Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

S-Force

#1
Nu detin nici un personaj din manga/anime-ul Naruto si nu fac profit de pe urma lor.

[center]Critica de orice fel, asta daca primesc critica la un fic ce nu-i SasuSaku T.T[/center]

M-am gandit sa fac un fic mai diferit Naruto si asta e in urma unei idioate de provocari =_=. In fine. Fara frica, ca voi posta si la restul ficurilor mele Naruto, dar cand voi scrie nexturile si voi avea timp si ideii^.^
Ficul nu are avetizari, deci vor fi la capitole la inceput. E scris la persoana a treia - punctul meu slab T.T - si e scris in gen ca in filmele cu spioni. Adica: Orasul X, tara Y, locatia Z.
Sa numai o lungim atata si sa va initiez in S-Force ^.^

[center]Prolog[/center]

Daca ai o problema, apelezi la mama si la tata... Daca ti s-a stricat ceva apelezi la instalator, mecanic auto etc. Daca ti se fura ceva, apelezi la autoritati, daca te doare ceva, te duci la doctor, dar daca se fura o bomba, capabila sa distruga jumatate de unifers, ce faci? La cine apelezi? F.B.I., C.I.A., S.W.A.R.T., S.P.A sunt depasite de situatie, atunci la cine apelezi? Exista cineva la cine sa apelezi? Exista S-Force, care rezolva totul in cea mai mare finete posibila si nici macar nu li se observa trecerea lorpe undea, intr-o misiune...

Dosarele personale ale membrilor S-Force...

1. Nume: -
Prenume: Enm'Wan
Nume de cod: Husky
Planeta: BeMoon
Statut in echipa: Infiltrari, spargeri de incuietori si arte maritale
Stare civila: Singura
Poza: http://i790.photobucket.com/albums/yy186...1284909760

2. Nume: Uchiha
Prenume: Sasuke
Nume de cod: Thunder
Planeta: Moisa
Statut in echipa: Expert in armament si vehicole
Stare civila: Casatorit
Poza: http://i250.photobucket.com/albums/gg256...ee_nus.jpg

3. Nume: Uchiha
Prenume: Hinata
Nume de cod: Lightning
Planeta: Moisa
Statut in echipa: Experta in explozibil si medicul echipei
Stare civila: Casatorita
Poza: http://i81.photobucket.com/albums/j220/L...ebloon.jpg

Poza cu sotii Uchiha: http://sasuhina.s.a.pic.centerblog.net/kdk2rygl.jpg

4. Nume: Draken
Prenume: Elfen
Nume de cod: Loula
Planeta: Varduz
Statut in echipa: Informaticiana echipei si experta in aparatura video
Stare civila: Vaduva
Poza: http://vizer.files.wordpress.com/2008/02/lied.jpg

5. Nume:-
Prenume: Utakata
Nume de cod: Arckhey
Planeta: Fiola
Statut in echipa: Liderul echipei
Stare civila: Singur
Poza: http://images2.wikia.nocookie.net/__cb20...custom.PNG

Dar S-Force nu a existat, ci a fost formata, cand de pe planeta fiecaruia a fost furat niste lucruri top secret si foarte persiculoase. Oare S-Force va reusi sa ii opreasca pe hoti si sa distruga tehnologia furara sau va muri incercand?...



[center]Capitolul I[/center]

