Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sekai-ichi Hatsukoi

#1
Momentan din acest anime au aparut doar 3 episoade si un ova care se pot gasi pe net (voi pune link daca am voie,daca nu PM me).Acest anime este produs de aceeasi persoana care a produs Junjou Romantica,so daca vreti acelasi stil de anime,it's a good one *thumbs up*.Povestea principala se refera la Onodera Ritsu,care in timpul liceului se indragosteste de superiorul sau,Saga Masamune.Amandoi erau mereu prin biblioteca scolii citind.Ritsu are o iubire secreta timp de 3 ani si in al patrulea,au vrut aceeasi carte si,cuprins de emotie,Ritsu isi spune sentimentele.Well,Saga accepta sa iasa cu el si cei doi se duc acasa la Saga-senpai,cum ii zice Ritsu : x Anyway,fac dragoste. (si asa se termina ova) Peste 10 ani incepe povestea actuala,cand cei doi nu mai sunt impreuna si nu-si mai amintesc unul de altul,si lucreaza impreuna .3. Nu va zic mai mult.Uitati-va ca sa nu stau sa scriu rezumatele la toate episoadele (desi nu m-ar deranja,deja ma trec fiorii cand ma gandesc la toate scenele alea).
Anyway,watch it! Si spuneti-mi ce credeti despre el >.< Momentam nu se gaseste pe extra.animezup >< Daca nu-l gasiti,dati-mi un PM si va "indrum calea" XD
P.S.: Se aude ca vor fi 12-13 episoade si vor fi,ca in Junjou Romantica,3 cupluri Smile
P.S.2: Da,Onodera Ritsu seamana izbitor de tare cu Misaki.
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#2
Wahhhhhhh I love it so muchhhhhhh. I'm in love with this!!!!!!! I'm in love with Takano-san!!! arggghhh
Wow, ce coincindenta, chiar astazi m-am uitat la anime, ma rog la al treilea episod. Sa stii ca e chiar super tare, adica ma gandesc ca dupa replica aceea "I will you make to love me again" [something like that] saracul Ritsu nu stie ce sa faca sa stea mai departe de Saga , e chiar tare caci "intamplator" tatal lui Ritsu seamana izbitor de mult cu Usagi, eh nici nu ma mir acelasi producator, acelasi stil. A fost cam urat din partea lui Saga sa chicoteasca cand l-a intrebat daca il iubeste adica daca nu facea asta, probabil Ritsu nu mai fugea T_T, eh si de altfel n-ar mai fi fost interesanta povestea.
Faza cu biblioteca m-a facut sa sar de pe scaun.
Saga : How do you know my name?
Ristu: I love you..22
Anyway sunt muulte, chiar muulte replici interesante in anime.
Chiar il recomand, bine, din cate am vazut pana acum este chiar interesant.
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#3
So glad there's another fan! ASDFGHJKL!!11one!one!! *ahem*
Da,a fost destul de nepoliticos sa faca asta,dar na,poate cum a zis si el incerca sa-i stapaneasca emotiile or something : x
Sincer nu am putut sa ma abtin si am cautat si manga xD Am devorat-o pana la ultimul capitol (desi nu sunt multe,din nefericire :[ )
Tot in biblioteca,atunci cand s-au sarutat a fost asaaaa de romantic <3
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#4
Eu, sa iti spun sincer nu am stiut ca Takano e Saga, adica ma uitam buimaca si ma gandeam "Alt anime, alta pierdere de timp" apoi cand la intreb pentru prima data "We have met somewhere??"[or something like that, nu-mi aduc bine aminte, stau cam prost cu memoria] eram wtf? O__O Chiar? chiar e posibil sa fie el?:X waa! 21 Ma rog apoi a insistat sa-l intrebe asta, pana a auzit ca a spus Ritsu la manga ceva despre biblioteca si etc. Oricum anime-ul chiar merita vizionat, decat sa ma uit la Princess Princess sau la Marginal Prince, mai bine astepta o saptamana pentru urmatorul episod 4
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#5
NEWS ABOUT S.I.H. :
Pai acum suntem la episodul 8,au aparut deja si celelalte doua cupluri in peisaj ^^ Deci acum avem asa:
♥ Primul cuplu: Takano Masamune x Onodera Ritsu (Eps. 1,2,3,4,7)
♥ Al doilea cuplu: Yoshiyuki Hatori x Yoshino Chiaki (Eps. 5,6)
♥ Al treilea cuplu: Yukina Kou x Kisa Shouta (Ep. 8)
Imi pare rau sa vad ca nimeni nu vreau sa vina sa vorbeasca despre acest anime QAQ Come'on guys,don't be shy! XD
[Imagine: girlsignature.png]

Kiss me, k-k-kiss me
Infect me with your love,
And fill me with your poison.
Take me, t-t-take me
Wanna be your victim,
Ready for abduction.
Boy, you're an alien,
Your touch is foreign
It's supernatural, extraterrestrial.


