Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sange Satanic

#1
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#2
Ma simt un pic socat ca n-a mai citit nimeni cartea. Nush daca sa fiu complet uimit sau mandru de voi.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#3
Este genul de carte pe care o citesti cand esti la toaleta, iar dupa fiecare pagina terminata, o rupi si o folosesti pe post de hartie igienica. Nu stiu daca a existat vreodata un nivel de frustrare mai aprig decat al acestei scriitoare. Probabil ca doamna Cristina Nemerovschi sufera de o reconciliere sociala si doreste sa afirme clar si raspicat ca la ea nu a fost doar o faza, asta este ea; sau pur si simplu a ramas la nivelul unei copile ajunse la pubertate. Are totusi puncte in plus pentru faptul ca m-a facut sa-i urasc cartea (trebuie sa fii un scritor foarte bun pentru a face oamenii sa dobandeasca sentimente fata de cartea ta; indiferenta doare mai tare!)
Dar da, aceasta carte se adreseaza unui anume tip de cititori.

>Cititori extrem de profunzi, mai mult decat filozofi in intregimea celor 15 ani ai lor, adevarate minti stralucite, viitori Nietzsche sau Carl Jung, care pot vedea toate cele nspe mii de straturi ascunse din spatele unui text, astfel de cititori:

[Imagine: nvy7vn.png]
>Cititori ce au tangente zilnice cu sistemul educational si care citesc din constitutie inainte de a adormi:

[Imagine: 104eqgi.png]

>Cititori care, in urma celor doua doctorate in literatura, filozofie si critica, au dreptul de a recomanda o capodopera a literaturii romane:

[Imagine: 27yu2s9.png]

Astfel spus, aceasta carte este nu numai comerciala, dar de departe se adreseaza unui anumit tip de oameni, oameni profunzi si cu gandiri mult prea complexe. Intelegi, @CyBeR ?
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#4
Bre...citisi recenzia si ai vazut "recenziile" de pe goodreads. Asadar, de ce te-a mancat? Eu eram tentant initial sa citesc si restul "seriei", doar ca sa am o tinta in care sa arunc cu multe cuvinte pe GR...da mi-a trecut repejor de asa idei crete.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#5
Imi cer scuze ca n-am citit cartea si comentez - m-am rezumat doar sa citesc fragmentul postat de tine, ,,De ce nu iubim femeile" si e indeajuns incat sa-mi formez o parere. Acum chiar n-am timp sa citesc, sunt in sesiune, si chiar de as avea, prefer sa mi-l petrec cu treburi (carti) mai inteligente. Pentru ca singurele chestii carora le permit sa-mi ucida din sinapse sunt alcoolul si tigarile. Imi iertati aceasta ignoranta?

Ce am citit: http://www.kmkz.ro/recomandari-2/filme-r...m-femeile/

In primul rand, de cand blogurile ajung carti? Din ce am citit, nu se poate spune ca pare o carte, e doar un blog scos la imprimanta. Daca asta e trendul, ma duc deindata la o editura, pentru ca vreau si eu sa fac bani.

In al doilea rand, daca autoarea crede ce spune, isi merita fanii punctati de Stormrage. Isi merita chiar propria emisiune, deoarece lucrurile prostesti prind la prostime, iar prostimea e preponderenta.

Daca nu crede ce spune, inseamna ori ca a tras ceva inainte, ori ca este doar un troll ce castiga bani din asta. Face ce face mass-media de astazi, socheaza si intriga lumea intr-atat incat sa puna botul si chiar sa ia in serios ce spune. Era cat pe ce s-o cred interesanta, pana la ,,femeile urasc berea''. Deja textul a devenit neinteligibil din acel punct. Nici macar la misto nu se spun asemenea lucruri. I have feelings.
Ce ma amuza e ca oamenii chiar poarta dezbateri pe marginea textului, (raportandu-ma doar la ce am citit) unii chiar se simt ofensati, in genul cum s-a suparat un coleg la gradinita pe mine ca i-am spus ca are 6 ochi, altii chiar se simt impresionati, in genul cum a ramas impresionata profesoara mea de desen cand i-am dus un rahat de pictura, facuta din doua culori, un cacatel maro in mijloc, si niste urme de laba de la cainele meu care a alergat pe pictura. Simtiti rezonanta afectiva pe care mi-au transmis-o majoritatea comentatorilor?

Singurul comentariu inteligent de pe site-ul ala mi s-a parut asta:
Citat:Misoginilor/Ofensatelor, e textul unui personaj, nu articol, nu pareri personale, nu filozofie de viata. E irelevant daca e adevarat sau nu. Conteaza cum e scris. E scris prost.

Oricum, ce am inteles eu din text este (18+, please):

I'm gonna write an essay/a whole book about how women suck because they're ashamed to fart during cunnilingus. I know it's shit, but people 'gonna burn and they'll start internet wars. Can I get my money now?

Daca asa e si restul cartii, ma felicit pentru puterea de deductie. Daca nu, sunt o ignoranta si voi fi obligata sa citesc si eu cartea. 2
[Imagine: ls.jpg]

#6
Curioasa din fire, nene; n-am ce sa-i fac.

@Fata cu par de foc ti se iarta, ba chiar ti se recomanda sa te abtii de la a citi asta
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)