Planeta BeMoon, Sistemul AlSilver, Orasul-capitala BeYan

Soarele arunca razele sale arginti spre orasul-capitala de le BeMoon, anuntand inca o zi de forfota si de lucru. Canifelis-i, locuitori sistemului AlSilver, mergeau care-cum-incotro, in rutina lor zilnica. Tineri la educatie, iar adulti la munca lor. Terasele de la restaurantele sau cofetari erau cam goale, semn ca era zi de lucru si nu de odihna, dar pentru Enm'Wan nu prea conta. La cei douazeci si doi ani ai ei, Enm'Wan, era foarte respectata in F.S.A si temuta pe toate planetele din sistemul AlSilver.
Ochii ei de un verde-fosforescent, se delectau cu un roman de dragoste. Parul argintiu, ce ii atingea umeri fragili, era prins intr-o codita micuta si simpatica. Aproape de crestetul capului, se aflau urechile ei de lup, cu putin puf alb in el, iar coada de lup alb, ii iesea de la baza coloanei. Purta o rochita de vara, subtire, cu flori si in picioare o pereche de sandale cu toc jos.
- Multumesc, spuse argintia, cand chelnerul ia adus ceaiul comandat.
Lua cu grija si delicatete ceasca, ducand-o la buzele usor carnoase, dar se opri la jumatatea gestului. Trase usor aer in piept, zambi si puse la loc ceasca pe farfuria de portelan. Puse semnul la carte si o inchise, apoi lua din nou ceasca cu ceai.
- Parca in douazeci si trei, trebuia sa ma intorc la birou On'Wen, spuse tanara si gusta usor din ceaiul de fructe.
In fata ei se aseza On'Wen, un barbat de treizeci de ani, cu urechi de pisica la fel si coada, galbene, ca si parul sau, dat pe spate. Ochii violeti o priveau atent pe Enm'Wan, asteptand sa primeasca un pumn in fata. Purta un costum negru cu cravata de aceeasi culoare ca si costumul si camasa alba.
- Scuze, dar este nevoie de tine, pentru a merge de urgenta pe Candovia, ii explica barbatul, motivul din care ea si-a intrerupt lectura.
- Candovia? In Alpha Centauri? De ce eu? Si ce sa caut acolo? Il intreba putin indignata, mai ales ca abia isi permitea o zi pe OshiUaz, o planeta de relaxare pentru saraci din AlSilver.
- Tu esti cea mai buna din F.S.A. si deja ai asigurat transpotul acolo la Clasa I. O sa-ti placa la nebunie cazul asta Husky, mai spuse felina, iar lupoaica ranji, aratandu-si canini ascutiti, facuti pentru a sfasia...

Planeta Moisa, Sistemul Naboo, Oraselul de coasta Naturr

Soarele arunca raze fierbinti peste apa cristalina, al carui valuri se spardeau la mal, pe nisipul fierbinte. Pe un cearceaf alb statea Hinata Uchiha, o tanara de douazeci si cinci, statea intr-un costum de baie, din doua piese de culoare lila-deschis. Parul de un albastru-inchis, ii atingea usor umeri fragili. Ochii indigo, isi privea fiul ei, care se juca impreuna cu sotul ei, in apa marii. Nu-i venea sa creada ca a reusit sa obtina doua saptamani libere sa vina impreuna cu Sasuke si Kammy, in orasul de coasta Naturr.
- Mami mi-e foame! Striga un baietel, de cinci ani, care venea in fuga la ea.
Parul negru, cu tente de albastru, era tuns scurt si avea stropi de apa in el. Ochii indigo, emanau energie si veselie absoluta.
- Da, mami, ne este foame! Se auzi glasul lui Sasuke, un barbat de douazeci si sase de ani.
Parul negru cu tente de albastru la soare, ii ajungea pana la omoplati, iar chipul tanar, era incadrat de doua suvite, ce ii dadeau un aer de mister. Ochii negri, asemenea haului, erau veseli si bucurosi, ca fiul lor, se simte bine cu el. Muschi ii se incordau la fiecare miscare care o facea, dand de inteles ca face parte din fortele speciale ale sistemului sau. Se aseaza langa sotia lui, care il stergea pe Kammy cu un prosop.
- Ce fain e aici, spuse Sasuke privind plaja goala - unde se aflau ei, era un loc cam nepopulat. Nu-mi vine sa cred ca vom sta aici doua saptamani, mai spuse dupa un moment de tacere si scoase o sticla de bere din lada frigorifica si o desfacu.
- Sper sa nu fie vreo urgenta la spital sau la S.A.M.P., sa trimita dupa noi, ca atunci, adio vacanta, spuse albastruia, in timp ce pregatea un sadwichi, baietelului.
Sasuke chicoti usor si apoi se lasa pe spate, cu mainile sub cap, inchizand ochii, cu gandul de a se bronza, dar o umbra solida ii lua soarele. Deschise alarmat ochii si il vazu pe Kiba, seful sau, imbracat foarte civil si cu cainele sau mioritic langa el. Parul saten, era in toate directile, iar ochii negri, privea micuta familie.
- Ce spuneai? Mormai brunetul sotiei sale, privindu-si seful.
- Nimic, mormai Hinata si apoi ii zambi fiului ei. Kammy, ce spui. Vrei sa faci o mica plimbare cu Akamaru? Il intreba pe baietel si acesta pleca bucuros, cu cainele pe urmele sale.
- Stiti ca asta nu e o vizita de curtoazie. Imi cer iertare ca v-am stricat mica vacanta, dar Universul are nevoie de Thunder si Lightning - cei doi soti, mijira ochii amenintatori - , care se vor duce pe Candovia, din Alpha Cendauri, iar restul informatilor, le veti primi acolo, spuse Kiba, si fluiera la cainele sau.
- Hai sa impachetam si sa plecam, spuse Sasuke, dand de inteles, ca merge si Kammy cu ei...

