Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Scaldare in dorinta [Poveste finalizata]

Hei, am trecut si eu pe aici :]]
Stiu ca am chiulit la capitolul anterior, gomene, dar acum am venit sa ma revansez :]] Am citit acest capitol cu atata placere, incat nici nu mi-am dat seama cand l-am terminat. A fost foarte frumos si, pe bune, ma facut sa zambesc la fiecare replica spusa de personaje :]] Tyler e un scump, asa simpatic si amuzant, iar Kyan... ei bine, daca as fi fost in locul lui Tyler as fi uitat cu totul de acel interviu si as fi sarit pe blond :]]
Citat:-Mă mănâncă degetele, înţelegi?
God, e prea tare tipul :]]] Replica a fost mortala, la fel ca si Kyan xD.
Chiar sunt nerabdatoare sa aflu cum vor decurge lucrurile la acel interviu 39 Oare ce se va intampla? Sunt foarte curioasa si sper sa apara capitolul repede. Chiar ma speriasem cand ai spus la inceput ca e ultimul capitol O_O God, credeam ca pic. Ma bucur ca nu e ultimul si ca ai spus ca vor fi multe in continuare. Da Doamne sa nu se termine :]]
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !


Na,na 68 Pe mine nu m-ai speriat cu " acesta este ultimul capitol " pentru ca eu am derulat deja la sfarsit inainte sa citesc vreo replica - cum fac de obicei - si nu am vazut niciun The End. So... Cu mine nu a mers, sweety 19

Asa, sa revenim asupra capitolului. Ma bucur ca te-ai revansat facandu-l mai mare. Ma intrebam cand se mai termina 21 ( nu ca as fi vrut ). Inca nu imi pot scoate din minte cat de dragut si inocent e Tyler, si cat de pervers e blondul O_O A devenit asa, parca dintr-o data prea pofticios. Si, apropo, il cred ca il mananca degetele. Mi-l imaginam pe micut cu fata lui rosie ca racul, i-ar sta bine, si cu ochelarii aia si, gata, e uke-ul perfect!! Ce norocos e Kyan cu el
:perv:
Imi place de Linda, insa nu cred ca va avea un rol prea important pe aici decat sa ii machieze. Anyway, Sam nu s-a schimbat deloc, imi place caracterul ei, uneori...

Cam atat am avut de zis. Ma gandeam ca voi comenta mai mult, dar nu inteleg nici eu de ce nu am facut-o. Bafta ma' little tiny sweety blue lollipop. ( wow o,o ce imaginatie am xD )

Well well. 15
Şi ce, plănuiai să ne sperii cu acel atac al tău surpriză numit " sfârşitul ficului " ? Heheh, dar tu credeai că noi uităm aşa de repede finalul capitolului anterior ? Tocmai când trebuia să înfrunte Tyler " armata de paparazzii ". 15 Eheh... <33
Btw, nu-i stă deloc bine lui Kyan să îmbrace un tip, în special pe Ty. You`re right Ty. :]] Şi în plus, nu mi-am putut imagina faza aia; doar aceea cu semnul din " spate ". Chiar că l-a ghicit cu o mare exactitate. Şi nici măcar n-au făcut-o de multe ori ca să tină Kyan minte acel semn... 21

Interesant totuşi. Mă bucur că ai postat şi well, văd că rămâi la treaba cu scena şi paparazzii. Sunt curioasă şi nerăbdătoare. Succes anw. ^^

Deci,m-am chinuit inca de la ora 21:00 pana in clipa asta sa iti termin postarile.De la inceput pana la sfarsit21,mda sunt genialab-).In afara de ficul tau yaoi l-am citit si ficul lui Gaby,ficul ei fiind primul de acest gen,insa am noroc ca ficul tau cel palpitant sa fie al doilea:XAdor actiunea,reusesti sa ma tii in suspans de fiecare data,insa tre sa recunosc,perversivitatea ma urmareste mereu,muream sa vad o scena yaoi.Taylor e un scump si la fel si Kyan care acea ironie si acel aer de vedeta,insa il caracterizeaza intr-un mod pozitiv15nu ca un infumurat cu nasul pe sus4.Abia astept sa iti citesc in continuare posturile si daca vei putea si daca vei dori desigur,ai putea sa ma anunti?108.
Astept nextul si multa bafta in continuare:X
[Imagine: tumblr_mm2ycaxQz51r83pado1_500.gif]
[Imagine: tumblr_mm30ln52JV1souo92o1_500.gif]


