Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

STAR

#1
Sunt mai veche pe aici,aşa că,m-am gândit să fac un fic
Capitolul I:Povestea
Bună.Povestea mea începe de când aveam patru ani.Eu sunt May Haeri. Într-o noapte,pe la 1:09 s-a întamplat o tragedie,chiar în casa familiei.Erau nişte criminali,adică banda X.I.A.Această bandă îi ura pe părinţii mei şi toată familia.Aşa că această bandă a venit,fără ştire în casă,când toată lumea dormea.Această bandă,a intrat în camera parinţilor mei şi au scos o sabie ţi i-au ucis.Apoi toată familia.Eu eram la cineva.Când am ajuns acasă,am mers în camera parinţilor.Am ajuns într-o baltă de sânge de culoare închisă.Am cazut in genuchi şi am început să plâng.Lacrimile cristaline îmi curgeau pe obrajii înflăcăraţi.Am plâns până la înmormântarea parinţilor mei.Rămânând fără casă şi parinţi viaţa mea s-a întunecat,la fel şi sufletul.La vârsta de zece ani am plecat pe drumul vieţii.Am mers în continuare până când,am văzut un afiş cu Kaleido Star şi m-am dus să văd ce se întâmplă.Am mers şi acolo avea loc un spectacol.L-am vizionat şi după aceea am ieşit afară.Dintr-o dată am constatat că o femeie se îndrepta spre mine..
-Micuţo,ce faci singură aici?Unde sunt părinţi tăi?m-a întrebat cu un glas blând.
-Nu sunt micuţă!Numele meu e May Haeri.Eu nu am părinţi,eu merg pe drumul vieţi!am spus eu foarte hotărâtă.
- Înţeleg.Eu sunt Maya şi lucrez aici.N-ai vrea să stai aici,cu mine? a spus aceasta zâmbind la mine.
Eu nu am mai spus nimic.Am început să plâng şi am luat-o pe Maya în braţe şi am strîns-o puternic.
-Gata,gata,micuţo!Totul e bine acum!
După,toată această aventură,am ajuns la vârsta de 16 ani.Sunt o fată cu părul lung si negru prins cu un elastec mov, într-o codiţă,şi cu breton,care bine înţeles îmi astupă fruntea.Ochi mei,albaştri ca marea şi strălucitori ca diamantele,gura mică şi un zâmbet mare şi frumos.Mâini şi picioare lungi, perfecte pentru acrobaţii.Astfel am ajuns să fac multe acrobaţii, şi m-am străduit aşa de mult, încât acum fac parte din Kaleido Star.Mâinile acestea nu sunt făcute numai pentru acrobaţii ci şi pentru a face artă.Am chiar şi un carneţel mov în care sunt toate desenele mele.Eu sunt May.

Ştiu!E scurt.Promit că al doi-lea capitol să fie mai lung.Vă rog să-mi lăsaţi critici,comentari.Aştept.Bye.

#2
"continoare"= continuare

"strans-o"= strans-o

"desenel"= desenele

Bun:D
Fic nou....pai in primul rand nu ar trebui sa il pui la Naruto fanfiction....in al doilea rand capitolul e scurt pentru un prim capitol:d....e mai mult un fragmentel....greselile de tastare ti le-am mentionat....."pe la 1:09"....nu cred ca ma interesa ora exacta....pe la 1 noaptea era suficient....descrierea e destul de buna...dar ar trebui sa o imbunatatesti....dialogul...nu e mare...si mie imi pare e cam sec:|....ideea e draguta....mie imi place Kaleido Star
Pot sa spun ca astept nextu'....sper sa fie mai lung si mai bun
Chu si gambate:*
[Imagine: lexythekittysig.png]


I'll be in every beat of your heart!

#3
OMG nici nu am citit tot k am observat k nu e fic pt naruto fanfictio ji doi nu e nici sasusaku [-(
tot ce am de zis k dak nu e fic naruto sa vina un moderator sal inchida deoarece nu acesta este locul lui ^^
nu te supara pe mineh dar asta este ^^....incearca unu sasusaku ^^
bye ...^^
app:
(29-04-2009, 11:42 AM)~Designer~ A scris: Sunt mai veche pe aici,a?a c?,m-am g�ndit s? fac un fic

nu cred k ejti aja veche
deoarece se vede k ejti membru nou ;))
pai da...ajtept raspunsul la intrebare ji anume dak acest fic e naruto ji mai important sasusaku k dak nu e nul mai citesc [-(
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#4
Nu e un fanfic Naruto...dar nu aveam unde sa-l pun...bine o sa apara si personaje Naruto...

