Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Gravitation, un anime doar pentru fete?

#21
eu una ador Gravitation! colegii mei de clasa (mai ales unul intre ei, care de altfel nu s-a uitat niciodata la gravitation) sustin , de fapt arata complet dezgustati... chiar ma intrebam cum ar reactiona baietii dak s-ar uita la acest anime. totusi nu mi se pare k e genul numai pt. fete, poate sa se uite oricine la el! pana la urma lumea a mai evluat putin, nu? dar, punandu-ma in locul unui baiat caruia ii place genul shoujo-ai - nu stiu de ce, dar nu mi se pare interesant... chiar dak nu m-am uitat niciodata la acest tip de anime, nu il urasc, dar imi plac multe alte chestii ca sa imi fac loc si pt. asta... deci, nu, nu e un anime doar pt. fete! desi as vrea sa vad un baiat caruia sa-i placa...46
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

#22
Depinde de fiecare persoana ce crede despre Gravitation. Adica stiu si eu un baiat care se uita la Gravitation numai pentru ca ii place sa-l vada pe Eiri cum sufera sau cum face alte personaje sa sufere (fizic sau psihic).
Nu este un anime numai pentru fete dar va asigur ca ar fi o anormalitate sa vedeti un baiat "mort" dupa Gravitation.

#23
Din plictiseala am luat toate cele 4 pagini la cititi ( recunosc ca nu am cititi tot, mai mult pe sarite..) Dar am vazut ca majoritatea au spus ca e un anime si pt fete si pt baieti. Si ca sa adaug inca un punctaj, spun ca au cu totul dreptate. Cunosc si baieti care se uita la acest anime, si chiar daca nu au spus ca toate fetele care urmaresc acest anime, adic: " il iubesc pe Yuki, Shu e super simpatic si Hiro e foarte cute" au spus ca anime-ul e interesant si poate avea o lectie de viata folosituare.
Deci asa cum au spus si celelante, Gravitation e si pentru fete si pt baieti. Smile 10
[Imagine: 97943774.png]
~Thanks Rx~!~

Fa exact lucrul de care ti-e frica!


#24
Gravitation nu e un anime doar pentru fete sau baieti. Cred ca ambele sexe pot sa il urmareasca. De obicei, baietii care se uita la asa ceva sunt luati drept gay, dar mie mi se pare o tampenie. Fiecare are dreptul la propria sa orientare sexuala si faptul ca un baiat se uita la un anime cu tente yaoi nu inseamna nimic. Oameni buni,treziti-va! Baietii gay nu sunt deloc diferiti si nici ciudati. De fapt, ciudatii sunt cei care ii marginalizeaza.

#25
RE: Gravitation-un anime doar pt fete?
Nu cred ca este un anime doar pentru fete,cunosc si baieti care s-au uitat la el si unii au continuat cu manga.
Nu conteaza ce esti fata si baiat daca te uiti la un asemenea anime21 ce fetelor le e jena sa se uite la anime-uri love girls ?15 Nu cred...Oricum anime-ul este super tare :X l-am vazut de 6 ori si as vrea mult sa apara si episoade noi.
Daca o pasarica ti-a soptit ceva, inseamna ca ai innebunit, pentru ca pasarelele nu vorbesc.

#26
Nu stiu de ce se tot pune itnrebarea asta. [ no offence].
Dupa mine yaoiul nu este adresat strict fetelor, adica nici nu are cum.. ca doar nu scrie " interzis baietilor" .. 21 ciudat. Fiecare este liber sa se uite la ce vrea. Eu cred ca motivul pentru care baietii nu prea urmaresc yaoi\shounen-ai e pentru ca ei prefera fetele.. nu baietii. Unora poate li se pare scarbos. Poate isi fac o imagine in cap. IDK. Oricum, sunt si fete care urasc yaoiul. De exemplu eu nu ma uit la yuri .. adica nu ca ma dezgusta dar nu ma atrage. Ma face sa ma gandesc daca as fi eu bleah.
Yaoiul este fantezia fetelor, asa cum scrie si pe wikipedia. Eu ma uit la yaoi tot din fantezie. In mare parte animeurile de acest gen sunt facute de femei.
Ca tot eram in off-topic. Gravitation. Pai despre acest anime nu pot sa zic ca poate parea dezgustator pentru baieti, deoarece pentru mine pare mai mult un musical sau o aventura. Adica este mai mult despre o trupa. Are ceva special, nu stiu. Eu il ador. Si mi se pare ca am mai vazut baieti care au cam colindat Gravitation pe aici. Daca as fi baiat chiar m-as uita. [asta numai la gravitation.. ca nu cred ca mi-ar place yaoiu` daca as fi baiat 106]
Cea mai reuşită semnătură.

#27
Gravitation numai pentru fete? Nu, nu se poate. Sunt sigura ca exista multi baieti care se uita la acest anime. Eu nu cunosc, dar sunt sigura ca sunt..
@Ichigo. ai dreptate, yaoi este o fantezie a fetelor, ele isi imagineaza baiatul perfect [sensibil, frumos, romantic etc.].
Dar poate ei nu citesc, sau nu vizioneaza yaoi pentru ca le e frica ca le va place prea mult si incep sa le placa baieti ..21[asta a fost gluma, nu ma bagati in seama21]

so, revenim la subiect [deja aberez pentru a nu stiu cata oara in seara asta21], Gravitation, sau yaoi in general, nu e doar pentru fete. Cunosc fete care spun ca e scarbos sa se "pupe" doi baietibla bla, deci si unii baietii gandesc asa4. Baietilor mari si tari, le recomand sa vizioneze\citeasca macar un shoen-ai [sper ca am scris bine] inainte sa isi dea cu parerea ..
[Imagine: YWk6O.jpg]

#28
Teoretic, bineinteles ca nu este numai pentru fete. Boys are free to watch it, after all e un anime ca oricare altul, nu? It's always about love, doar ca sunt amandoi baieti. Mie nu mi se pare asa mare chestie.
Dar la urma urmei baietii carora le place yaoi'ul sunt foarte putini (cel putin eu nu cunosc niciunul) si de aceea majoritatea fanilor acestui anime sunt fete. :] In general, din cate am observat eu, baietii au o repulsie fata de "gay stuff", desi nu prea inteleg de ce. Fetele homofobe sunt mult mai putine in comparatie cu ei :]
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  How Well Do You Know Gravitation? Dei 14 12.179 30-04-2012, 07:12 PM
Ultimul răspuns: yaoi maniac
  Gravitation Character War Lye 4 5.755 02-05-2009, 07:23 PM
Ultimul răspuns: Kitsunes Iris


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)