Planeta Varduz, Sistemul Fiure, Orasul Corusca

- Nikky, cum ai reusit sa iti virusezi din nou laptopul? O intreba Elfen, pe fiica ei de unsprezece ani si jumatate.
La cei douazeci si opt de ani ai ei, viata a fost foarte dura cu Elfen, lasand-o vaduva. Parul roz-inchis, ii atingea umeri fragili, iar bretonul ii intra in ochii asemenea vinului, care cercetau atent ecranul laptopului. Prin par se iveau doua urechi, facute din os, o mica malformatie ce o aveau toti locuitori sistemului Fiure. Langa ea era Nikky, fiica ei. Parul de un roz mai deschis, era lung pana la fund si impletit, iar ochii violacei, priveau ce facea mama ei, la laptopul.
- Jur ca m-am tinut departe de dezinstalarea antivirusului, spuse fetita serioasa si cu lacrimi in ochi.
Femeia ofta si incepu sa verifice pe ce a intrat fiica ei. Deodata pe monitorul aparatului aparu un barbat cu parul brunet si cu ochii verzi, privind-o pe Elfen. Femeia miji ochii la imaginea lui si apoi ofta, dand drumul la sonor.
- Scuze daca deranjez Draken, dar e nevoie de tine Loula. Pleci pe Candovia, si tu si fiica ta. De tine e nevoie, iar fiica ta poate sa o ia ca pe o mini-vacanta, mai spuse seful ei si imagina disparu, iar pe ecran aparu scris, ca nu s-au descoperit virusi din unitate.
- Nikky, mergem in vacanta, spuse mama ei si fetita sari in sus de bucurie...

Planeta Fiola, Sistemul Alpha Centauri, Inchisoarea de maxima securitate de pe planeta.

Pe coridoarele inchisori de maxima securitate de pe planeta Fiola, se auzeau pasi lui Utakata, un barbat de douazeci si trei de ani. Parul saten-inchis, ce ii acoperea partea stanga a fetei, stralucea in becurile de pe coridor, ii atingea usor umeri, pe spate, pe ceafa. Ochii auri, priveau plictisiti, la gardieni care il conduceau spre sala de interogatoriu. Oare ce mai vor de la mine? Mi-am recunoscut crimele si acum ce mai vor? Sa sar de bucurie intr-un picior, ca in trei zile voi fi executat. Poate ma vor anunta ca ma executa peste trei ore, nu ar fi ceva nou, isi spuse tanarul in gand, in timp ce intra in camera de interogatoriu. Se aseza pe un scaun si privi spre un punc in intuneric, de unde se auzea un fosnet, semn ca nu era singur acolo.
- Utakata alias Arckhey, criminal, asasin si ucigas platit. Lucari pentru oricine iti oferea mai mult, pana te-au prins si te-au bagat la zdup, iar peste trei zile vei fi executat prin decapitare cu o katana, auzi satenul o voce, dar nici un corp ,care sa apartina vocei.
- Stiu si eu asta. Ce vreti de la mine? Intreba tanarul.
- Stiu ca sti, dar ce ar fi sa lucrezi pentru noi, cu inca cinci persoane de pe planete diferite intr-o echipa, care sa o conduci tu...
- Nu sunt interesat, cauta pe altcineva, il intrerupse Utakata.
- Daca ti-as spune daca faci acest serviciu, scapi de pedeapsa capitala si cazierul tau va fi sters? Il intreba vocea.
Tanarul ramase usor uimit si apoi zambi bucuros si ironic.
- Daca se pune asa problema, ce trebuie sa fac?


Fiindca Prologul nu are 40 de randuri, am pus si capitolul I. Have enjoy it ^.^
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#2
Hmmm, sa vedem.Am trecut si eu pe aici sa vad ce ai scris si vreau sa zic ca eu personal sunt placut surpinsa.Dupa titlu am crezut ca va fi vorba de soareci sau sirene sau orice altceva care incepe cu S si am zis ca ma voi amuza copios, dar m-am inselat.Ideea e una din cele mai originale idel pe care le-am vazut pana acum si imi place mult idee, ai avut inspiratie pana acum.
Capitolul.., destul de bine plasat, nici prea scurt, nici prea lung, dar se poate mai bine.Acum, dialogul, naratiunea, descrierea sunt toate in cantitati mici, asa ca voi astepta capitolul urmator.Sper sa-l scrii cat mai repede, deoarece sunt nerabdatoare sa vad continuarea.
Am observat cateva greseli de tastare, care sigur le vei corecta:

lorpe-lor pe
undea-unde
arte maritale-arte martiale

Cam atat.Poate mai erau si alte greseli pe care eu nu le-am vazut.Deci cum spuneam, sper sa continui cat mai repede.Spor la scris:D
Hiding from your true power, from your identity it's called...cowardice.
With no action you'll get no reward4

