Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sal'tare

#1
Sal'tare (scuzaţi repetarea), sunt Tylwyth (aşa cum puteţi vedea din nume) şi sunt nou venită. Sper s-o duc bine pe-aci, să ne înţelegem bine şi toate să fie bune (...cu puţin noroc)
Ca un fel de descriere, eu sunt, sau îmi place sau chestii despre moi:
-sunt o adeptă a cărţilor de groază (ador cărţile lui John Saul)
-iubesc marea cu răsăturile şi apusurile ei stacojii (am un tablou în cameră superb, unu dintrăla gen sec.18, vremea piraţilor...e vechi tare)
-am o mică obsesie legată de Egipt (şi mumii) (ador filmul Mumia)
-sunt claustofobă
-am văzut prea multe anime-uri, drame (asiatice, desigur) şi citit prea multe manga-uri
-ascult muzică rock, jazz, clasică, bluess şi încă altele (cânt la vioară de 7 ani şi mai ştiu şi ceva note la pian...moştenire)
-mănânc în fiecare zi câte o acadică (de la 10 ani), în fiecare zi câte altă aromă şi păstrez ambalajele, aruncând însă beţele (cel mai ciudat hobby al meu)
-şi cred că m-am lungit prea mult
Citesc şi câteva cărţi fantasy, romance şi altele.
Încâtată de cunoştiinţă.
http://moonlightshines.files.wordpress.c...final1.jpg
Doumyouji Tsukasa: [after peeing against the wall in an elevator shaft, trying to grab Makino's hand as she dangles by one hand] Makino!
Tsukushi Makino: What are you doing?
Doumyouji Tsukasa: I'm trying to save you!
Tsukushi Makino: You didn't wash your hands!
Doumyouji Tsukasa: So what? Come on!
Tsukushi Makino: I'm scared! You're gross! And I don't want to die!

#2
Bine ai venit pe Animezup, Tylwyth!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Hey Tylwyth .
Te-as ruga data viitoare sa nu mai scrii cu alta culoare inafara de negru ^^
Stiu ca asta nu e treaba mea , asa ca scuzati-ma . ^^

Trecand peste , the questions :

1 . De unde esti?
2 . Cati ani ai?
3 . Ce zodie esti?
4 . Ce crezi despre viata?
5 . Te-ai suparat ca ti-am atras atentia in legatura cu scrisul si culorile? ^^

Well , that's all . Welcome here , happy posting without spam and have fun . hug
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#4
Salut, bine ai venit pe animezup.

Te rog să foloseşti culoarea şi fontul şi mărimea setate de forum; ar fi neplăcut ca fiecare post să fie colorat diferit, cu o mărime diferită şi font diferit. Toată lumea scrie la fel pe forum.

În orice caz, sper să te simţi bine aici şi să găseşti comunitatea un loc plăcut în care să îţi petreci timpul.

Câteva animeuri preferate? Şi ce carte citeşti momentan, dacă citeşti ceva în momentul actual?

Oh, am citit şi eu de John Saul, scrie destul de drăguţ, I guess. Am citit o carte mai slabă de-a acestuia, I have to say, însă plănuiesc să mai citesc şi altceva de acelaşi autor, pe viitor.

Oricum, şedere plăcută şi ne mai vedem pe aici.

#5
Scuze. Data viitoare nu mai scriu aşa. Am observat şi eu după ce am postat de culoarea prea stridentă...nici nu mă m-ai gânde-am să mai scriu aşa.
Zuza. 1. Sunt din TimiÅŸoara, partea veche a oraÅŸului (nu-i prea veche totuÅŸi)
2.Am 17
3.Sunt capricorn (născută pe 25 dec)
4.Viata – o plimbare spre somn. (citat de Lucian Blaga - poetul preferat)
5.Åži nu. Nu pun toate la suflet. A fost greÅŸeala mea ÅŸi caput.
Teh The world god only knows (am citit ÅŸi citesc ÅŸi manga) ÅŸi citesc actualmente "Arcul de trimf" de Erich Maria Remanrque
http://moonlightshines.files.wordpress.c...final1.jpg
Doumyouji Tsukasa: [after peeing against the wall in an elevator shaft, trying to grab Makino's hand as she dangles by one hand] Makino!
Tsukushi Makino: What are you doing?
Doumyouji Tsukasa: I'm trying to save you!
Tsukushi Makino: You didn't wash your hands!
Doumyouji Tsukasa: So what? Come on!
Tsukushi Makino: I'm scared! You're gross! And I don't want to die!

