Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Seiren's AMVs

#1
Heyy, si eu fac amv-uri, dar am uitat sa le pun aici -.-' Nu-mi place sa folosesc multe efecte, nu ma descurc cu sincronizarea si in ultimul timp le-am facut din ce in ce mai scurte. Le voi pune pe ultimele 3, sa vad, va plac ?


NANA - http://www.youtube.com/watch?v=vSKgTRITa...annel_page

Elfen Lied - http://www.youtube.com/watch?v=6tvMRX288...re=channel

K-on! - http://www.youtube.com/watch?v=60moa14Wf...re=channel
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]

#2
Nana amv -melodia este buna....si se potriveste cu stilul Nana....sincronizare pe beat e cam greu sa faci pe o mel lenta sau daca faci un amv dramatic...mai important e sync-ul intern la astea..au fost scene cand s-a potrivit bn..cum ar fi fazele cu paharul sau cand erau ei pe scena.....intrebare:ai folosit cumva windows movie maker ptr amv?.....sfat: mergeau mai multe fade-uri ca tranzitii si mai putine slow motion...am observat ca de mai multe ori ai aplicat efectul acela in care scena merge de 2 ori mai greu sau cam asa...asa mi s-a parut...ii dau nota 7[ daca imi permiti sa-l pun pe o scara..^^]

Elfen Lied AMV- desi doar 1 minut si 28 secunde mi-a placut mult....melodia e marfa..se potriveste bn cu stilul elfen...de data asta sync-ul intern si lyric-sync-ul ti s-au potrivit bine..nota 9

K-ON amv- asta avea potential destul de mare..dar l-ai stricat fiindca juma din el aproape nici macar nu e amv ..sunt scene din el la care ai bagat dialogul tau...nu e problema ca e scurt...dar..asta s-a terminat...de nicaieri....ceea ce am observat si la cel cu nana doar ca la asta e mai proeminent....de obicei la sf unui amv..sau macar la inceput..se lasa cateva secunde ptr credits....adesea sunt puse la sfarsit ca sa nu para ca se termina brusc...desi si eu am incheiat unul asa,fara ending credits...insa mai ales daca amv-ul e scurt...mai lasa din melodie ptr ending credits...din c banuiesc melodia aia de la amv K-ON este mai lunga decat 1 min 50.

Cam atat ^^ sper sa nu te superi ,poate am parut prea critica , dar am zis daca tot comentez sa fac un comentariu adevarat nu..-ala mi-a placut..ala mai putin..etc..-...succes in continuare
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#3
Nana Amv-Wow melodie se potriveste cu animeul deci 5/5.Eu unul nu sunt adept al efectelor asupra amv-urile ci imi plac asa cum sunt simple.Ceea ce conteaza in amv este sincronizarea cu melodia si scenele folosite 3.Nici de cum efectele 4.
Am tras putin cu ochiu asupra acelui scurt amv cu ELfen Lied....ai putea te rog sa duci ideea mai departe...cuz e foarte mijto cum incepe dar e prea mic.incearca sa mai adauci clipuri si etc sa il faci full 4.Cuz sunt curios cum va iesi 3.pana acuma eu Dau notele 10 pt Amv-ul cu nan si un 6 pt cel cu EL cuz nu l-ai terminat Smile.Astept sa vad updateul la amv cu EL.
Ja'

#4
Intr-adevar, la amv-ul cu Nana am pus accentul pe relatia dintre muzica si poveste/anime. Sper ca am reusit sa transmit cat de cat senzatia care le copleseste pe cele 2 personaje principale si anume ca se simt uitate. Celelalte 2 sunt doar niste beta-uri, realizate ca sa 'ma mentin in forma' si ca sa nu uit cum se realizeaza un video 21 Nu le-am terminat pentru ca eram ocupata cu scoala si am vrut neaparat sa le termin. De altfel, melodiile sunt plictisitoare dupa primul refren pentru ca se repeta. Ati fost foarte critici [Imagine: m003.gif]

Si acum ca sa nu va dezamagesc, dupa 2 luni de munca am reusit sa termin inca un video. Enjoy !
http://www.youtube.com/watch?v=bJg_vNwps30&ftm18
Zelia on: DeviantArt & MAL

[Imagine: fiveofusweremeanttobeby.jpg]

#5
(24-06-2009, 06:18 PM)Seiren A scris: Ati fost foarte critici [Imagine: m003.gif]

da..gomen...dar m-am gandit ca vrei critica constructiva:p...presupun ca altfel nu prea ai cum sa evoluezi..asta e parerea mea xD nu o lua personal..am criticat si bune si rele

Legat de acest amv....chiar imi place!!...melodia are un beat mijto...potrivit ptr anime mix..ti-a iesit bn...multe scene ti-au iesit bn..cred ca in proportie de 80% amv-ul a iesit f bn au fost cateva scene nu prea 'importante' insa ai compensat cu niste efecte frumoase,potrivite care nu bat la ochi

Intrebare: ai putea sa-mi zici animeurile folosite?
n-am recunoscut decat asa:
blood:the last vampire
ghost in the shell
ergo proxy
rahxephon
ah my goddess
kara no kyoukai
school days[cred]
ef-a tale of....cred ca melodies park..nuj sigur..
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  AMVs by Mariko Emina .::Mariko Emina::. 4 4.746 06-12-2008, 02:07 PM
Ultimul răspuns: Heratcher.21q


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)