Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Rezultatele curiozitatii.

#1
Chiar daca ma descurc in ps, sunt bota la facut siguri/avuri. Eu folosesc psul pentru a edita imagini etc. Acestea nu sunt primele mele incercari. Am facut ceva siguri acum 1 an, dar erau idioate. Da, da, mai idioate decat astea! Ca sa nu o mai lungesc cu vorba asta inutila, creatii:

[Imagine: qzkm83.png]-Un av naspa.T^T

[Imagine: 28wcs49.jpg]-Beavis.

[Imagine: kumb7.jpg]-Emilie Autumn

Comentati. Multumesc.

#2
Hmm . . . trebuie sa iti distrug visele , nu sunt priceputa la GFx dar hai sa fac pe critica.

Av :
Nu prea am inteles ce ar trebuii sa reprezinte poza . Culorile sunt unele destul de bune.
E cam mica , nu e naspa . Fiecare se descurca cum poate , mie mi se pare frumos .

Ma bucur ca ti - ai putut face timp ca sa iti postezi capodoperele pe Zup .

Sig 1 :
Poza nu imi place , dar culorile sunt bine alese - parerea mea . Textul e unul . . . dragut ? Nu prea imi place cum e pozitionat .

Sig 2 :
Chiar imi place . Dar daca era mai clara . . . Culoarea ce predomina e destul de buna asa ii evedinteaza acea inimioara de la ochi - cute . Scrisul e dragut , imi place si cum e pozitionat .
E chiar dragut .

O sa las critici adevarati sa spuna ce e bine si ce nu la sig - uri si avatar .

Vreau sa spun ca ma bucur ca te pricepi la GFx dar incearca sa te uiti si pe la altele de p ' aici ca sa vezi cum sunt ele facute , asa poate iti faci o parere .

Ja ne'
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#3
Nu sunt de acord cu Andreea .
Av : Destul de drăguț . Sunt primele tale gfx-uri ? Buzele îmi plac , dar și capul de mort . Este drăguț . Dacă ai încerca să folosești mai multe culori și efecte , sigur ar fi mai bine .

Sig1 : Personajul cred că era mai bine dacă era puțin mai mic . Ar fi fost mai potrivit cu dimensiunile semnăturii . Font-ul nu este bine pus acolo ... Poate în altă parte mai mergea , dar nu acolo . Dar , este destul de drăguță , culorile se potrivesc .

Sig2 : Asta chiar îmi place . Chipul fetei nu este acoperit în totalitate de efecte și brush-uri .
Cred că scrisul arăta mai bine dacă era puțin mai măricel . Este cam invizibil pe acolo 4 .

Au ieșit foarte frumoase ! :X Ține-o tot așa !
Dar , Andreea , nu înțeleg , dacă se uită la altele învață cum să folosească efectele ? Sau cum să potrivească culorile ? O ajută cât de cât , dar nu chiar așa de mult ca un tutorial .
Take care :3 .
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#4
Multumesc Andreea si Loverholic! Am sa incerc sa imi imbunatatesc stilul!
PS: Astea's mai vechi"

[Imagine: 2qu8bbn.jpg]-av'ul pe care il port acum

[Imagine: 2s84mch.jpg]-un cacat grabit.

Atat. Deocamdata.

#5
Ah, double post. SorryT^T

Am facut un set nou+un sig. 22

[Imagine: kah6d3.jpg]

[Imagine: 1gg8z8.jpg]

[Imagine: 23w4cpz.jpg]

Comentati. Chiar vreau sa imi imbunatatesc stilul.
Thanks.

#6
hm ... ce pot spune hai sa te incurajez ... chiar dak nu te descurci asa bine cu semnaturile vad ca ai " tupeu " sa incerci tot felu de lucruri in ps .. liquify, twirl chiar si grundge ... incearca sa iti alegi focalul mai bine adik cu o claritate mai buna si poti urma niste tutoriale despre blending pentru ca asta iti lipseste in totalitate blending adik incadrarea focalului in efectele semnaturii sa nu para pus acolo pur si simplu ... exemplu de blending in a doua semnatura Smile acolo e bun si e cea mai reusita din toate. mai exerseaza Smile nimeni nu s-a nascut invatat astept si alte lucrari
[Imagine: colorscs.png]
________________
Hear the colors


#7
Wow !! Bun, la primul tău post :
Avatarul : Cum Dumnezeu ai făcut efectul ăla ? Deci, mie mi se pare fenomenal! E foarte cute, şi se potrivesc culorile, imaginea bine încadrată! Chiar îmi place avatarul acesta :3 .
Semnătură : Uhm, personajul iese prea mult în evidenţă, iar BG nu se potriveşte cu culorile personajului, dar merge .

Al doilea post.
Avatarul : Îl ador! Chiar îmi place . Ai mai făcut ceva progrese, sunt super, la fel şi semnătura. Setul chiar îmi place.
Semnătura a doua : O ador! Culorile, personajul, textul, tot ! În al doilea post se văd progresele :X .

Îmi pare rău că am apărut pe aici cu întârziere, dar am uitat total 21 . Şi cât m-am ţinut să intru, dar my baaaad memory hurts 21 .
Ţine-o tot aşa, şi vino mai repede cu următoarele creaţii ale tale, să-ţi vedem progresele :3 . Nu sunt eu o expertă în PS, dar mai ştiu câte ceva, şi spun ceea ce-mi spune creieraşul meu :]] .
Fighting !
Crazy-monkey-emoticon-192
[Imagine: musical_anime_girl_render_by_originalbos...d0bf7b.jpg]
[Imagine: Korn_Jonathan_Davis_Signature_by_TempaGF...3041e6.jpg]

#8
Multumesc tuturor pentru sfaturihug
Am revenit cu niste chestii proaspete, facute acum 2 ore.
Set:
[Imagine: 14ucidi.jpg]-av, logic.

[Imagine: 2ewmd8x.jpg]-sig. epic fail, stiu.

Avatare:
[Imagine: 21dlcgy.jpg] [Imagine: 2v1rfj5.jpg]

Am sa revin.

#9
Bun, daca tot sunt pe aici sa comentez.

In primul rand nu mai zi de lucrari ca sunt fail, fiindca nu e chiar asa de rau. Pana te obisnuiesti cu programul ce il folosesti, vor mai fi lucrari ce nu iti va placea, dar uite asa avansezi. La sig pot zice ca ai folosit o marime cam mare [lol cum suna] incearca la inaltime sa il faci ceva mai mic. Place borderul, cum ai pus personajul insa pe viitor incearca nu asa aproape. Aaa, textul - cred ca e in plus, sau daca nu e, atunci fontul ala strica tot >.< incearca multe fonturi pana cand il "prinzi" pe cel bun.

Avatarele sa stii ca incepi sa te descurci mai bine, si imi place. Dar, parerea mea - stai mai mult la semnaturi, decat la avatare. Si desigur, niste tutoriale nu strica.

Succes mai departe xD
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#10
Multumesc Alysu ca ai trecut pe la topicul meu^^.
Asa, chestiute noi:
Mai vechi-
[Imagine: mcwuhu.jpg]-av
[Imagine: x3iek7.jpg]-sig

Noi, de astazi:
Un sig si un av(cu mai multe variante):
[Imagine: 2ntgtit.jpg]-sigul, logic.
[Imagine: wki5mo.jpg]-av color
[Imagine: 16a9y6f.jpg]-b/w

Criticati.:3




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)