#6
Buna Tylwyth ^^

Eu sunt 3 Am [Sasha].

La inceput credeam ca esti un useur nou, ce inca nu s-a acomodat cu regulamentul de pe forum. Dar, mare mi-a fost uimirea ca esti de un an si ceva o.O. Nu ma intelege gresit, dar credeam ca ai obsevat cu ce "culoare" scriu useuri de aici. Ai voie sa scrii cu alta cu culoare cand vrei ceva sa accentuezi ceva important pentru tine si vrei sa arati si celolrlalti. Iar marimea cu care sa scrii, o poti alege pe care doresti, doar sa fie setata de pe forum.

Si revenind, Bine ai venit pe anime zup10
Citind primul post al tau, am descoperit o veche pasiune: marea. Ador sa fac scufundari cat ziua e de lunga. Practici si tu scufundarile ? Ai incercat sa transpui marea cu rasaritul si apusul pe o coala de hartie ?

Sa te simti bine pe aici.10 Ne mai citim pe aici !!

ps: Teh si Zuza : multumesc 10
[Imagine: aaaakip.jpg]

#7
Buna Tylwyth! hug Sper sa iti faci multi prieteni si sa te simti bine aici!

Zici ca pasiunea ta cu ambalajele de la acadele e ciudata?! Nu cred ca o fata care colectioneaza radiere ar trebui sa comenteze65.

Banuiesc ca esti la liceul de arte nu? Daca ma insel, la ce profil esti?
Ai spus ca asculti rock..poti enumera cateva trupe?
Ce hobby-uri mai ai, inafara de cel cu ambalajele si cu vioara/pianul?
Scrii/desenezi?

Te-am plictisit destul..21

Welcome again, have fun and happy posting!

Xoxo, Ang. :bye:
Angilicious|dA
[Imagine: pikachu___batman_by_mnrart-d58f68d.gif]
Nothing I shoot gets back up again.
Drawings.| Photos.

#8
Hello Tylwyth,scuze de intarziere2
In fine sa revenim:Bine ai venit pe AnimeZup :bv:...distreazate si fati multi prieteni!
One question:
1.Cum te cheama in realitate?
Atat..have fun!
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#9
Bine ai venit draga domnisoara !

Speram sa te integrezi cat mai bine aici.

Pc games ceva joci si tu ? asa ca sa avem ce discuta

AA da , ai si faisbuc ? am nevoie de inca 1 friend ca sa fac rotundul numar de 100 dupa care il deletez

#10
Hey ! Bun venit pe AnimeZup ! Sper sa te distrezi si sa-ti faci o multime de prieteni cu care sa te intelegi foarte bine ( printre care sper si eu sa fiu 4 ) . In fine , nu te mai retin . Bun venit si distreaza-te .



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Eu:DSall'Tare Sekos 4 2.249 13-11-2012, 08:44 PM
Ultimul răspuns: Sekos
  Sal'tare XD BLooregard 6 2.766 17-07-2010, 05:26 PM
Ultimul răspuns: Mimisor
  Sal`tare Katarina 5 2.819 26-04-2010, 08:00 PM
Ultimul răspuns: Katarina
  sal'tare Drama Queen 9 4.124 23-04-2009, 09:57 AM
Ultimul răspuns: Drama Queen
  Sal`tare o.o ! Revantain 10 5.068 05-04-2009, 10:34 PM
Ultimul răspuns: Revantain


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)