Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Servant Trade Thread

#1
Tocmai m-a apucat o nostalgie uriasa pentru unul dintre jocurile mele preferate de pe forumurile vechi. Nu stiu cine isi mai aminteste de servant trade thread si in ce fel, dar eu tin minte cu mare drag de "razboaiele" care se starneau aici sau de nenumaratele discutii de pe mess la care se ajungea pentru ca... deh, trebuia sa te mai imprumuti cu posturi de la cineva.

In principiu, e un Role Play, iar regulile sunt urmatoarele:

- Cine doreste, cine pofteste, poate sa se declare "up for sale", specificand de asemenea pentru cate zile si ce este dispus/a sa faca sau sa nu faca pentru viitorul sau viitoarea "Master".
- "Banii" sunt considerate a fi posturile, astfel incat, userii care sunt interesati sa achizitioneze respectivul "servant" liciteaza pentru el cate posturi doresc (cu conditia sa le aiba). Se accepta sa "imprumuti" posturi de la altii, atata timp cat postezi o imagine cu dovada ca acea persoana si-a dat acordul (screenshot or whatever you wish).
- In cazul in care exista mai multe persoane care liciteaza si doresc acelasi servitor, castiga cel care aduna cat mai multe posturi si il determina astfel pe celalalt sa renunte. In cazul in care doar o persoana liciteaza insa... hmmmm...cred ca vreo 2-3 zile de indeajuns timp de asteptare, dupa care master-ul isi poate lua in primire servitorul sau servitoarea.
- And then of course, the servant has to do whatever the master wishes pe respectiva perioada de timp (in limitele decentei, I guess ^^''). Stiu ca mai demult "cererile" erau satisfacute sub forma unor imagini cu orice ar fi cerut the master, dar puteti fi creativi.

I do hope I explained it well and that you'll enjoy it ^-^ Si sper ca nu sunt singura care isi mai aminteste de joc.

Siii... voi sparge eu gheata.
[Imagine: JGph7u6.jpg?1]
I'm mostly nice, fluffy si plina de un entuziasm cu care imi voi servi stapanul sau stapana pentru 3 zile.
S-ar putea sa fiu mai intarziata de obicei, din cauza unei diferente de fus orar de vreo sapte ore, dar promit sa ma revansez cu multe multe dulciuri (in special cu clatite, care sunt cam singurele chestii pe care le pot gati in mod decent) 4
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)