar până la urmă 21 tac din gură , că habar nu am cum se fac gfx-urile xD =]]
Buh-Bie , Metal hug




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)