#3
Buna! Ti-am citit aseara capitolul, dar mi-a fost lene sa dau comm.
Imi place foarte mult. E o idee foarte interesanta. Si te asigur ca vei primi comentarii chiar daca nu e SasuSaku si cred ca vei primi si mai multe comentarii.
E o idee foarte buna! Ai avut cateva. . . bine, bine, mai multe greseli de tastare, dar se pot rezolva cu un edit^^.
Mie personal descrierea, dialogul si naratiunea mi s-au parut bune, mi-au placut.
Pai. . . acestea fiind spuse iti doresc succes in continuare si sper sa postezi cat de curand nextu`.
After a while you learn the difference between holding a hand and falling in love. You begin to learn that kisses don`t always mean something. Promises can be broken just as quickly as they are made and that goodbyes really are forever. . .

#4
Manu a mia vad ca a pus un nou fic >:D<
Asa cum am promis am citit si cum am terminat tot ce aveam de facut [dupa cum stii, mai mult sau mai putin]
Sincer imi place nu am ce zice. Ideea e draguta :>. Stii nu aveam idee cum va fii. Stiam doar ca nu va fi sausaku ci vom avea sotii Uchiha [Sasuke&Hinata]. Nu ma gandeam ca o sa lase cineva com [inafara de mine -.-'] ca deh ... toti is inebuniti dupa sasusaku -.-" , dar m-am inselat si sunt fericita >:D<

Manu a mia iti urez succes in continuare cu ficurile, avand in vedere ca esti a 12-a si este greu [din cate am auzit si in general scoala e grea =_="]

Pai de abia astept sa vad uramatorul capitol si spor la scris, insipiratie si alea alea =]]]]

Capu Chuu' >:D<
Te iubesc la nebunie,
Tu esti inima mea pe vecie...pupicpupic:X:X

Imi amintesc...

Te-am cunoscut in zi de toamna
Cand totul m-i se parea pustiu
Si m-am indragostit de tine
Fara sa vreau,fara sa stiu.
Te aseman unui soare
Ce pluteste lin pe cer
Iar eu fiind intinsa mare
O singura raza-ti cer;
O raza plina de iubire
O vorba dulce si un sarut
Sa pastrez ca amintire
Tot ce-am trait sau am avut.
Iubirea noastra-i vantul
Ce adie oftand
Iar de ar fi sa nu mai bata
As mai avea un gand;
Sa fi tu fericit
Cu sau fara amintirea mea
Si eu...Oriunde as fi
Sa-ti pazesc dragostea!


[Imagine: normalanimegirlpic2093.jpg]
[/align]

#5
Heeei ! ^_^ Eu l-am citit de acum doua zile dar miera lene sa dau com [ scuzeee !! :)) ] dar acum sa rezolvat :P. Mie una imi place ! Mi se pare original :)) Sper sa primestii comuri [ zic asta ca multi sun innebuniti dupa sasusaku =_= ] ! Eu sper sa pui nextul cat mai repede avand in vedere ca ai pus doar un capitol si eu vreau maii mult :)) Eu te pup si iti urez imaginatie si mai multe comentarii =_= Byeee :bye:
[Imagine: Jun0xCa.png]

#6
Mai,mie imi place.Sincer.Ideea e originala,imi palce cuplul SasuHina si numele personajelor.
Din cate vad,ai comentarii destule,dovada ca nu toti sunt innebuniti dupa SasuSaku.
O,am uitat sa mentionez,numele planetelor...originale si putin amuzante.
Si mie imi place stilul asta al filmelor de spionaj.
Ce sa mai zic...astept nextuletz.

#7
Hey! ^_^. Am aterizat si eu pe aici:X.Poi imi place foarte mult ideea.:X Am ramas in soc cand am vazut cuplul SasuHina.Chiar nu ma asteptam la asta.Eram obisnuita cu SasuSaku, ItaSaku....Ideea cum au spus si cei de mai sus e originala.Ai cateva greseli de tastare....la cuvintele la plural unde e cazul pui doar un ,,i" in loc de 2 si am vazut undeva ca ai articulat un cuvant la care nu e nevoie, dar nu'i bai.So, astept next >:D<
[Imagine: EnvYQ.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)