Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Sabaton

#1
oamenii astia merita sa aiba un topic al lor.

[Imagine: 484photo.jpg]

Sabaton este o formatie de power metal, formata in anul 1999, in Suedia.

Membri:
Pär Sundström - Bass (1999-present)
Joakim Brodén - Keyboards (1999-2005), Vocals (1999-present)
Robban Bäck - Drums (2012-present)
Thobbe Englund - Guitars (2012-present)
Chris Rörland - Guitars (2012-present)

Discografie (full-length):
- Primo Victoria (2005)
- Attero Dominatus (2006)
- Metalizer (2007)
- The Art of War (2008)
- Coat of Arms (2010)
- Carolus Rex (2012)

pt mine, este una dintre trupele preferate. tin minte ca prima melodie ascultata a fost "Back In Control", care mi-a placut extrem de mult si datorita careia am ajuns sa am intreaga discografie si sa-i plaseze pe cei de la Sabaton printre favoriti.
albumul meu "de suflet" este "Coat of Arms", pe care se afla si "The Final Solution", cea mai indragita piesa.


si, cateva melodii:



"The nice part about being a pessimist is that you are constantly being either proven right or pleasantly surprised." - George F. Will

#2
Una dintre trupele mele preferate la fel. Ca melodii aleg ca preferate Ghost Division, Panzerkampf,Wolfpack, Primo Victoria.

@ Nephilim ma suprinzi ca asculti genul acesta de muzica, ca fata. Adica nu genul de rock ci tematica lui, ca fiu mai exact.Cu tema razboiul, al doilea razboi mondial, primul, nemti, rusi, batalii, etc.
QUOD ME NON NECAT ME FORTIOREM FACIT

#3
Off: Nu e surprinzator. Pe mine ma fascineaza razboiul din toate punctele de vedere, cu tot cu consecinte, personalitati, cauze, samd. Nu conteaza daca esti fata sau baiat. That's racist.

On: Aveam impresia ca vazusem un thread. Anyway, da, imi plac baietii astia. (thank you Lok) In general caut placerea in versuri iar ei stiu cum sa o faca. Melodiile preferate sunt Talvisota si Stalingrad insa intreg Primo Victoria imi place.

Vin in martie, am inteles ceva si de Eluveitie pe acolo. Foarte tare.
Edit: ei bine, au fost, au plecat; Wisdom au fost si ei, si Eluveitie, am auzit c-a fost foarte tare, nici nu m-asteptam la altceva.
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#4

#5
Wow! o_O Uite si un topic despre Sabaton! Awesome, hehe! Prima piesa ascultata a fost 'Cliffs of Gallipoli' acum ceva ani, iar de atunci i-am tot ascultat. De asemenea am avut bafta de a ii prinde de doua ori live anul acesta, iar live-ul din Bucuresti a fost legendar! Unul din cele mai bune concerte la care am luat parte! Sunt fantastici!!! Recomand Sabaton tuturor celor ce vor o doza de muzica buna 4. \m/^_^\m/
[Imagine: Dark-Tranquillity-raman-fara-basist.jpg]
We are delusional
To go against mortality
Still we fight, love and create
As the only creatures
In on life's grand secret
We sense the pointlessness beyond

#6




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)