Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

* Requests [Cereri] ~ By CRI *

#1
Hello ! Va anunt de acum caci am vorbit cu Flaw si mi-a dat permisiunea de a deschide un astfel te thread. Cu toate ca eu una am vrut sa-l deschis de mai mult timp, insa ochisorii mei caprui nu prea au vazut vreun topic in Fan Art care sa contina o tema de genul asta, sau macar un art shop.

Cred ca toti stiti ce inseamna request ? Daca nu am sa va explic cum sta treaba.

*Eu una ma ofer sa accept request, prin care voi imi cereti sa va desenez nu stiu ce, un OC, un anthro, o fata/baiat anime etc.*

Sper ca vati dat seama deja. Daca nu am fost asa de explicita incercati sa intrebati pe cineva, sau macar un artist caci el cu siguranta stie.

Acum ce e la baza. Sa va spun ce am sa desenez eu si am sa va arat cum sa comandati. Nu cer nimic in schimb, din contra o fac din pura placere. :"3

Ce am sa desenez:

* Anime - Full Body/Head Shot - Fata/Baiat [ detalii multe sau fara ] - [Traditional/Digital]
* Chibi - Full Body/Head Shot - Fata/Baiat [ detalii multe sau fara ] - [Traditional/Digital]
* Anthro [adica animale care pot umbla in doua picioare si au posibilitatea de a vorbii am sa va dau ex.] - Full Body/Head Shot - Fata/Baiat [ detalii multe sau fara ] - [Traditional/Digital]

Cateva desene, ca sa stiti daca vreti sa va desenez, poate nu va place dar eu tot va arat ca sa stiti.
Digital : http://k-og.deviantart.com/art/Juliette-196022898
http://k-og.deviantart.com/art/Bun-Bun-I...AK-OG&qo=6
http://k-og.deviantart.com/gallery/#/d35wzqk
Traditional : http://k-og.deviantart.com/gallery/#/d38md7c
http://k-og.deviantart.com/gallery/#/d38riww
http://k-og.deviantart.com/gallery/#/d38xg3h


Modul in care se comanda :

Pers: vreu : anime - traditional - head shot - fata - fara detalii [iar daca vreit cu detalii spuneti]. Acesta este un ex.

Cam atat. Pai ce as mai vrea sa va anunt si este foarte important :
Deci sa fiti siguri ca am sa desenez in timpul liber sau in weekend, dar daca am timp si la scoala fac.
Si inca un lucru am sa pun o limita, dar asta se va intampla atunci cand am sa las eu comm si am sa va anunt : "Pauza caci am nevoie de timp sa ma relaxez si sa-mi adun ideile".
Daca apare ceva va anunt pe toti in parte printrun mesaj.


Iar acum cateva exemple

#2
AM mai vazut la un user ceva asemanator si era mai amanuntit dar in fine.

now, nu vreu sa comand nimic. am venit sa iti urez succes la comenzi si cam atat. Ar fi funneh sa existea propria sectiune de Art schop pentur ca asa se cam amesteca cu theard-uri unde pur si simplu arati desene. xD

enjoy.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
Hello. Pai am citit topicul aseara si acum m-am gandit sa iti 'cer' un desen.
As vrea un desen tip anime, logic, digital, full body, baiat, ceva in gen inger si demon, adica jumatate inger si jumatate demon, cu detalii. Cornite, eu stiu, aripi diavolesti si de ingeri, tot ce iti trece prin cap ca ar putea avea acel personaj. Daca vrei sa faci demonul cu par rosu lung iar ingerul cu par alb cam pana la umeri. Normal, demonul sa nu arate ca si un demon, adica in felul in care sunt descrisi in biblie sau eu stiu mai pe unde, doar ca sa fie demon, sa aiba trasaturi omenesti.
Daca nu ai inteles ceva sau nu esti sigura, am id la profil sau pm.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#4
Fac şi eu un request doar pentru a vedea dacă ideea mea de personaj e bună sau nu (mie nu prea îmi iese desenatul acestui minunat OC deşi profilul i l-am făcut, ba chiar am şi o poveste, dar nu vrea de nici un neam să iasă aşa cum vreau eu)
Deci, dacă am înţeles bine, trebuie să îţi dau nişte detalii.

Ei bine: Fată, full body, are urechi de tigru, coadă ce provine de la acelaşi animal, o semilună şi o stea pe frunte, rainbow eyes, păr alb până la fund, cu dungi roşii -vărgat ca şi blana unui tigru- ; ochii au la margini nişte modele de viţă de vie, dacă ştii la ce mă refer.. un fel de spirale... chestiuţe care se termină în spirale dar pleacă din colţul ochilui; gene lungi; e propoţionlă... pot să spun că am descris-o ca arătând bestial, deci cred că ţi-ai făcut o idee. Îmbrăcămintea nu mă interesează. Ah, şi pe obraji are nişte dungi, gen Sesshomaru din Inuyasha, numai că ea nu are decât un singur rând şi sunt uşor de acoperit...
Ţi-aş da să citeşti povestea - e în engleză deci nu ştiu cât de mult ţi-ar plăcea - dar dacă vrei detaliile ca lumea, întreabă-mă.

Cam atât am avut de spus... Dacă ai vreo nelămurire, te rog să mă întrebi, vreau să îţi uşurez pe cât posibil munca 21
[Imagine: chibi_907.gif]
, chibi-ul lui candy_cane

"Furiile Iadului sunt mai blande decat femeia badjocorita" - SK-'Apocalipsul'
[Imagine: sc95oz.jpg][Imagine: 100.png]

#5
Hey my dear^^ Sper ca nu tes uepri ca vin si eu pe aici.pupic
Vreau si eu un desen anime- digital- full body- baiat [like a cat, please108 ] ,
Well, imi astept pisoiul21 Cand ai timp draga mea; detalii nu mai dau ca stiu ca tu ai multe idei. Sper ca e in regula. Te pup si`ti urez succeshug

#6
Hey , sper ca nu deranjez cu prezenta mea pe`aici , caci sunt si eu interesata de propunerea ta si ... as vrea un desen [ logic ] ^^

Anime - Full Body - Fata - Digital


As vrea sa fie un personaj sadic [ poate chiar tente emo ] , sa aiba ceva rock ghotic si o oarecare nebunie aparte [ aici tu hotarasti ce se potriveste , in functie de desenul pe care il realizezi ]. Nu ma deranjeaza exagerarile [ gen : un corp foarte slab sau parul ridicat de " electro socuri " ] defapt chiar mi-ar surade ideile de acest gen , insa daca le poti realiza. As opta pentru o pozitie joasa , intr-o compozitie potrivita ... 39 Vezi tu singura , nu tin prea mult cont de asta. Vestimentatia ar putea fi extravaganta , cu culori pastelate si vibrate [ daca am spus personaj sadic , ma refeream la expresie , iar aspectul sa contrazica oarecum ideea initiala ] , doar daca reusesti ... xD

Cu alte cuvinte eu spun doar : Personaj anime feminin intreg , cu expresia faciala sadica si vestimentatie pastelata ! Restul depinde de tine , de ideile tale , de compozitia in care vrei sa incadrezi totul ... Iti dau frau liber ^^ Cat mai mult !


Sunt dispusa sa te astept si o luna =]] [ serios ] , dar daca nu doresti / nu intelegi descrierea / nu ai timp sau mai stiu eu alte motive pentru care nu esti dispusa sa realizezi desenul , te rog sa ma anunti printr-un PM.

Succes cu toate " comenzile " si imaginatie bogata + mult timp liber ! ^^






Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)