[Imagine: ilikemusicsignature2.png]
A painter paints pictures on canvas.
But musicians paint their pictures on silence. ~L. Stokowski



#6
Uite ca vin eu sa vorbesc despre el.

God cat pot iubi acest anime.Ce mult as vrea ca Ritsu sa il iubeasca din nou pe Takano. Dar atunci cred ca se termina povestea asta, ca in majoritatea yaoi-urilor. Ma cam plictiseste ca toate sunt la fel.
God ce mi-as fi dorit ca Ritsu sa nu fuga in episodul 3. Dar asta e... . Nu reusesc sa am rabdare o saptamana sa vine episoadele.
Despre OVA... cred ca atunci cand am vazut ce kawaii sunt nu am mai putut si am cazut cu scaunul.Cand am trecut la ep 1 m-am gandit ca ala e Takano, dar cand am vazut ca Ritsu nu e cu el ma gandeam ca totusi nu e. Cand am vazut ca el e... explodam de fericire. Sau totusi, e doar un anime, sa nu exagerez in ultimul hal, ma bucuram in mod echivalent cu atunci cand primesc inghetata. Ce iubesc faza cand Takano inchide usa, trage daperiile si il imbratiseaza pe Ritsu.
Ritsu ai face bine sa iti deschizi ochii aia pana nu ti deschid eu. Ritsu... ce imi palce numele asta. Unisex parca, huh?

Psycho XD

#7
Animeul, sau, ma rog, tot ce a aparut pana acum legat de el este genial. Totusi pe parcursul a tot ceea ce am vazut am sperat sa apara pe undeva prin cadru capul lui Unsagi sempai. Anyway nu a aparut dar anime-ul tot l-am vizionat cu placere. Il recomand cu drag tuturor,.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#8
Oh My GAAWWDDD !!!
Am stiut, am stiu ca va fi groaznic de bun, groanic de bun si totusi nu l-am vizionat mai devreme. Dar nu imi pare rau. Nop, am reusit sa vad astazi unul dupa celalalt toate episoadele si sa fiu al naibii, mi-a fost dor de un yaoi bun.
Iubesc grafica asta, un lucru pentru care m-am indragostit de povestile astea interzise de dragoste. Da, sunt trei cupluri, da, Ritsu seamana cu Misaki dar nu numai chipul ci si felul in care neaga si in felul in care cineva trebuie sa fie in cala lui.
Incerc sa deosebesc personajele si sa le tin minte numele. Astept episodul 12 si inca o serie, bineinteles. Sunt 100% sigura ca va fi o a doua serie, la cat de bun e anime-ul asta.
Anywho, OVA inca nu am vazut-o, am si uitat ca are si o OVA, la cat de entuziasmata sunt. Dar povestea asta e ceva mai cenzurata, vreau sa spun scenele mai intime. In junjou Romantica, totusi, arata macar ceva. Nu mult nici acolo, dar ceva. Bine, sunt scenele de sarut dar, totusi, ceva. Well, daca mai am ceva de comentat voi da un edit, tot ce vreau sa spun, genial. Genial !!!
[Imagine: ak8THBQ.png]


#9
*VEESTI MINUNATE PENTRU FANI!!! MIE INCA NU IMI VINE SA CRED. S-a anuntat oficial ca se va face un SEZON 2! pe care il vom putea urmari undeva prin octombrie. De asemenea Hybrid Child va fi facut anime ( OVA ). Uitati stirea : http://www.crunchyroll.com/anime-news/20...-announced
Mie inca nu imi vine sa cred. *

La putin timp dupa ce am vazut Junjou romantica am vazut si sekaiichi hatsukoi. mi-a placut mult mai mult grafica, insa nu a fost suficienta actiune pentru mine 21. Daca nu as sti ca se va face un sezon doi as putea spune ca nu mi-a placut deloc finalul. Sper la ceva mai bun in sezonul doi. Cuplul meu preferat cred ca a fost KisaXYukina desi si ChiakiXTori a fost un cuplu dragut.
Abia astept sezonul 2 4.

#10
Sunt 12 episoade. Cel putin atatea sunt pe forum-ul asta.
In legatura cu acest anime..... e sweet. Dar mi-ar place scene hard. Asta e foarte romantic si dulce8
http://aarinfantasy.com/forum/forum.php
Aici gasiti episoadele.
Well.....Chiar nu stiu ce sa zic,nu mi se pare foarte grozav,dar nici urat. E romantic.....



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sekaiichi Hatsukoi Movie: Yokozawa Takafumi no Baai DeDal N. 0 2.679 31-08-2014, 01:36 PM
Ultimul răspuns: DeDal N.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)