Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scrisoarea ~ Confesiunea sufletului

#11
Am promis ca e dur, nu glumesc, poate crezi ca sunt eu o fata dulce si un ingeras cuminte, dar te inseli. Sa continui discursul? Neah, trec direct la treaba.
1. Parca trebuia sa respecti niste regului. Nu-I bai, iti dau de furca acum cu el, cel de la fanfiction care se aplica pentru toate si poate editezi postul pentru ca oricum trebuieMai ai de studiat forumul si de aici sunt eu :D , de cele mai multe ori
http://animezup.com/forum/Thread-Ghidul-...bligatorie
Varsta minima: (daca nu exista trageti liniuta)
Gen: (daca nu aveti ceva hotarat in minte notati pur si simplu fictiuneaa, dar schimbati pe masura ce va hotarati...nu faceti o mare ciorba totusi)
Limba: (se intelege de la sine)
Observatii cu privire la continut: (daca nu exista, se va trage liniuta)
Tipul de comentariu solicitat: (a se vedea punctul 4 si regulile sectiunii)

Da , da , da, fii antena ^^
2. Acum incep cu dextul, dar sa nu crezi ca a scapat asa usor?!
''Mi-e frig si ma simt atat de singura. Dar bineinteles ca nu sunt.'' (virgula dupa ''singura'' , ca e ''dar'' ala)
''TU!!!'' (nu-i nevoie sa accentuezi asa, era suficient un singur ''!'' si fara majuscule)
''M-am plictisit de tine. De ranjetul tau,de miasma ta,care-mi inunda fiecare por. De atata amar de vreme esti in preajma mea.'' (iar virgula dupa ''tine'' ca este o enumeratie)
''Te-a vazut. Si a incercat sa ma salveze din labele tale sinistre. Dar in clipa in care a pus mana pe cruce,ti-ai infipt ghearele in pieptul meu si mi-ai prins inima in pumnul tau nenorocit.'' (virgula dupa ''vazut'' apoi si dupa ''sinistre'' )
''Durerea era atat de arzatoare,cumplita,terifianta,totala. Ma sufocam. Plamanii mei urlau dupa un pic de oxigen.'' (iar virgule , da , iar asta este din cauza ca e aceasi idee si nu are rost sa fie scrisa in mai multe propoziti)
''setea de-a te distruge'' (fara cratima, dar cu spatiu liber da)
''Cristoase!!''(o.O What? Fara ''C'' , femeie! E cu ''H'' chiar daca avem obiceiul sa il spunem cu ''C'' e de fapt cu ''H'' )
''. EU?! EU!!! Nuuu! De ce Doamne'' (intelegi tu din explicatia de mai sus)

3. Awww, ce mi-a placut felul cum a inceput in primul paragraf, foarte artistic, m-ai cucerit, in afara de acele mici greseli de care trebuie sa ai grija.
''. Suntem suflete menite sa-ti fie tie distractie,particele de lumina si caldura,aprinse,doar ca sa ai tu ce stinge,vise si dorinte frumoase,sa ai tu ce strivii.'' (Asta m-a coplesit, e prea poetic, sublim, cum a scris Sy ;)) he he he...)
Apoi sentimentele descrise de o simpla atingere, cred ca lesin, aproape la propriu. Inimioara mea nu mai rezista la atatea cuvinte dulci care-mi mangaie sufletul si gandul... pfiuu, ce cald s-o facut...
Siii, am ajuns la final. Ce pot spune, nu am inteles mare lucru nu ea, dar ceva , ceva s-a prins de mine totusi...
Sper ca mai este next .....a mai vreau...

DreamGirl edit: Apropo de punctul 1, linkul dat de tine este la un regulament orientativ, ajutator. Astea fiind spuse, este recomandat ca cine posteaza un topic in sectiunea Fan Fiction/Original sa aiba un asemenea "ghidaj" ajutator la inceput. Nimeni nu are obligatia sa isi incadreze lucrarea in tiparul acela si este la libertatea fiecaruia sa aleaga daca o face sau nu.

Edit:
Ohh, inteleg acum. Mutlumesc ca mi-ai spus. >:D<
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#12
Ingeras,iti multumesc ca ai trecut pe aici. :* Totusi as vrea sa lamuresc anumite aspecte. In primul rand,vreau sa-ti spun ca stiu cum se construieste o fraza si cunosc si momentul optim pentru a o folosii,dar nu e cazul aici. Intentionat am folosit propozitii scurte,pentru a sublinia dramatismul celor traite de personajul meu. Nu am vrut sa fac o compunere,am vrut sa explic prin cuvinte cateva sentimente destul de dureroase si urate. Din acelasi motiv am si accentuat,cu foarte multe semne de exclamatie,respectivele cuvinte mentionate de tine. Iar acel "Cristoase",ei bine,nu stiu daca ti-ai dat seama,dar eu l-am folosit mai mult ca pe o injuratura,asa ca nu prea conteaza,din punctul meu de vedere,cum este el scris. In rest ma bucur ca ti-a placut,cat de cat,iar la faza cu intelesul celor scrise de mine,pot doar sa-ti spun ca nu e cazul sa le intelegi. Nu inca,cel putin. Doar cei care au trecut prin dezamagiri si simtit rautatea destinului,pot sa priceapa ceva. Dar eu zic ca tu nu ai de ce,nu e timpul sa ai astfel de sentimente.
Sper ca urmatoarea scrisoare sa fie si mai dramatica si de asemenea sper sa pot sa o postez cat mai curand.
Te pup si iti multumesc inca o data. >:D<
Moving like the speed of sound
      Feet can`t keep on the ground
                        Can`t stay in one place
                              Keep moving like a bullet train...

#13
Ohhh :)) adevarul este ca am si miram cand am citit. In fine, daca stau acum bine si ma gandesc chiar aveau un dramatisc uhhh, prea mult. Stiu doar la un moment dat am ramas confuza cu actiunea, probabil eram prea concentrata sa pun virgulele alea si asa mai departe de am ramas confuza in momentul cand preotul si ea sufereau. Ce pot sa spun, daca vedeam scena nu stiu cum as fi reactionat.
Meh, deocamdata nu incerc sa inteleg nimic, astept cu nerabdare next.
*hugs*
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)