#5
zici ca esti veche aici! atunci de ce nu sti ca exista un topic numit Fan Fiction in care poti pune ficuri care nu au legatura cu niciun topic. sa ti-l mute un moderator.
lasand la o parte asta ficul e... bunicel. repetitii ai, dialogul sec, descrierea:|, naratiunea cred ca e cea mai buna partea din fic.
astept nextu' si sa imbunatatesti
chu & gambate :*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#6
Citat:Sunt mai veche pe aici,aşa că,m-am gândit să fac un fic [nu se vede]
Capitolul I:Povestea
Bună.Povestea mea începe de când aveam patru ani.Eu sunt May Haeri. Într-o noapte,pe la 1:09 s-a întamplat o tragedie,chiar în casa familiei.Erau nişte criminali,adică banda X.I.A.Această bandă îi ura pe părinţii mei şi toată familia.Aşa că această bandă a venit,fără ştire în casă,când toată lumea dormea.Această bandă,a intrat în camera parinţilor mei şi au scos o sabie ţi i-au ucis.Apoi toată familia.Eu eram la cineva.Când am ajuns acasă,am mers în camera parinţilor.Am ajuns într-o baltă de sânge de culoare închisă.Am cazut in genuchi şi am început să plâng.Lacrimile cristaline îmi curgeau pe obrajii înflăcăraţi.Am plâns până la înmormântarea parinţilor mei.Rămânând fără casă şi parinţi viaţa mea s-a întunecat,la fel şi sufletul.La vârsta de zece ani am plecat pe drumul vieţii.Am mers în continoare [continuare] până când,am văzut un afiş cu Kaleido Star şi m-am dus să văd ce se întâmplă.Am mers şi acolo avea loc un spectacol.L-am vizionat şi dua [după] aceea am ieşit afară.Dintr-o dată am constatat că o femeie se îndrepta spre mine..
-Micuţo,ce faci singură aici?Unde sunt părinţi tăi?m-a întrebat cu un glas blând.
-Nu sunt micuţă!Numele meu e May Haeri.Eu nu am părinţi,eu merg pe drumul vieţi!am spus eu foarte hotărâtă.
- Înţeleg.Eu sunt Maya şi lucrez aici.N-ai vrea să stai aici,cu mine? a spus aceasta zâmbind la mine.
Eu nu am mai spus nimic.Am început să plâng şi am luat-o pe Maya în braţe şi am strîns-o puternic.
-Gata,gata,micuţo!Totul e bine acum!
După,toată această aventură,am ajuns la vârsta de 16 ani.Sunt o fată cu părul lung si negru prins cu un elastec mov, într-o codiţă,şi cu breton,care bine înţeles îmi astupă fruntea.Ochi mei,albaştri ca marea şi strălucitori ca diamantele,gura mică şi un zâmbet mare şi frumos.Mâini şi picioare lungi [ce este cu mâini si picioare lungi?], perfecte pentru acrobaţi[vrei sa spui acrobaţii].Astfel am ajuns să fac multe acrobaţii, şi m-am străduit aşa de mult, încât acum fac parte din Kaleido Star.Mâinile acestea nu sunt făcute numai pentru acrobaţi [din nou! acrobaţii]ci şi pentru a face artă.Am chiar şi un carneţel mov în care sunt toate desenelemele.Eu sunt May.

Ştiu! E scurt.Promit că al doi-lea capitol să fie mai lung.Vă rog să-mi lăsaţi critici,comentari.Aştept.Bye.




Sper ca nu am fost prea dura si tu sa nu te superi.
Mai am ceva de spus. Acest fic nu apartine de aceasta "sectiune". Vorbeste cu un moderator sa ti-l mute unde trebuie.
Si la faza cu "Sunt mai veche pe aici,aşa că,m-am gândit să fac un fic" ai pus 4 posturi si ti se pare ca esti veche? Hm... mie nu.
Daca nu iti convine acest comentariu, rezolvam printr-un PM.

#7
NU prea inteleg de ce capitolul 1 este postat de 2 ori,de doi useri diferiti(asta daca ambii useri nu cumva sunt una si aceeasi persoana)
Ok.lasand la o parte asta:
1-de ce l-ai postat aici,la Naruto Fanfiction?
2-nu are descriere
3-dialog sec,nu se intelege ideea principala
4-treci de la o idee la alta
5-ai foarte multe repetitii(cum ar fi, cuvantul banda cred ca l-ai repetat de cel putin 5 ori consecutiv X_X )
6-de ce ai spus ca o sa apara si personaje naruto,parca spusesei ca nu are nicio legatura cu naruto, si ca ai postat ficul aici doar pt ca nu aveai unde?
9mda..cam puerila explicatia care ai dat-o mai sus)...
Astept sa vad motivatii pt toate observatiile pe care ti le-am facut + imbunatatirile care nu trebuie sa lipseasca la niciun capitol cu care inaintezi in ideea ficului.
Succes si bafta la scris in continuare! ^_^
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#8
Draga Gaga Girl, te anunt ca nu suntem acelasi user. Daca nu ai observat primul capitol este cel original iar al doilea este tot primul doar corectat de mine.
Acum ai inteles?
Oricum, autoarea originala sper sa isi mute ficul unde trebuie.

#9
pai, asa cum a spus Usuletzu Lexi : nu ar fi trebuit sa-l pui la Naruto fanfiction, dar ai zis ca o sa apara si personaje din Naruto(sper ca o sa apara cat mai curand ;)) )
la inceput ai repetat cam de multe ori "această bandă", ai ceva descriere ...deci e okay, insa aprimul capitol e cam scurt:(
sa pui repede nextu'
Chu & Gambatte >.<



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [kaleido star]Kaleido Star: Recreation AoiButterfly 17 9.959 03-08-2009, 09:10 AM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire
  A new shining star [Kaleido star fanfic] angeliqueVampire 20 15.853 15-10-2008, 05:48 PM
Ultimul răspuns: angeliqueVampire


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)