Tadaaaaa.Boom:3

Of e târziu, dar se pare că mai am ceva energie în mine ca să las un com... Sfinte nu mai pot. 21

Acum revenim la oile noastre.. prea mult mă debarasez de subiectul principal. 71
Capitolul a avut şcene întrerupte.. mai ales de şcene incinse.
Un lucru care cu adevărat m-a pus pe jar, dar în acelaşi timp m-a făcut să vreau mai mult de la tot. 21
Sper ca interviul sa decurgă bine.. dar cred ca are să-i asalteze şi dracii.. aşa să sperăm că au să mai fie şcene yaoi. 19

Oricum nu te forţa.
Åži te felicit pentru un capitol frumos.. mereu le faci frumoase. hug
Ceau ! :3

Scumpii mei dragi si intelegatori cititori 21 imi pare rau de aceste intarzieri urate din partea mea dar... e vacantaaa T^T si sunt molesita, nu e vorba de prea multe de facut 21 sunt prea lenesa
Imi cer scuze 108
Aici este noul capitol care speeer sa va fie pe plac xD
Kissez <3

Capitolul XXXVII

Linda plecase imediat ce primise un apel de la cineva si ii sarutase obrazul surorii mele inainte de a iesi, fericita de revedere.
Nu durase mult insa, pana ce sa apara o alta domnisoara, cea asteptata se sora mea: acea Christine, o roscata inalta, cu ochi albastri si un corp superb de zeita. Era, intr-adevar o femeie frumoasa.
Sora mea o imbratisase calduros, apoi o luase de mana, conducand-o spre scaunul pe care Kyan era asezat, iar eu stateam in picioare langa el.
-El e fratiorul meu, Tyler, spuse ea zambareata, cand domnisoara aceea inalta imi spusese ca era incantata de cunostinta, apoi isi indreptase privirea spre actorul ce statea tolanit pe scaunul de langa mine. Sora mea, voise a i-l preventa si pe el, insa nu fusese lasata sa isi termine propozita. Iar chestia asta e...
-Kyan Lawson, rostise roscata pe un ton atat de dulce incat credeam ca aveam sa fac urticarie. Hmm... ti-am vazut filmele, adauga apoi pe acelasi ton, studiindu-l cu atata atentie ca pe un tablou unic, incat ma facu sa ma incrunt cand mintea mea primise un semnal de alarma.
Kyan zambise, insa puteam observa cu usurinta acea ironie pe care o emana.
-Esti un actor... minunat, spuse cand isi apropiase degetele de chipul lui, trecandu-si unghiile lungi si ascutite peste barbia sa. Stiu ca tu si Sam nu va suportati, asa ca nu cred ca ea s-ar supara daca am iesi o data sa bem ceva...
O privisem pe Sam care mai avea putin si izbucnea in ras, insa isi tinea gura astupata de maini, pentru a privi scena in continuare.
Kyan ranjise, apoi isi trecuse limba peste buze, ridicandu-se in picioare .
-Scumpo, tu canti la o masa gresita, replicase actorul varandu-si plictisit o mana in buzunar, privind expresia nedumerita a roscatei.
Chiar in acel moment Sam incepuse a rade atat de tare incat atrase atentia tuturor, apoi isi luase prietena de umar, continuand sa rada.
-Iubito... fratele meu si fraierul asta sunt impreuna, intelegi? Ah! m-a amuzat cumplit asta!
-Nu cred...!Samantha! Serios? Asa te joci tu cu inima mea? De ce nu mi-ai spus? se planse roscata, bosumflandu-se. Iarta-ma Kyan, dar mereu am avut o slabiciune pentru barbatii frumosi. Se pare ca e adevarat ca tipii aratosi sunt neciopliti, fictivi sau impreuna cu alti baieti.
-Aha! Deci te-ai prins si tu ca e necioplit! rostise sora mea, victorioasa.
-Poti sa machiezi o vanataie? o intrebase Kyan curios, pe domnisoara roscata.
-Desigur... De ce?
-Dar o gura rupta? intrebase apoi, aruncandu-i o privire amenintatoare surorii mele.
Christine zambise amuzata, apoi o invitase pe Samantha sa se aseze pentru a o machia.
Probabil fara sa vreau, ramasesem cu privirea indreptata spre fata aia, insa nu o studiam, ci ochii mei o urmareau nestiutori.
Simteam o urma de furie in propria-mi fiinta, dar... eu? Nu era genul meu de comportament sa ma enervez sau... sa devin gelos.
"Absurd! Nu sunt gelos!" incercam singur a ma convinge, insa corpul ma tradase, si degetele mele inconjurara incheietura mainii lui Kyan, ca si cum incercam sa pun stapanire pe el.
-S-a intamplat ceva? intrebase actorul, aplecandu-se spre mine.
-Nu... nimic, de ce? intrebasem la randul meu, ridicandu-mi privirea spre ochii lui albastri.
-Pari nervos, raspunse scurt.
