Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

SNSD

#11
Uuuu SNSD <3 Trupa este una din favoritele mele . Ascult de ceva vreme : - ? hmmm . . . nu stiu exact cat [ nu prea o am cu timpul , doar stiu ca le ascult de multicel ] . Am gasit trupa , cautand niste poze cu niste fete asiatice . Am vazut poza cu Taeyeon , apoi le`am cautat melodiile . Pot sa zic ca m`am indragostit de ele , le ascultam melodiile mereu [ inca le mai ascult xD ] . Preferata mea e Taeyeon , ii ador vocea . Melodii : Gee , Run Devil Run , Oh , Chocolate Love . Fetele ? Taeyeon si Sica sunt preferatele . Trupa este chiar foarte cul , merita ascultata .


[Imagine: iloveyouanimesign.png]


#12
Așa trupa asta este genială. Le-am descoperit din greșeală și de atunci le ascult încontinu. Cântă foarte bine și dansează genial. A fost un moment în care numai pe ele le-am ascultat.

1.Ce piese vă plac ?
Gee.
Chocolate Love.
Run devil run.
Oh.
Și normal Seung Song. MV e absolut genial. Îl ador. Vreau să stau în Seul. E atât de frumușel acolo.
^^
2. De când ascultaţi SNSD ?
De 8 luni și ceva.

3. Care dintre membre vă place cel mai mult ?
Jessica- fata asta e genială. O ador. E o dulcică, așa de cute încăt îți vine să o mănănci. O și mai e și Sunny. Arată foarte chiut. Are niște ochișori așa de drăgălași.^^ O și cu zămbetul ei ăla așa de frumos și nice. Fata asta e superba. ^^
[Imagine: lolololoqh.jpg]

#13
Le iubesc pe aceste fete. Sunt pe al doilea loc în topul meu. Ştiu că atunci când am venit pe Zup şi voiam să ascult mai mult k-pop, Coo. mi le-a recomandat. 21 Sunt chiar super drăguţe. Şi întotdeauna când dansează, toate se sincronizează perfect. Mă uimesc defiecare dată.

1.Ce piese vă plac ?
Păi : Oh, Chocolate love, Gee, Visual Dreams, Hoot, So Nyu Shi Dae, Run devil run, Genie, Echo, Mr Taxi, Let It Rain, Into new world, Wake up, Kissing you, Bad girl ;

2. De când ascultaţi SNSD ?
Cred că de câteva luni . . . 39

3. Care dintre membre vă place cel mai mult ?
Well . . . Sooyoung, Yuri ÅŸi Seohyun.
I always gather everybody's attention.



[Imagine: snsdside2.gif]

#14
Îmi plac. Înainte erau preferatele mele dar acum am cunoscut și alte trupe de k-pop. Anyway, au fost printre primele trupe de k-pop asculatate. Prima melodie ascultată a fost Into the new world și m-am îndrăgostit de vocea/aspectul lor. Au voce, unele mei mult altele mai puțin. Dar am observat că ( virgulă ) compensează, cele mai bune cinci soliste nu stau bine cu dansul. Au început să slăbească foarte mult. Sărăcuțele, au un program foarte încărcat și nu au timp să mai mănănce. Mereu fiind ocupate cu concertele, repetițiile și aparațiile la emisiuni. Și tot ele sunt atacate de anti-fani.

1.Ce piese vă plac ?
Toate ? Dar preferatele mele ar fi: Gee, Hoot, Star Star Star, Tinkerbell, So Nyu Shi Dae, Genie, Into new world, Kissing you, Run devil run, Mr Taxi, Let It Rain, Oh !.

2. De când ascultaţi SNSD ?
Doi ani și ceva. Sunt fan vechi *laughs*.

3. Care dintre membre vă place cel mai mult ?
Jessica, Taeyeon și Sunny. Ele trei vor fi mereu pe primul loc pentru mine. Jessica e așa drăguță blondă, are o voce genială, s-a născut în America și avem același nume. Taeyeon e o bună lideră, e cute și vocea ei e magnifică. Și poate fi o bună mamă. Sunny. O iubesc. E așa mitică pe lăngă celelalte fete. Îmi place cum îi stă blondă. Și să nu uităm că e o mamă extraordinară.
[Imagine: tumblr_lmvc2mI9Fg1qcr1eb.gif]
Ohana means family. Family means nobody gets left behind, or forgotten.

#15
Yaaaaaay SNSD ^^

Trupa mea de fete preferata.Le ador,sunt geniale,foarte dragute,talentate si cu niste voci super XD
De când ascultaţi SNSD ?
Pai cam de vreun an,ceea ce mi se pare putin...trebuie mai mult :]].Ele au fost primele pe care le-am ascultat...din whole k-pop music ^^
Ce piese vă plac ?
Recunosc...prima piesa ascultata de ele si din whole k-pop music :]] a fost Chocolate Love.First time am spus ca nu-mi plac,sunt 5 mii pe platou de filmare,ma intreb cum de incap..chestii dinastea :]] dar apoi am tot inceput sa ascult melodia respectiva,urmata de Oh,Run Devil Run,Gee,Genie,Hoot si multe altele. 8
Care dintre membre vă place cel mai mult ?
Sooyoung <333[The Happy Princess] so...she is sooooooo sweeeet.Imi place amuzamentul ei,zambetul cutee pe care il are si tampeniile pe care le face.Personalitatea ei seamana foarte mult cu a mea deci este logic sa-mi placa la nebunie de ea.In Hello Baby a fost penala:]] Inafara de Sooyoung ar urma Sunny,Jessica si Tiffany...care ar mai putea sa-mi placa,ohhh,da si Yuri putin10 ^^ and that's all :]]

xoxo.
[center][Imagine: 517p75.jpg]
When I Get Home.[/center]

#16
La inceput le detesta ( asta e putin spus) . Nu stiu de ce dar chiar aveam ceva in potriva lor . Totusi , la un momentad l-am vazut pe Almighty Key din SHINee dansand pe melodia Genie asa ca am vrut sa vad si varianta oringinala care nu mi s-a parut rea deloc . Apoi le-am vazut la Invincibile Youth pe KBS World ( nu aveam ce face la 5 dimineata) si mi-au placut mult de tot asa ca am cautat mai multe informatii / melodii de-ale lor ....si asa am ajuns sa devin fana.


