Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Sasori vs Itachi
Sasori
12.50%
1 12.50%
Itachi
87.50%
7 87.50%
Total 8 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

Sasori vs Itachi

#1
Sasori vs Itachi

Am vazut ca aceste personaje sunt foarte cunsocute. Sasori a fost primul membru din Akatsuki care a murit, omor la care a participat Sakura Haruno. El este cel mai frumos din acea organizatie, deoarece corpul lui era o marioneta. Itachi este dur si calm. A murit omorat de persoana pe care o iubea cel mai mult, fratele lui, Sasuke. Este un personaj important, el a fost motivul pentru care a plecat Sasuke.

Aleg : Sasori

#2
Sasori: nu prea l-am cercetat in detaliu. Recunosc ca arata bine, atunci cand s-a luptat cu Sakura l-am putut vedea bine insa in rest nu prea stiu multe despre el. E unul din personajele secundare care apare din an in paste si nu se pune mare accent pe ele. Puternic omu, nu am ce zice, aproape a ucis-o pe Sakura insa la final tot el a murit si de marioanetele cu chipul parintilor sai. Un sfasit destul de tragic si traumatizant. Ca si cum acele marionete cu chipul parintilor roscatului l-ar fi pedepsit, l-ar fi luat cu el astfel incat raul din el sa nu mai afecteze pe nimeni.

Itachi: La inceput nu l-am suportat. Cand am aflat ca si-a ucis propria familie, prieteni, tot clanul, doar pentru a-si testa puterea mi s-a pus pata pe el. Insa mi-am schimbat-o cand am aflat adevaratul motiv si el a fost doar o victima a batrani satului. I-a fost greu sa renunte la tot, dar a facut-o cu exceptia lui Sasuke. Stia prea bine potentialul juniorului, stia bine ca nu se va opri pana nu il va cauta si il va ucide si totusi l-a lasat in viata. Sigur cu un scop si tin sa cred ca el sa razbune clanul pentru cele intamplate, sa spele numele Uchiha.
Itachi a ajutat foarte mult la conturarea lui Sasuke si totusi este un personaj secundar, cu toate ca marea actiune e provocata si de crima realizata de el. Itachi si-a aparat mereu fratele, din umbra. Atunci cand s-au revazut dupa atatea ani avea sansa sa-l ucida, dar nu a facut-o. Prin toate actiunele pe care Itachi le facea il determina pe Sasuke sa devina si mai puternic.
A intrat in Akatsuki pentru ca asa putea sa-l urmareasca pe fratele sau mai bine. L-a salvat si de Orochimaru insa nu a reusit sa-l salveze si de Madara >.<
Itachi, cu toate ca joaca rolul unui personaj negativ, el este unul pozitiv, dupa multe argumente aduse mai sus.

Deci, il aleg pe Itachi Uchiha.

Off: va rog sa va argumentati alegerile in minim 3 randuri si sa nu faceti off topicuri => spam. Sper ca nu vor exista astfel de incidente.

O seara placuta.
Bye.
[Imagine: h8v.gif]
 



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  itachi vs orochimaru Ryuu 3 3.054 26-10-2008, 09:49 PM
Ultimul răspuns: Amy8D


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)