-Nervos? Cand m-ai ai vazut tu nervos? Eu sunt o persoana calma... Mereu.
-De aceea urli cand ne certam.
-De ce s-ar mai numi cearta daca persoanele nu urla...?
-Dar ai patit ceva.
-Nu sunt gelos! tresarisem, oprindu-ma brusc atunci cand realizasem ca am rostit cuvantul gresit. Nervos, adica... rectificasem, intorcandu-mi capul in partea opusa actorului.
-Gelo...? Tyler, vino putin, ceruse el, prinzandu-ma de mana, indemnandu-ma a-l urma afara din incapere. Ce-a fost asta? intrebase, de indata ce inchise usa in urma noastra.
-Nimic, nu ma baga in seama... mormaisem plecandu-mi capul cand ma gandisem cat de stupid trebuia sa arat in acel moment, desi adevarul pur era ca simtisem ca imi fierbea sangele in vene in momentul in care Christine il atinse.
-Ce vorbesti, Tyler? Pe ce sa fii gelos? Nici nu am bagat-o in seama pe femeia aia.
-Iti face avansuri...Si ai vazut ce unghii are? Parca e vrajitoare!
Kyan ranjise amuzat la auzul tentativei mele de discreditare la adresa ei, apoi isi plimbase degetele in parul meu, sprijinindu-si antebratul de peretele din spatele meu, practic blocandu-mi drumul, si stiusem ca voia sa imi spuna ceva, insa el se oprise cand auzise pasi ce se indreptau spre noi.
-Esti adorabil, micutul meu, dar vom vorbi despre asta acasa. Bine?
-Nu, nu mai vreau sa vorbesc despre asta...
-Vorbim acasa, decise el, incheind conversatia cu un sarut scurt care imi readuse culoarea rozalie in obraji.
Imediat, ajunse langa noi un barbat de maxim douazeci si cinci de ani, imbracat intr-un costum alb, insa fara cravata, avand sub sacou o camasa albastra.
-Salut Kyan. Ma bucur sa te revad, amice, spuse barbatul, dand noroc cu actorul.
-La fel, replicase blondul, zambindu-i prietenos. Si Sally? Parca ea era cea nerabdatoare sa il vada pe Tyler cu proprii ochi.
-Oh, abia asteapta, dar acum o machiaza Linda. O vei vedea pe platou. Am venit sa va spun personal ca intram in direct in zece minute.
-In direct...?
Vocea mea atrase atentia acelui barbat care isi coborase privirea spre mine si imi zambise discret inainte de a se prezenta.
-Alex Morgan. Imi pare bine. Tu trebuie sa fii Tyler. Ai noroc, azi toata tara va fii cu ochii pe tine, replicase glumet cand eu nu reusisem sa ii gust umorul, ba mai mult, ma panicasem.
Totusi ma bucurasem ca niciuna din persoanele intalnite nu aveau o reactie negativa vazandu-ne, ci se purtau de parca era obisnuit ca un actor precum Kyan sa se prezinte cu un baiat drept partener.
-Mirific... oftasem ironic, simtind cum ramaneam incet fara aer, pieptul strangandu-ma puternic din cauza emotiilor care ma invaluira mult prea repede.
Barbatul imi zambise, apoi anuntase din nou intrarea in direct in mai putin de zece minute, incheind spunand ca actorul avea sa intre primul pe platou, pentru un scurt interviu numai cu el, apoi aveam sa apar eu impreuna cu sora mea.
Cu acele ultime cuvinte, domnul Morgan se indepartase de noi, lasandu-ne din nou singuri. Insa nefiind sigur pe ce anume as fi putut sa ii mai spun, ma indreptasem spre usa in spatele careia se afla sora mea, pe care o anuntasem de cele cateva minute ramase.
Kyan insa, ma trase din nou afara din incapere, cerandu-mi a-l urma pentru ca mai ramasese foarte putin timp pana ce el trebuia sa intre pe platou.
-Ne vedem acolo, bine? spuse, aratandu-mi spre zona luminata puternic, inconjurata de camere de filmat si persoane ce fugeau dintr-o parte intr-alta.
-Bine, dar... daca fac ceva gresit? Nu sunt obisnuit sa stau in fata camerelor, Kyan!
Fara sa realizez imi frecam mainile intre ele, mult prea agitat, apoi imi coborasem privirea, oftand adanc din cauza ingrijorarii.
-Nu trebuie sa iti faci griji de absolut nimic, rostise el, prinzandu-mi mainile in ale sale, aplecandu-se spre mine cu un zambet bland pe buze si atingandu-mi obrazul cald. Totul va fi bine, iti promit, continuase apoi, ridicandu-si mana dreapta spre chipul meu, indemnandu-ma a-i privi ochii aceia frumosi care nu reusira decat sa imi faca pieptul sa trepideze cu o si mai mare putere.
-Dar nu stiu cand ar trebui sa apar si eu in peisaj, ma plansesem, la fel de ingrijorat.
-Samatha va stii si veti intra impreuna. Vreau sa te linistesti, bine?...
