Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Holla!

#1
[/color] Buna!!! Ma bucur ca in sfarsit am reusit sa ma inregistrez pe forum: au existat cateva micute probleme dar s-au rezolvat datorita lui Rose, colega si buna mea prietena. Ma numesc Oana , am 17 ani, sunt in zodia Capricornului, si imi place sa traiesc viata din plin.Ma consider o persoana sociabila , deschisa, atat cu calitati cat si defecte( unul dintre defecte ar fi faptul ca ma enervez destul de repede si nu reactionez prea ok 21 ). Imi place sa fiu inconjurata de prieteni , sa ma plimb, sa glumesc, si deobicei fac doar ceea ce imi place, nu prea imi pasa de parerea celor din jur.
Timpul liber mi-l mai ocup citind.Ma pasioneaza tot ce e legat de vampiri.Sunt captivata de seria Jurnalele Vampirilor scrisa de L.J. Smith. Pana sa ma apuc de citit jurnalele, detestam sa citesc, nu-mi placea, acum nu ma mai pot opri.Se anunta seria Vanatoarea care deja a aparut in strainatate.Tuturor celora care prefera vampirii si supranaturalul va recomand L.J. Smith.
Imi place sa scriu poezii si proza in momentele de inspiratie, si imi doresc sa impart cu voi ceea ce scriu, sa va aflu parerile si sa stiu ce ar trebui corectat. Promit ca , cat de curand o sa postez o poezioara sau vreo poveste interesanta.
So...let's Fun. Va pwp
[Imagine: vf1ih.jpg]

I do not want to be afraid
I do not want to die inside just to breathe in
I'm tired of feeling so numb
Relief exists I find it when
I am cut

I feel alone here and cold here
Though I don't want to die
But the only anesthetic that makes me feel anything kills inside


#2
Bine ai venit pe Animezup, ღ ღDiaßLaஐஐ!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună şi din partea mea. Îţi urez un mare şi călduros bun venit! Sper să te distrezi alături de noi şi să fii cât mai activă, să îţi faci prieteni.
Mă bucur să te ştiu aici şi sinceră să fiu abia aştept să îţi citesc operele, bănuiesc că vor fi foarte interesante şi pline de acţiune. În afară de a vedea cum stai la scris aş vrea să văd şi căteva din desenele tale şi sper că vei pune. Pe vremea când făceam desenul, am observat că te descurci şi ai talent.
Multe nu am ce să îţi zic, pentru că te ştiu - după cum ai precizat şi tu: prietenă şi colegă.
Welcome! *hug* *kiss*
[Imagine: h8v.gif]
 

#4
Buna,sup??Sa stai cat mai mult pe aici
"deobicei fac doar ceea ce imi place, nu prea imi pasa de parerea celor din jur." Ma bucur sa aud asta 3
Intrebari,intrebari
Culoarea preferata??
Doar carti cu vampiri??Animeuri nu??
Fructul favorit??
Eu ma-m dus,cya
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Hei, bun venit pe zup, sper sa-ti faci multi prieteni si toate cele! xD Intrebari n-am cine stie ce, n-am 'inspiratie' pe miment dar, cateva tot sunt..
1. Genurile de muzica pe care le preferi?
2. In ce sectiune a forumului ai de gand sa fi cea mai activa, sa zic asa?
3. Care este idolul tau, cel pe care-l 'divinizezi'? xD
Cam atat momentan dar, cu sigurant voi reveni!

#6
Buna din nou! Am revenit sa va raspund la curiozitati. Culoarea preferata: pink & black. Anime-urile le vizionez in timpul liber, atat cat imi permite putinul meu timp liber ( atat de putin datorita programului incarcat de la scoala, si alte activitati). Cand timpul imi permite mai urmaresc Death Note. Fructul favorit e mango, fruct pe care il ador si as fi in stare sa il consum non-stop. 21 Cat despre muzica pot spune ca ascult aproape orice, cu exceptia manelelor si a muzicii populare, dar in general prefer muzica latino pentru ca ma regasesc in multe dintre piese. Sectiunile la care cred ca voi fi cea mai activa sunt : fan fiction si fan art. Am sa incerc sa ma apuc din nou de desenat, desi nu am mai exersat de mult. M-as implica si in sectiunea cu fotografii dar nu dispun de un aparat foto care sa imi permita realizarea unor fotografii calitative. Cat despre idol nu pot spune ca am unul ...nu este cineva care sa imi placa atat de mult. Pentru mine e de ajuns ca un artist sa-mi placa pentru a fi bun si pentru a-l aprecia si pentru a-l urmari. Cred ca acum dupa ce v-am raspuns la intrebari ma cunoasteti mai bine ^_^. Daca mai aveti si alte intrebari sunt pregatita sa va raspund. V-am pupat...ne vedem la sectiunea de poezii. Am postat prima mea poezie intitulata "Dor..." iar in cursul zilei de astazi am sa postez a 2-a poezie intitulata "Razboi" care am scris-o chiar astazi pentru "Exercitiu de imaginatie" . pupic
[Imagine: vf1ih.jpg]

I do not want to be afraid
I do not want to die inside just to breathe in
I'm tired of feeling so numb
Relief exists I find it when
I am cut

I feel alone here and cold here
Though I don't want to die
But the only anesthetic that makes me feel anything kills inside


#7
Wow, mi-a placut ceva schimbat la tine de ieri pana azi, chiar ai urmat sfatul pe care ti l-am dat referitor la punctuatie.

Din pacate poezia pentru Exercitiul de Imaginatie trebuie sa mi-o trimiti pe mie prin PM si eu voi posta toate creatiile primite, cu numele autorilor desigur, cand se termina perioada de desfasurare pentru tema asta.

Plus tema razboi este cea veche, tema noua este Carnaval.

Bine ai venit si distractie in continuare, dar nu uita sa citesti regulile si sa fi putin mai atenta ^^
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Holla!` Rallu`! 10 4.949 27-01-2011, 06:57 PM
Ultimul răspuns: Rallu`!
  Holla Kayla. 9 4.380 22-02-2010, 09:00 AM
Ultimul răspuns: Kayla.
  holla dark_angel 2 2.094 07-10-2009, 11:40 AM
Ultimul răspuns: dark_angel


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)