Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Saw

#1
Ok. Nu stiu sigur daca multi dintre voi ati vazut filmul ( sau macar daca ati auzit de el). Este un film de groaza care cuprinde 7 parti, s-ar putea sa mai apara una dar nu este sigur. Este pentru cei care nu sunt slabi de inger. Eu una tocmai m-am intors de la Saw 7 si sincer, a fost cel ma brutal, dar a meritat pentru sfarsit. Nu este numai un film de groaza, dar actiunile au logica intre ele, iar daca nu vezi toate cele 7 parti, nu vei intelege. Astept pareri de la cei care au vazut ( sau care au auzit) de acest film. Cum vi se pare si ce ati modifica la el^^.
[Imagine: 5fcff5ef.gif]

#2
Mda, primele trei filme din seria Saw au fost bune, chiar mi-au placut si nu m-au speriat 22 dar nu pot sa spun ca am aceeasi parere despre restul. Filmul 4 a mai mers, dar 5 si 6 au fost oribile, scarboase si au stricat tot farmecul, dupa parerea mea >.<
[Imagine: mboi6o.png]

#3
Ce de pareri pe aici 21 Eu am vazut putin din inceputul lui Saw 6 si am vazut cum domnul papusa rupea bratele si capetele oamenilor si era mult suc de rosii pe acolo. XD Nu`mi plac filmele horror.Cu mici exceptii. 10 Prefer mai mult o comedie sau ceva interesant care sa ma binedispuna plus ca filmele de groaza au efecte uneori intarziate asupra creierului uman mai ales daca persoana respectiva e la o varsta mai mica.Eu l`am vazut anul trecut dar nu conteaza.Am si putin hemofobie deci mi se facuse rau.4
[Imagine: Urahara_Sig_by_KaitoWatanabe.png]

#4
să vedem....nume:Saw(puzzle mortal)........genul:thriller/crima/groaza......7 părți......regizor:James Wan.....scenariști:James Wan & Leigh Whannell.....nota acordata de critici:7.5/10......buget: 1.200.000 $.......încasări weekend: 18.276.468 $......uite cum poți face cu un buget acceptabil și totuși sa fie frumos.......deși este un film de groaza î-mi pare rău nu m-am prea speriat deci nu mia trecut testul.....dar totuși este superb....dacă se mai face unul sper sa reușească sa ma sperie cât de cât......și succes celor slabi de înger care vor să se uite la el...33333

#5
Saw? Nu m-am gandit ca o sa urmaresc vreodata un film din seria asta insa m-a innebunit cumnatul meu si asa am reusit performanta asta. Am vazut primul Saw si trailer la celelalte dar...nu mai vreau sa aud de astea. Nu stiu de ce, dar aveam impresia ca daca imi pun picioarele pe podea, imi vor fi taiate de un fierastrau sau o drujba, desi nu era vorba de asa ceva in film.
Anywho, chiar si asa, e diferit fata de toate celelalte filme de groaza sau horror. Dar nu mai am de gand sa mai urmaresc nici o parte.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#6
Spre deosebire de celelalte filme de groaza, asta chiar mi-a placut. Am auzit de el de la var.miu care ma tot batea la cap sa-l vad ca sa nu mai dorm noaptea. M-am uitat doar la primele 3, dar vreau sa le vad si pe celelalte...Imi place ca a avut logica si faza cu ala care avea cancer si incerca sa-i faca pe ceilalti sa profite de viata...genial...4
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)