-Un minut! se auzise ca un ecou o alta voce de barbat.
-Dar, Kyan...
-Te iubesc, micutule. Te iubesc, imi spuse, depunandu-mi un sarut scurt si apasat pe buze, dupa care se indepartase, indreptandu-se spre locul inconjurat de camere de filmat.
-Si eu te iubesc... oftasem in urma sa, desi stiam ca nu ma auzise.
Vazand-o pe sora mea venind spre mine, ma apropiasem si eu de ea, ramanand tacut, cand ea isi petrecuse bratul pe dupa umerii mei.
Emisiunea incepuse mai intai cu prezentarile de rigoare, apoi intrebari la adresa actorului. Plecara de la accidentul suferit de Kyan, iar cuvant peste cuvant, ajunsera inevitabil la pozele acelea, pe care in scurt timp le si prezentara pe ecranul mare din spatele celor doi prezentatori, Alex si acea Sally, pe care Kyan o mentionase.
-Ooh, cat de dragut aratati amandoi! spuse o voce subtire de femeie. De cat timp sunteti de fapt impreuna?
Kyan rase scurt la auzul intrebarii.
-Adevarul e ca nu se poate stabili o data exacta. Niciunul din noi nu a spus "Hai sa fim impreuna!", iar primul nostru sarut, nu a marcat inceputul relatiei... nici macar al doilea sarut... iar faptul ca sunt actor, nu m-a ajutat deloc in situatia aia, cum s-ar intampla de obicei, rostise pe un ton amuzat. Dar nu pot sa spun ca as fi preferat ca aceasta cariera a mea sa ma ajute in a-l cuceri. De fapt, el nu voia sa ma accepte tocmai din cauza carierei mele.
-Sa inteleg ca tu ai fost cel care a insistat pana ce aceasta relatie sa fie posibila.
-Asa este.
-Deci, putem sa facem si noi cunostinta cu persoana asupra careia a trebuit sa insisti? Pun pariu ca nu sunt singura care vrea sa vada cine a avut o asemenea putere sa iti reziste.
-Asta e un fel de compliment, nu? intrebase amuzat, razand scurt pe urma. Da, este aici si, dupa cum stiti, sau poate nu... este fratele Samathei Kannes. Tyler.
Imi simtisem inima batand puternic si inspirasem adanc atunci cand parca ramasesem fara aer, apoi Sam imi prinse mana intr-a sa, indemnandu-ma a o urma.
-Haide, ingerasul meu. E timpul sa ne facem intrarea.
Mersesem in dreptul ei, incercand sa nu imi tin capul prea plecat atunci cand auzisem ropotele de aplauze exact ca cele cand intrara in direct. Deja eram intimidat de acele sunete.
Sam isi asezase mana pe umarul meu cand ajunseseram in fata canapelei mari de piele si ma asezasem aproape de Kyan, iar sora mea langa mine. Abia atunci imi ridicasem ochii si observasem intreg decorul.
Erau foarte multi oameni care faceau parte din publicul ce ocupa aproape intreaga sala, iar in stanga canapelei pe care sedeam, se afla un birou inalt, alb si dupa el, barbatul pe care il intalnisem inainte si o domisoara ce parea foarte vesele fata de colegul ei care era destul de serios, insa nu rigid.
Ma simteam intepenit si parca nici nu mai auzeam vocile celor din jurul meu. Stiam ca asa avea sa se intample, insa trebuia sa imi revin cumva. Nu era sfarsitul lumii daca greseam ceva... Kyan era acolo pentru mine.
Tresarisem usor cand simtisem degetele blondului inconjurandu-mi bland incheietura mainii, si imi zambise cand imi intorsesem chipul ingrijorat spre el. Isi apropie apoi microfonul de buze pentru a raspunde la intrebarea pe care eu nu o auzisem.
Incepusera cu ceea ce interesa pe toata lumea, si anume: "De ce fratele femeii cu care se afisa impreuna, ca fiind intr-o relatie?"
Nu ii trebuise timp de gandire, deoarece scosese la iveala cat de "bine" se inteleg de fapt, apoi Sam il completase, spunand ca fusese o atractie de moment, sau din cauza bauturii, apoi desigur, nu ezitase in a-l jigni pe actor, intr-un mod specific ei.
Asta rezolvase o parte din problema, avand in vedere ca ar fi fost mult prea ciudat daca sora mea si Kyan ar fi avut o relatie, asa ca putin se limpezira apele... foarte putin. Asteptam doar momentul in care imi va fi adresata o intrebare, iar eu sa ma blochez pe loc.
---MY YAOI BLOG-- *click*
[Imagine: _Gay_Rights__by_Minty_Hippo.png][Imagine: Not_a_choice___stamp_by_ethereal_cr.gif]
Why is it that, as a culture we are more comfortable with seeing two men holding guns than holding hands? [Ernest Gaines]


