Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sekai-ichi Hatsukoi

#11
E un anime genial :X.La unele faze din sezonul unu am ras ca o prosta numai a doua oara cand am mai vazut unele episoade pentru ca prima oara eram prea concentrata 43.Abia astept sezonul 2!!! Deocamdata ma macina sa vad care e openingul si endingul sa le pot descarca full 19. Atata sper ca sezonul 2 sa nu se termine cu PLOAIA(stiti voi la ce ma refer daca ati citit manga). Si binenteles ca macar un episod se va termina cu : KOI JA NAI!!! KOI JA NAI!! 24
My heart beats like a drum,a guitar string to the strum,
A beautiful song to be sung. :][center][Imagine: rrthre.jpg]
[/center][center][Imagine: sigpic4494044.jpg][/center]


#12
Sezonul doi se va termina cu ploaia 21.... Asa acum sa revenim.

Openingul de la sezonul doi e al naibii de genial. Ma topesc, ma topesc, mor, mor, ma topesc, ma topesc 21. L-am vazut de o groaza de ori si inca mi se pare genial. Primul episod a fost foarte dragut. Onodera beat e genial. Pacat ca endingul 2 nu mai e la fel de bun ca primul... Totusi Animatia face tot. TOT!!! E extraordinara. Grafica nu se compara cu junjou si nici macar cu SH1 chiar daca sunt din acelasi an.

Stiu ca am mai lasat post pe aici dar nu puteam sa nu comentez sezonul doi 21. Abia asept episoadele cu Kisa si Yukina 105

#13
Cum de nu am trecut inca pe aici? o.o
Pur si simplu ador anime-ul din toate punctele de vedere. La momentul respectiv, Sekai-ichi Hatsukoi si Junjou Romantica sunt animeurile mele yaoi preferate. God, cine le-ar putea intrece vreodata? o.o Grafica este si aici bestiala, desi am avut impresia ca il vad de vreo 100 de ori pe Misaki din Junjou Romantica prin diferite locuri : )). Hehe, acelasi stil de a desena personajele...foarte cute. Mi-au placut cam toate personajele, mai ales din punct de vedere fizic. Superbi oameni o.o Si cuplurile sunt foarte dragute.
Prima data am citit manga anime-ului si m-am indragostit din prima. Am citit-o pe toata intr-o ora, cred o.o Si god, ce scene sexy acolo. Pacat ca le-au scos in anime : )). Chiar trebuiau sa le bage xD.
Imi vine sa-l omor pe Ritsu o.o De ce este atat de incapatanat? De ce nu recunoaste odata ca il iubeste pe Saga? Aw, ce-mi vine sa-l strang de gat. Seamana mult cu Misaki, mai ales in ceea ce priveste comportamentul. Se comporta atat de cute si copilaresc xD. Of, vreau sa recunoasca odata ca este indragostit de Saga. Omul ala ii spune la fiecare secunda ca il iubeste, el de ce nu o poate face? : )). Au fost o groaza de faze amuzante intre cei doi, si nu numai atat. In tot anime-ul. Chiar am ras mult. Si faze memorabile? "How do you know my name? ";"I love you" xD.
Si sezonul doi...deja m-am indragostit de el, avand in vedere ca am urmarit un singur episod : )). Ritsu beat este genial xD. Aw, cum facea : )). Si de ce naiba nu-si mai aduce aminte nimic ? .___.
Astept si urmatoarele episoade. Chiar este un anime foarte reusit .
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


#14
Perrrrrrrfect.

Am terminat episoadele. Am stiut ca trebuie sa revin la ele de curand asa ca intr-o seara am reusit sa termin anime-ul. Eram singura acasa asa ca am putut sa rad si sa chicotesc ca si o fata de 12 ani. Nu am mai vazut un anime bun si mai ales yaoi de multa, multa vreme asa ca pauza asta a fost perfecta. Ce pot sa spun? Totul e bine cand se termina cu bine dar mai mult nu spun, nu dezvalui. Merita vazut tot, tot, asa ca daca ati uitat de el, cautati-l, toata episoadele sunt pe net cu english sub, normal. Am fost foarte fericita ca le-am gasit, sincera sa fiu.
Anywho, ma bucur pentru ca am putut sa revin la vechiurile obiceiuri. Macar pentru o scurta perioada.

[Imagine: ak8THBQ.png]


#15
La inceput nu eram sigura daca sa ma apuc, credeam ca ma va plictisi sau ca e o copie a lui Junjou Romantica 21 [baka baka!!] Intr-un final am inceput sa vizionez, curioasa de fel fiind si astfel am descoperit ca imi place la nebunie! :X Desigur ce-l mai mult imi place Ritsu, si povestea e interesanta de asemenea. Normal ca se aseamana cu Junjou Romantica la desen, doar au acelasi mangaka si chestii 39 Si imi place cum sunt desenati, defapt iubesc, deoarece i-a facut asa frumosii <3
[Imagine: 6sc1l3.jpg]
For every 99 times, you looked me in the eye,
swore you weren't lying and I was so blind..

#16
Holly mother:X:X
E unul dintre animeuriile mele preferate :X Ritsu-chhaaan8 e o dulceata ( daca nu se insoara Takano-san cu el o fac eu21 )
Da, aveti dreptate e al naibii de incapatanat, dar in accelasi timp asa de cutee
Si scenele ma lasa:"..ashi fi preferat mai multa descriere alea alea15 scene mai vizibine nu un sarut doua si un pat 21 pardon si aia doi pe pat,da` daca autorul e ashaaa o bestiiie nu am ce comenta
DECe il recomand cu ceea mai mare placere:X
[Imagine: b8f65f542abd0505e12f6004548c5ee1-d3li7a9.png]


#17
Primul sezon l-am vazut, insa pe al doilea nu l-am terminat. O sa il termin deabea cand voi afla ca Yokozawa no baai se va anima. Imi place, nu la fel de mult cum poate imi place Junjou Romantica.. Sau daca e sa ne gandim, animeul in sine nu imi place ca si Junjou Romantica, insa Yokozawa si Zen imi plac mai mult decat Hiroki si Nowaki.. Im primul rand Shungiku-sempai ma vrea moarta mult prea curand. Mie niciodata nu mi-a placut Takano Si Ritsu 24 Deci niciodata. La fel cum in Junjou nu mi-au placut Usagi si Misaki (parca.). Prima data la Sekai m-a atras Tooru si Chiaki. Tooru e o sexy beast si Chiaki e sweet. Acum au aparul astilaltii doi, Yokozawa si Zen, si ca sa nu fie de ajuns l-a mai facut si uke pe Yokozawa. O sa ma sting incet asteptand Yokozawa no baai 3...
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sekaiichi Hatsukoi Movie: Yokozawa Takafumi no Baai DeDal N. 0 2.665 31-08-2014, 01:36 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)