Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sarutul vampirului

#21
Heya ^^
Merci ca m-ai anuntat. Ai avut ceva repetitii. Nu prea dau bine la ochi.
In rest nu prea am vazut greseli. Poate ceva-ceva descriere mai mergea. In rest stai bine.
Ce bine ca si-au marturisit dragostea. Ti-am zis de la inceput ca ala e cuplul meu preferat.
Ce aiurea faza, eu m-as fi simtit penibil in locu' lu Alexa. Si Nate e un drgut cum am mai zis :P
Originalitatea nu-ti lipseste. Stai bine la capitolul asta.
Pai cam atat am avut de zis. Frumos capitolul si astept altele si mai si...Sa ma anunti.
Cya ^^
[Imagine: 61516723.png]
LSHTCCOMNAIWEDA
Which translates to: Laughing so hard that coke came out my nose and I wasn't even drinking any.



Thanks Mimi x3 !


#22
Salutlyy=D

Thanks ca m.ai anuntat!=)
Descrierea e buna, dialog...n.am prea vazut deci e ok.
OMFG!!! O sora de care Nate sa afle doar acum.Auch ce urat din partea lu' taica.su.Bine ca e Alexa acolo sa.l consoleze:x.Aww ce frumoss!
Frumos capitol.Continua tot asa;;)
Sa ma anuuuuunti=D
Art is a dirty job, but somebodys got to do it!

#23
Primul meu comentariu din ultimele luni , esti norocoasa :D . Ti ' am citit ficul de la inceput iar titlul m ' a atras cel mai mult , mie placandu ' mi foarte mult ficurile cu vampiri . La ficul tau nu prea este mult de comentat , imi place foarte mult ideea . Personajele mi se par de asemenea interesante iar vocabularul bogat . Ce m ' a deranjat la inceput este ca nu ai descris infatisarea baiatilor , in rest este O . K .Descriere si naratiune ai iar dialogul este cat trebuie . Succes in continuare si sper sa postezi cat mai des capitolele .


[Imagine: bloody62.jpg]

#24
Hey Hey.Am aterizat si eu la ficul tau.Imi place mult.Ai tot ce-i trebuie.Si personajele sunt super.Mai ales Alexa si Nate.Deci,cand am citit faza ca Mariana e sora lui Nate am ramas masca.Si app n-o pot suferi pe cateaua aia de Natasha.Anyway vreau nextul.Si cand il pui sa ma anunti si pe mine plzzzzzzz.:zuppy02: Hugs!
[Imagine: 989369nkhwxrd6yq.gif]

#25
Dupa cum am si spus, am trecut si eu pe aici :D. Acum ca mi-am lasat amprenta, sa detaliez putin postul.

Tin sa mentionez ca nu am fost prea atrasa de titlu, avand in vedere ca nu sunt o adepta a fic-urilor cu vampiri (prima conceptie---> fara a citi continutul). Initial am avut de gand sa sar pasaje carora le-am gasit cu greu rostul, insa am hotarat sa le iau in considerare si pe celelalte.

Descrierea, tinde spre bine dar nu e reusita. Ai unele momente in care aceasta este mult prea complexa si plictiseste , avand amanunte incerte (ar trebui sa te limitezi la cateva detalii). Detine informatii ce nu necesita o deosebita urgenta, capitolele reusind sa se mentina la acelasi nivel si fara ele (sau poate ar deveni mai palpitante pentru ca ai include mai multa actiune.

Ortografia; nu am ce comenta despre asezare in pagina pentru ca nu credeam ca aici se puncteaza si asa ceva (exclud acest lucru). In schimb am observat greseli de exprimare, pe alocuri cateva repetitii si cuvinte scrise gresit (asta probabil din motiv ca te grabeai). Nu pot vorbi prea mult in legatura cu aceasta categorie pentru ca nu tine de domeniul meu. In principiu ti-am spus tot ce am observat si ce mi-a atras atentie.

Aceste "greseli" se pot evita cu recitirea capitolului (nu am spus ca nu ai facut-o!) si studierea lui(nu neaparat intensa deoarece sunt usor de observat).

Ideea mi se pare imbinata cu o usoara tenta de mister, titlutile capitolelor fiind unele captivante. Cu toate ca (trebuie sa fiu sincera. nu pot tine cont de prietenie acum) ma asteptam la ceva banal in momentul in care am vazut cuvantul "vampir", aceasta conceptie mi s-a schimbat radical.
Decursul lucrurilor nu este grabit, acest lucru ridicand nivelul de capacitatea al userului de a intelege ceea ce se intampla.

Personajele am observat ca au fost conturate cu ajutorul relatarii trasaturii fizice, lucru ce apreciez. (majoritatea apeleaza la imaini si uita acest detaliu ce afecteaza capitolul respectiv). Imi place cum le-ai atribuit caracterele, aspectul (avand impresia) ca se combina cu personalitatea lor.

Deci. Per ansamblu fic-ul , pana in acest moment, este unul dragut (mentionez; nu reusit, dragut. este o diferenta). Oricum, nu mi s-a parut banal si nici cu o actiune monotona.Mi-a placut :] !

Astept urmatorul capitol pentru a vedea o noua evolutie!
[Imagine: large.gif]

#26
Decii ... capitolele sunt foarte uimitoare, ma refer la naratiune si descriere.
Uff ... sper ca aceasta pauza sa aiba un motiv foarte bun ; de exemplu: ti-e somn, un hamster a mancat cablurile de la internet, ai fugit din tara de mafioti :) .
Eu astept capitolul urmator de cand m-am nascut si inca o zi :nh: .Te rog(-ugam) sa postezi noul capitolul.
Acum despre "poveste" in sine:
1.O ador.
2.Ce se va intampla cu cei doi?
3.Alexa ii place pe amandoi baietii?
4.Se vor certa din cauza Alexei? :O
5.Te rooooog, scrie continuarea ... nu mai suport suspansul.:stress:

P.S. Ma poti anunta cand postezi next-ul? :pls:
"I'm crying inside and nobody know it but me."

„Comparisons are easily done
Once you've had a taste of perfection
Like an apple hanging from a tree
I picked the ripest one, I still got the seed…“


"
"Another head hangs lowly,
Child is slowly taken.
And the violence caused such silence,
Who are we mistaken?

But you see, it's not me, it's not my family.
In your head, in your head they are fighting,
With their tanks and their bombs,
And their bombs and their guns.
In your head, in your head, they are crying... "



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Sarutul ispitei Riynka 4 4.393 10-11-2012, 02:45 PM
Ultimul răspuns: Riynka
  Sarutul trandafirului [ YAOI ] Hasamy lost vampire 118 47.679 05-08-2011, 12:06 PM
Ultimul răspuns: LoLix
  Sarutul mortii.... Dufresne 40 18.673 08-01-2011, 01:12 PM
Ultimul răspuns: Kayla.


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)