Buna am vazut ca ai postat un capitol nou si sper ca nu te superi daca las si eu un com. Doamne Tyler e asa de timid iar Kyan si Samanta sunt asa de amuzanti doamne la partea in care Kyan intreaba daca poate machia o vanataie am ras de era sa cad de pe scaun si a mai fost o parte amuzanta dar nu mi-o mai amintesc si mi-e lene sa o caut. Greseli nu am vazut deloc si asta e bine ptr ca sunt sigura ca nu sunt. Pai nu prea mai stiu ce sa zic asa ca iti urez spor la scris si astept nex-ul (adevarul e ca sunt curioasa sa vad daca Tyler lesina in direct).
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

nicio problema scumpo, noi te iertam, pentru ca de fiecare data vi cu niste capitole lungi si minunate <3
am la fel de multe emotii ca si Tyler, mi-e groaza de ce s-ar putea intampla in urmatorul capitol. sper sa decurga totul lin si nu sa se panicheze la vreo intrebare 108
scena cu gelozia a fost intr-adevar adorabila, sunt curioasa care va fi discutia de acasa :3 stiu ca e cam repede, dar sper la o repetare a scenei de dragoste?! 65 siiii, inca astept photoshooting-ul <3 cu sufletul la gura chiar! tot timpul cand citesc noile capitole, imi imaginez cum ar putea decurge sedinta aia 21 oricum, stiu ca va fi geniala, you won't disappoint me!
pana nu uit, Kyan mi s-a parut asa dragut in interviul sau, mi-a placut mai ales ideea ca Tyler a fost "hard to get" :3

well, iti urez spor la scris in continuare, love you hon <3

Imi pare rau ca data trecuta nu am cometnat, pretioasa mea108. Am ajuns si sper sa ma ierti 2!
Imi place la nebunie si acest capitol, ca si cel de data trecuta. Beinteineles, te-ai obisnuit cu aceste cuvinte de lauda. Dar, cand unui om nu ai ce-i reprosa, e si normal sa-l lauzi.
Personal, mi se pare ca devii din ce in ce mai buna pe zi ce trece! Mi se pare geniala relatia lor la ora actuala, plus modul cum evolueaza lucrurile.
Ca sa fiu sincera, mi se pare curios ce se itnampla. Ma gandesc, desigur, ca va iesi ceva granidios. Doar e scris de tine!
Abia astept, deci ,savad ce idei mai ai65
Multumim pentur next si te rog sa ma ierti ca nu am comentat data trecuta108 !
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Mhh da, eu zbor pe aici de placere gustand din inocenta lui Tyler, iar tu uite ce imi faci. :chuu: Nu pot sa cred cat de fericita sunt, abea astept sa-l intrebe ceva, cred ca sunt si eu emotionata nu numai Tyler. Ohh, cat as vrea sa fiu in locul lui acum si sa explodez de tot ce am inauntru. Iubita, ai venit cu un capitol memorabil, incredibil, emotionant si nu stiu ce sa-ti spun inafara ce esti incredibila, superba si orice com pliment iti vine tie in minte. Multumim pentru un capitol extra si il asteptam cu rasuflarea taiata pe urmatorul, am impresia cu va fi din ce in ce mai bine petru moi. *evil*
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)