1.Ce piese vă plac ?
Gee.
Genie
Run devil run.
Hoot

2. De când ascultaţi SNSD ?
Maxim 1 luna

3. Care dintre membre vă place cel mai mult ?
Sunny pentru ca e incredibil de adorabila si scumpa si are o voce geniala.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#17
Datorita lui Nami am ajuns aici. Pai inainte uram SNSD [ uram in sensul rau al cuvantului ] foooooarte tare. Mi se pareau ca sunt fitoase. Dar, inainte sa-mi sariti in cap sa stiti ca mi-am schimbat parerea 71. Nami m-a ajutat sa ma indragostesc de cea pe care o uram din tot sufletul meu, mai mult decat pe...orice membra din trupa.
Dar, mi-am dat seama ca m-am inselat amarnic...Este tare cute, este frumoasa si are talent, mai ales o voce minunata, si...very ... IDK~
Ador trupa asta de fete... <3. Very much. Este si ea pe primul loc alaturi de T-ara, B2ST, MBlaq si Super Junior, si asta datorita lui Nami. Multumitii ei 21. Dar, niciodata, chiar niciodata n-o s-o plac pe Yoona. Cum a spus si Alysu, ea este cea fitoasa, nu Jessica. Chiar imi pare rau pentru cei care o plac pe Yoona. Nu prea am nimic cu ea, doar ca n-o plac, si este propria mea opinie. So, bear with it.
Asa...pai, la melodii...imi plac: Gee, Hoot, Run Devil Run, Genie, Oh. Altele nu mai stiu, dar o sa stiu cat de curand, si o sa vin cu un edit ca sa va spun mai sigur.
Membrele mele preferate sunt [ mai multe :]] ] : Jessica [ pe primul loc ], Sooyoung, Sunny, Seohyun, Taeyeon si Hyoyeon <3.
Ascult SNSD de....o zi 21 si totusi am ajuns sa le ador atat de repede incat si eu ma mir.
Chiar imi pare foarte rau ca le-am urat la inceput, si nu mi-am dat seama ce fel de fete sunt . Mianhaaae <3.
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#18
Vezi, asta nu inteleg la anumiti fani. 21 Le urasc. De ce? Sincer chiar nu imi dau seama. Le-au cunoscut vreodata, asftel incat sa simta ura pentru ele? Eu zic ca nu. Eu mi-am facut "temele" despre ele, stiu fiecare cum e, stiu ce fel de persoana, care sufera mai mult, care e cea mai admirata, care e cea mai invidioasa, care e cea mai ce. In primul si ultimul rand, rog fanii care fac critica despre ele - incercati sa vedeti ce tipuri de persoane sunt, nu le criticati din cauza ca sunt frumoase, si sunteti invidioase, sau alte chestii. Nu veti regreta, le veti iubi si voi. Un exemplu avem mai sus 21 Candiboo 21 le-a urat, le-a cunoscut si acum le iubeste. Just try, you won't regret it!!

[edit after seeing dino post]
Vedeti? 22 Ce va ziceam? Daca va documentati, le veti iubi <3 Try it!
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#19
Haha, Fluff, mi-am îndeplinit "misiunea" yay. lol 21 Aşa, chestia e că anul trecut le adoram pe SNSD. Era trupa mea preferată de fete. Îmi plăceau mult Tiffany şi Yuri. Apoi nu ştiu de ce, dar începuse să nu-mi mai placă. 106 Dar acum o săptămână, după ce am citit un fic în care Jessica era adorabilă, m-am gândit să mă documentez mai bine despre ele. Şi iată că uitându-mă la nişte poze şi video-uri simpatice cu ele au început să-mi placă din nou. Ba chiar am ajuns la concluzia că Jessica nu e enervantă şi că Hyoyeon e super amuzantă.<3 Şi cu ocazia asta am "ademenit-o" şi pe Fluff (Candiboo). 21
Chiar îmi pare rău că îmi făcusem o părere greşită despre ele fără ca să le ştiu prea bine. Nu ştiu de ce naiba credeam că Jessica e enervantă. T___T Acum mi se pare adorabilă, defapt toate sunt. Chiar şi Yoona e simpatică când râde. :3
Sica, Hyoyeon, Sunny ÅŸi Sooyoung sunt preferatele mele.<3

Btw, I ship HyoSica.
[Imagine: 2rmmhe8.gif]
[Imagine: 2my0v0p.gif]
I miss you, pretty boy♥

#20
Yeey SNSD <3
Pur si simplu le iubesc pe fetele astea. Mereu ma uimesc cand danseaza, se sincronizeaza atat de bine si sunt foarte dragute.:X

Ce piese va plac?
Sunt cam multe, sa vedem: Gee, Run Devil Run, Genie, Mr. Taxi, Oh!, Hoot, Visual Dreams, Chocolate Love, Echo, mai sunt dar nu imi amintesc acum..

De când ascultaţi SNSD ?
Pai cred ca de cam 9-10 luni...

Care dintre membre vă place cel mai mult ?
Jessica, Sooyoung, Yuri si Tiffany.:X




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)