Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Safe Haven

#1
Safe Haven (2013)


[Imagine: thumb_1371153942.jpg] [Imagine: Relativity-Media.jpg?fit=300%2C300] [Imagine: Exvy8mQgIYQ.jpg]

Safe Haven sau Refugiul (pentru viata) este o drama romantica bazata pe cartea cu acelasi nume a autorului Nicholas Sparks. Filmul urmareste povestea lui Katie Feldman, o tanara care reuseste sa se elibereze dintr-un mariaj nefericit si sa fuga spre o viata mai fericita. Scapand de sotul violent si abuziv, ea calatoreste si ajunge in cele din urma intr-un mic orasel din Carolina de Nord: Southport. In ciuda faptului ca nu mai are incredere in barbati si ca prefera sa se tina la distanta de ceilalti localnici odata ce se instaleaza cu bine in oras, viata ii rezerva alta soarta. Katie se imprieteneste cu proprietarul de magazin Alex Wheatley si cu Jo, vecina ei bagacioasa si foarte vorbareata. Aceasta este alaturi de Katie si o invata sa riste, sa uite trecutul dureros si sa nu refuze nicio oportunitate. Pe masura ce fata se ataseaza tot mai tare de Alex si realizeaza ca il iubeste, planurile ei de viitor se schimba considerabil, ea insasi devenind cu totul o alta persoana.

Insa cand cosmarul trecutului o loveste din plin, este oare Katie capabila sa lupte pentru ceea ce iubeste si sa ramana alaturi de oamenii care tin la ea?


Am urmarit filmul acum cateva zile si l-am revazut ieri. Il asteptam de cateva luni, insa doar acum am avut timp sa stau sa-l downloadez si sa ma uit integral la el. Mi-a placut enorm... Actorii joaca foarte bine, insa cred ca settingul este cel care m-a cucerit (indeosebi momentele de la plaja, casa lui Katie si locul unde merg cu barca).

Exista si cartea lui Sparks pe care sunt nerabdator sa o citesc. Sunt curios insa de parerea voastra despre film si despre povestea in sine. Ce v-a placut? Ce nu v-a placut? Care-i personajul preferat? Locul favorit din film? ...


Trailer:




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)